Skocz do zawartości

Xiaomi Mi A2 Lite - wątek ogólny


norbert.zaw

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie problemy z WiFi (raz działa, raz nie, rozłącza, zasięg strasznie biedny), Bluetooth (zniekształcenia dźwięku, częste trzaski, jakby znów problemy z zasięgiem?), czytnik linii działa dużo wolniej. 

Zmiany w interfejsie bardzo na minus. 

Robię Full Wipe. Może pomoże chociaż na problemy z wifi i bt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jakość połączeń mocno na minus.

Brak szybkiego dostępu do alarmu.

Suwak głośności mniej wygodny.

Osobiście cała ta aktualizacja do Pie mnie mocno zawiodła. Google się cofa w rozwoju moim zdaniem.

 

Edyta:

W sumie nie wiedziałem, że wystarczy pasek powiadomień na dół i tapnać w godzinę. Następuje przekierowanie do alarmu. 

Edytowane przez Shaq
Aktualizacja
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość rozmów i u mnie na minus. Rozmówcy nagle narzekają, że cicho mówię, a ja słyszę lekkie przestery. Full Wipe chyba rozwiązał problemy z WiFi i BT. Czytnik linii działa teraz jak powinien. Poprawiła się też płynność animacji. 

Zaskoczył, niestety negatywnie, budzik, który po prostu nie zadzwonił :/ Obstawiam tu adaptacyjną baterię (nowość w androdzie 9), która mogła zamrozić appkę zegara. Niezła skucha. 

Ogólnie wrażenia mocno mieszane. 

edit; Automatyczne jasność też dobiera dziwaczne wartości. Zwykle mocno za ciemno ustawia. 

Edytowane przez meccaryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2018 o 19:04, meccaryn napisał:

Jakość rozmów i u mnie na minus. Rozmówcy nagle narzekają, że cicho mówię, a ja słyszę lekkie przestery. Full Wipe chyba rozwiązał problemy z WiFi i BT. Czytnik linii działa teraz jak powinien. Poprawiła się też płynność animacji. 

Zaskoczył, niestety negatywnie, budzik, który po prostu nie zadzwonił :/ Obstawiam tu adaptacyjną baterię (nowość w androdzie 9), która mogła zamrozić appkę zegara. Niezła skucha. 

Ogólnie wrażenia mocno mieszane. 

edit; Automatyczne jasność też dobiera dziwaczne wartości. Zwykle mocno za ciemno ustawia. 

Witam,

właśnie też mam już 9 i szczerze to szukam informacji jak wrócić do 8. Tak jak napisał Meccaryn, dobija mnie jakość dźwięku (jakby przesterowany głośnik) - to jest największy MINUS, aż bolą uszy. Co do Automatycznej jasności to też się nie popisali.

Jeśli ktoś wie jak można wrócić na stare śmieci (Oreo) to bardzo proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach jestem lekko zawiedziony. Robiłem wipe. 

  1. WiFi działa jak chce. Appki YT/Twitch/twittera praktycznie nie ładuje, mimo że YT/twitch/twitter odpalony przez przeglądarkę działa jak złoto (na WiFi). Często gubi połączenie. Coś jest spierdzielone. Na Oreo nie miałem żadnych problemów
  2. BlueTooth po Factory Reset działa lepiej, ale dalej gorzej, niż na Oreo. 
  3. Spadła jakość połączeń głosowych. Widzę, że nie jestem sam. 
  4. Aparat lubi się zawiesić. Przynajmniej przy użyciu HDR w trybie AUTO. Pomaga tylko restart telefonu. Czasem sypnie błędem o niemożliwości połączenia z aparatem. 
  5. Interfejs pod kilkoma względami to kroki do tyłu. Sterownie BT jest utrudnione, sterowanie głośnością jest utrudnione. 
  6. Bateria też słabiej w moim przypadku. Kręciłem regularnie po 2 dni SoT 8-10h, teraz max SoT to okolice 7-8h. 
  7. Raz zawiódł budzik. Obstawiam tu Nowość android Pie - adaptacyjną baterię. Wyłączyłem to i budzik znów... budzi. 
  8. Na XDA potwierdzono, że aktualny bulid PIE jest tym samym używanym w programie Beta testów. Czemu został udostępniony? Ehh. 

@adek

Powrót jest możliwy. Odblokować bootloader i jazda przez fastboota. Ale czy wstanie? To jest zagadka. Nie wiem, czy ktoś testował cofnięcie Androida. 

https://forum.xda-developers.com/mi-a2-lite/how-to/ota-v9-6-4-0-odlmiff-t3823913

9.6.11. to ostatnie Oreo. 

 

Oreo 9.6.10 od xiaomi http://en.miui.com/download-354.html

Edytowane przez meccaryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, meccaryn napisał:

Odblokować bootloader i jazda przez fastboota. Ale czy wstanie? To jest zagadka. Nie wiem, czy ktoś testował cofnięcie Androida

Właśnie nad tym samym się zastanawiam. Podobno jest licznik sprawdzający ilość aktualizacji i wystarczy, że się nie zgodzą to nie wstanie telefon - nie wiem ile w tym prawdy. Szczerze to nawet nie chce mi się gadać tylko piszę sms.

Napisałem do Globca, czekam na info

-----------------------------------------------------------------

edit.

• kolejna usterka to uruchomienie kamery w trybie "nie przeszkadzać" - crash

Edytowane przez adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
właśnie też mam już 9 i szczerze to szukam informacji jak wrócić do 8. Tak jak napisał Meccaryn, dobija mnie jakość dźwięku (jakby przesterowany głośnik) - to jest największy MINUS, aż bolą uszy. Co do Automatycznej jasności to też się nie popisali.
Jeśli ktoś wie jak można wrócić na stare śmieci (Oreo) to bardzo proszę o info.
Hej Wam, co do automatycznej ostrosci to u mnie po dwoch dniach od aktualizacji jest ok. Pidobno w pie to nowy algorytm ktory sie uczy preferencji uzytkownika na podstawie korekt z paska jasnosci.
Ale ta jakosc rozmow to porazka, ja to juz mam wstret do wykonywania jakichkolwiek rozmow przez ten telefon...miejmy nadzieje ze ci "programisci" co to wypuscili juz nad tym pracują.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kwiatos83 napisał:

Ale ta jakosc rozmow to porazka, ja to juz mam wstret do wykonywania jakichkolwiek rozmow przez ten telefon...miejmy nadzieje ze ci "programisci" co to wypuscili juz nad tym pracują.

Mam to samo. Praktycznie przez pierwsze 10sec połączenia nie da się nawiązać kontaktu z drugą osobą. Raz ciszej, raz głośniej, trzaski. Dopiero po tym czasie jest stabilizacja i można płynnie rozmawiać, ale oczywiście jakość pozostawia wiele do życzenia. Mam nju. W skrócie - masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kwiatos83 napisał:

Hej Wam, co do automatycznej ostrosci to u mnie po dwoch dniach od aktualizacji jest ok. Pidobno w pie to nowy algorytm ktory sie uczy preferencji uzytkownika na podstawie korekt z paska jasnosci.
Ale ta jakosc rozmow to porazka, ja to juz mam wstret do wykonywania jakichkolwiek rozmow przez ten telefon...miejmy nadzieje ze ci "programisci" co to wypuscili juz nad tym pracują.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Prawda, sprawdzam od wczoraj i faktycznie jest tak jak napisales - on sie uczy. Jak mam zbyt ciemno to daje jasniej (i odwrotnie) i od tej pory pamieta jak ustawic przy naswietleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android Pie to wielka wtopa, pełna niedoróbek. Jakość rozmów jest dramatycznie słaba i czyni ten telefon nieużywalny do wykonywania połączeń. Wróciłem do Oreo i telefon od razu odżył. Warto poczekać aż wypuszczą jakąś bardziej stabilną kompilację Pie. Dodam, że przy stramowaniu muzyki na głośnik JBL muzyka nie jest odtwarzana płynnie, słychać przerwy i trzaski. Czasem gra dobrze a czasem się krztusi. Sytuacja jest zupełnie losowa, czasami pomaga ponowne sparowanie głośnika. Na Oreo niestety ten sam problem. Czy znacie jakiś sposób żeby poprawić transmisję po bluetooth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, streetspy napisał:

Android Pie to wielka wtopa, pełna niedoróbek. Jakość rozmów jest dramatycznie słaba i czyni ten telefon nieużywalny do wykonywania połączeń. Wróciłem do Oreo i telefon od razu odżył. Warto poczekać aż wypuszczą jakąś bardziej stabilną kompilację Pie. Dodam, że przy stramowaniu muzyki na głośnik JBL muzyka nie jest odtwarzana płynnie, słychać przerwy i trzaski. Czasem gra dobrze a czasem się krztusi. Sytuacja jest zupełnie losowa, czasami pomaga ponowne sparowanie głośnika. Na Oreo niestety ten sam problem. Czy znacie jakiś sposób żeby poprawić transmisję po bluetooth?

Jak wróciłeś z Pie do Oreo ? Czy masz jakieś teraz problemy ? Czy wyświetla Ci się dostępna aktualizacja Android Pie ? do której kompilacji Oreo wróciłeś i skąd go pobrałeś ? Jak możesz to napisz jakiegoś tutoriala.

Wielka prośba, serio bo ja mam sam dosyć Pie.

Telefon Mi A2 Lite ?

btw. wszystko normalnie działa ? - jak pisałem wcześniej, ludzie na forach piszą że jest jakiś Anti Roll Back który uniemożliwia powrót na stary system (zabezpieczenie)

 

edit.

Zapomniałem dodać, na Android Pie nie ma możliwości nagrywania rozmów - jeśli ktoś korzystał z tej funkcji (chyba google zablokowało)

Edytowane przez adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, streetspy napisał:

Dodam, że przy stramowaniu muzyki na głośnik JBL muzyka nie jest odtwarzana płynnie, słychać przerwy i trzaski. Czasem gra dobrze a czasem się krztusi. 

Narzekam na to samo. Często się przełączam między słuchawkami i głośnikiem, na Oreo wszystko działało elegancko, na Pie problemy jak opisujesz. W dodatku interfejs zrobił dwa kroki do tyłu; wcześniej do sprawnego przełączania się między urządzeniami wystarczył pasek powiadomień, tak na Pie trzeba wejść w ustawienia bluetooth. No istny geniusz przeprojektował to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adek napisał:

Jak wróciłeś z Pie do Oreo ? Czy masz jakieś teraz problemy ? Czy wyświetla Ci się dostępna aktualizacja Android Pie ? do której kompilacji Oreo wróciłeś i skąd go pobrałeś ? Jak możesz to napisz jakiegoś tutoriala.

Wielka prośba, serio bo ja mam sam dosyć Pie.

Telefon Mi A2 Lite ?

btw. wszystko normalnie działa ? - jak pisałem wcześniej, ludzie na forach piszą że jest jakiś Anti Roll Back który uniemożliwia powrót na stary system (zabezpieczenie)

 

edit.

Zapomniałem dodać, na Android Pie nie ma możliwości nagrywania rozmów - jeśli ktoś korzystał z tej funkcji (chyba google zablokowało)

Po pierwsze w opcjach programisty należy włączyć 'Zdjęcie blokady OEM', a następnie odblokować OEM za pomocą tego narzędzia https://forum.xda-developers.com/mi-a2/how-to/mi-a2-toolkit-unlock-bootloader-root-t3834585, po tym wszystkim użyłem stabilnej wersji ROMu dostępnej tutaj (https://en.miui.com/download-354.html) i wgrałem za pomocą narzędzia opisanego we 'Flashing guide' >> Fastboot update

Edytowane przez streetspy
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, streetspy napisał:

Po pierwsze w opcjach programisty należy włączyć 'Zdjęcie blokady OEM', a następnie odblokować OEM za pomocą tego narzędzia https://forum.xda-developers.com/mi-a2/how-to/mi-a2-toolkit-unlock-bootloader-root-t3834585, po tym wszystkim użyłem stabilnej wersji ROMu dostępnej tutaj (https://en.miui.com/download-354.html) i wgrałem za pomocą narzędzia opisanego we 'Flashing guide' >> Fastboot update

Super, dzięki wielkie za info :)

Jest szansa abyś sprawdził czy działają Ci oba sloty SIM ? bo podobno po downgrade blokuje się jeden z nich (przed karta działała na SIM1 a po downgrade już nie i trzeba do SIM2 wkładać)

A druga prośba to czy teraz mając Oreo V9.6.10.0 jak klikniesz w aktualizacje to pokazuje łatkę zabezpieczeń (kolejna) do Oreo czy tylko aktualizację do Androida Pie ? - nie ściągnij przez przypadek :D

Edytowane przez adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adek napisał:

Super, dzięki wielkie za info :)

Jest szansa abyś sprawdził czy działają Ci oba sloty SIM ? bo podobno po downgrade blokuje się jeden z nich (przed karta działała na SIM1 a po downgrade już nie i trzeba do SIM2 wkładać)

A druga prośba to czy teraz mając Oreo V9.6.10.0 jak klikniesz w aktualizacje to pokazuje łatkę zabezpieczeń (kolejna) do Oreo czy tylko aktualizację do Androida Pie ? - nie ściągnij przez przypadek :D

Działają oba sloty - jedyne co się zmieniło to, to że ich kolejność została zamieniona. W trakcie jak telefon jest uruchomiony, jak podmieniam karty to telefon sam z siebie ich nie rozpoznaje po wsunięciu szuflady. Muszę restartować, żeby złapało sieć. W trakcie wgrywania oprogramowania nie usunąłem SIM i nie wiem czy to miało jakiś wpływ, ale warto jednak usunąć.

Nie mam też na liście konta SIM, żeby usunąć aby nie pokazywało kontaktów SIM w dialerze.

Co do aktualizacji, to wyskakuje kolejna Oreo z zabezpieczeniami, a dopiero potem Pie, którego teraz unikam jak ognia.

Edytowane przez streetspy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Wszyscy przeżywają parametry i cenę tego telefonu, a on nie służy  do tego, do czego powinien. Mam go ok miesiąca. Jakość rozmów jest tragiczna !!! Mam nadziej, że w najbliższym czasie wezmą się za to. Jeśli nie to trzeba będzie składać reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kwiatos83 napisał:

Skąd masz takie info?

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

A czy ktoś z Was próbował przywracać do ustawień fabrycznych po aktualizacji do 9?

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Takie informacje latają na globalnym forum miui - dlatego część ludzi czeka.

Co do downgrade to kilka osób robiło ale jest problem z SIMami, zamieniają się miejscami i karty nie rozpoznaje automatycznie jak ją wsadzisz przy uruchomionym telefonie - musisz wyłączyć i włączyć. Jeśli jesteś zainteresowany powrotem do Oreo to w pierwszej kolejności sprawdź czy nie masz ARB (blokady na downgrade).

Edytowane przez adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie informacje latają na globalnym forum miui - dlatego część ludzi czeka.
Co do downgrade to kilka osób robiło ale jest problem z SIMami, zamieniają się nazwami i karty nie rozpoznaje automatycznie jak ją wsadzisz przy uruchomionym telefonie - musisz wyłączyć i włączyć. Jeśli jesteś zainteresowany powrotem do Oreo to w pierwszej kolejności sprawdź czy nie masz ARB (blokady na downgrade).
Miałem taką myśl żeby zrobić downgread ale się właśnie boję żeby czegoś dodatkowo nie zepsuć. Do tej pory byłem zdania że takie firmy jak Xiaomi i Google nie będą nam kazały tak długo czekać na poprawki takich poważnych baboli... Z drugiej strony jakoś nie mogę znaleźć na zagranicznych forach żeby tam mieli takie problemy z jakością rozmów, czy to tylko w PL występuję? I czy w A2 też to jest czy tylko w A2 lite?

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem na globalnym forum wątek z bugiem - właśnie jakość rozmów + mikro, do tego dochodzi błąd z aparatem kiedy jesteś w trybie DND (nie przeszkadzać) - zgłasza komunikat, że nie ma połączenia z kamerą. Ja osobiście mogę wrócić do Oreo ale póki co czekam na poprawkę. Jak wyjdzie to też nie ściągnę tylko zaczekam na obraz tej poprawki żeby sprawdzić czy przypadkiem licznika ARB nie zwiększa (zabezpieczenie przez rollbackiem). Co do ARB to Xiaomi nie dogadało się z Google więc Ci drudzy zablokowali niektórym taką możliwość. Jak posprawdzasz fora to mało jakie Państwo dostało możliwość normalnego pobrania PIE przez OTA (wyłączając wymuszanie aktualizacji przez VPN). Niestety PL dostała w pierwszej kolejności cudowną BETĘ zwaną normalnym PIE :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam badam jak to jest bo sporo się naczytałem o tym ARB żeby przy downgrade licznik na telefonie nie był większy od licznika obrazu ROM a teraz piszą, że nie wolno.

Podobno poprawka grudniowa wyszła na Mi A2 a Mi A2 Lite jest opóźniona i może pojawić się pod koniec roku albo na początku stycznia 2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym ARB? Macie Mi A2 lite z android one czy Redmi 6 pro z miui? O ile to może być Google ARB, który nie jest aktywny po odblokowaniu bootloadera. A odblokowany bl jest konieczny do instalacji w miflash. Tylko nieliczne urządzenia mają ARB Xiaomi. RN5, R6pro, Mi6x, Mi max3, Mi8

 

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, adek napisał:

Jeśli zrobisz downgrade to automatycznie tracisz dual sim:

http://en.miui.com/thread-4935724-1-1.html

Ale to nie z powodu ARB bo jakby był to po takim downgrade była by cegła. Niemniej jednak nie polecam downgrade z powodu problemów z sim. 

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno na problemy z SIM po downgrade pomaga sflashowanie (z poziomu fastboota) samego modemu z PIE. Podobno. 

Osobiście czekam na poprawki. Najbardziej dokucza ta jakość połączeń (czasem jest nieźle, zwykle dramat). Na moje problemy z WiFi, cóż - pakietu mam zapas. 

Edytowane przez meccaryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...