Skocz do zawartości

Xiaomi Mi A2 Lite - wątek ogólny


norbert.zaw

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też nie działa tryb ciemny. Reanimowalem tel. Według twojej instrukcji dodatkowo mam pełny zasięg a czasami nie można się do mnie dodzwonić komunikat że jestem poza zasięgiem. 

No to wychodzi na to, że telefon działa, ale w przywróconym sofcie pojawiły się jakieś błędy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pkonrad napisał:


No to wychodzi na to, że telefon działa, ale w przywróconym sofcie pojawiły się jakieś błędy.

Działa, działa a najlepsze jest to, że oddałem do pseudo serwisu telefon cztery dni trzymali i powiedzieli, że już nie da rady go naprawić. A ja jestem kompletnym laikiem i według tej instrukcji naprawa zajęła mi niecałą godzinę. 

Edytowane przez Grochu45
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Xiaomi wznowiło aktualizację do Android 10 dla Mi A2 Lite.


Mi A2 Lite Android 10 Global V11.0.4.0

Recovery ROM
http://hugeota.d.miui.com/V11.0.4.0.QDLMIXM/miui_DAISYGlobal_V11.0.4.0.QDLMIXM_43d1799e9a_10.0.zip


Ciekawe co tym razem zepsuli i kiedy wycofają tą aktualizację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaktualizowałem do 10, prawdę mówiąc to najchętniej wróciłbym do 9.

Największy problem mam z wi-fi, łączy się za każdym razem przez 30 sekund. Przed aktualizacją łączyło się w 3 sekundy.

Przywróciłem do ustawień fabrycznych, zresetowałem router i nic nie pomaga, dalej łączenie zajmuje pół minuty....

Dodatkowo niepokoi mnie wskazanie mocy sygnału, mam włożone 2 karty SIM i pokazuje jakby w ogóle nie było zasięgu ale telefon dzwoni i dochodzą smsy.

Ma ktoś jakiś pomysł co można zrobić z tym długim czasem łączenia z wi-fi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam mi a2 w wersji lite i od aktualizacji systemu do najnowszego androida mój telefon to dotykowa kupa, mianowicie non stop się tnie, korzystanie z przeglarki to istna katastrofa, co 20sekund pomaga blokada i odblokowanie ekranu bo poprostu wszystko się tnie. Jak sprawić że będzie śmigało jak przed aktualizacją? Można zrobić backup czy jest jakaś łatka ?

Obecnie sytuacja jest taka,że Najgorszemu wrogowi nie dałbym swojego telefonu, a złodziejowi wspolczulbym gdyby mi go ukradl....

Screenshot_20200424-224256.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Drejo napisał:

Mozliwe,z tym że u nie nie idzie pobrać ani przez router wi-fi ani przez internet z pakietu.

Przecież na załączonych przez Ciebie screenach wyraźnie jest napisane, że ta aktualizacja jest dla urządzeń z zainstalowanym Androidem 9 (Pie).

Natomiast jeśli chodzi o wgranie softu z pliku do którego link wrzuciłem na forum, to niestety w przypadku telefonu Xiaomi z programu Android One, jest problem z ręczną instalacją ROMu.

A czy ta instalacja którą widać na screenach od Ciebie normalnie pobiera Ci się przez OTA ?


Edit:
Możesz spróbować zainstalować ręcznie aktualizacje przez tryb recovery:

1 - Pobierz ROM (V11.0.4.0.QDLMIXM) - to już zrobiłeś
2 - Skopiuj pobrany plik *.zip na kartę SD zainstalowaną w telefonie
3 - Wyłącz telefon, a następnie uruchom go w trybie Recovery poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przycisku zasilania + zwiększanie głośności. Jak na ekranie pojawi się komunikat „No Command” naciśnij ponownie przycisk zasilania, a następnie naciśnij przycisk zwiększania głośności (na ok dwie sekundy),.
4 - Następnie należy wybrać opcję Apply Update From SD Card" i wybrać ścieżkę, gdzie skopiowano plik z ROMem na karcie pamięci .
5 - Reboot
6 - ROM V11.0.4.0.QDLMIXM powiniem zostać poprawnie zainstalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pkonrad napisał:

3 - Wyłącz telefon, a następnie uruchom go w trybie Recovery poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przycisku zasilania + zwiększanie głośności. Jak na ekranie pojawi się komunikat „No Command” naciśnij ponownie przycisk zasilania, a następnie naciśnij przycisk zwiększania głośności (na ok dwie sekundy),.

Doszedlem tylko połowicznie do punktu 3. Pojawił się robot z no command a pozniej wciśnięcie czegokolwiek nic nie daje, przez 3 minuty jakby zacial się ekran myślałem że już na amen. To trzeba najpierw wcisnąć zasilanie a później na kilka chwil głośność czy jednocześnie ? Sorry ale zielony w tym temacie jestem jak logo robota androida...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Drejo napisał:

Doszedlem tylko połowicznie do punktu 3. Pojawił się robot z no command a pozniej wciśnięcie czegokolwiek nic nie daje, przez 3 minuty jakby zacial się ekran myślałem że już na amen. To trzeba najpierw wcisnąć zasilanie a później na kilka chwil głośność czy jednocześnie ? Sorry ale zielony w tym temacie jestem jak logo robota androida...

https://www.youtube.com/watch?v=zzpwuX9jMQM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.
Mam problem z telefonem MI A2, może ktoś z Was mi coś doradzi.
Niestety niechcący zalałem mój telefon. Po wysuszeniu i próbie uruchomienie ukazuje się logo android one i telefon się resetuje. Gdy próbuje wejść w tryb "no command" telefon chwile wyświetli tą sekcje i się znowu resetuje. Naciskanie power+up plus też nic nie daje, więc nie mam dostępu do recovery. Jedynie telefon wchodzi w tryb fastboot. Chce wgrać nowe oprogramowanie. Po przeszukaniu forum znalazłem ten temat i ROM
https://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/
http://c.mi.com/pl/miuidownload/detail?device=1700353
I tutaj mam kilka pytań.
1. Czy jest jeszcze coś innego co można spróbować zrobić przed wgraniem ROM? I czy patrząc do jakiego stopnia uceglony jest mój telefon to wgranie ROM coś da? Czy może w nim jakaś elektronika się uszkodziła?
2. Czy ten flash zadziała gdy nie mam odblokowanego bootladera?
3. Rozumiem że jak do tej pory miałem czystego androida to teraz to będzie nakłada MIUI? Skąd ewentualnie pobrać stock rom tak aby telefon miał czystego androida one
4. ROM podany w opisie jest bezpieczny? Nie jest to raczej chyba custom rom?
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pkonrad napisał:

@Drejo

No i udało Ci się wgrać tą najnowszą wersję ROM V11.0.4.0.QDLMIXM ?

Niestety ale nie, robię wszystko tak jak opisałeś i tak jak na załączonym filmiku, przeskoczyłem już punkt 3, wybieram apply updated from sd card ale wyskakuje mi że nie może nic wykryć pomimo że zapisałem w folderze plik ZIP z aktualizacją.. poddaje się chyba.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Drejo napisał:
Niestety ale nie, robię wszystko tak jak opisałeś i tak jak na załączonym filmiku, przeskoczyłem już punkt 3, wybieram apply updated from sd card ale wyskakuje mi że nie może nic wykryć pomimo że zapisałem w folderze plik ZIP z aktualizacją.. poddaje się chyba.. 

A spróbuj jeszcze zmienić nazwę pliku z ROMem na: update.zip i zobacz czy wtedy ruszy.

https://www.youtube.com/watch?v=shEQSkjhk9M

Tutaj masz przykładowe wideo jak to się powinno robić.

IMAG0027.jpg

Oczywiście karta pamięci musi być sformatowana tak, żeby widział ją telefon. Jeśli sformatowałeś ją jako NTFS lub exFAT to telefon jej nie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ta aktualizacja do 10 to istna kicha.

Podstawowym problemem jest bardzo mała czułość blokady ekranu przy kilku powiadomieniach. Trzeba naprawdę przeciągnąć palcem z samego dołu do samej góry. Mam duże problemy z nawigacją w mapach Google i kilka starszych nieaktualizowanych aplikacji przestało działać. Do tego w whatsapp nie można uruchomić funkcji wyskakującego powiadomienia i generalnie nie ma możliwości zmiany w tym programie dźwięków.

 

Bardzo proszę o pomoc jak bez utraty gwarancji wrócić do androida 9. Czy jest szansa, żeby to wykonać bez usuwania danych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza aktualizacja ucegliła mi telefon, ale udało się go reanimować. Wczoraj znowu zaryzykowałem i jak na razie wszystko działa jak trzeba jakiś większych zmian nie zauważyłem, dotyk jakby lepiej działał, ale może to tylko złudzenie. Nie robiłem żadnego resetu, wszystkie zdjęcia i dane zachowały się w pamięci .Musiałem tylko na nowo skonfigurować internet.

Edytowane przez Grochu45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Wiatm, mam problem z instalacją androida 10. Nie otrzymałem automatycznej aktualizacji z androida 9 na 10 więc postanowiłem sam sobie go wgrać. Niestety podczas instalacji w recovery wyskakuje błąd: 

E: Error in /sideload/package.zip (Status 1)

Installation aborted.

Czy da się coś z tym zrobić? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po aktualizacji do nowego androida mam notorycznie problemy z odblokowaniem ekranu, z zawieszaniem się telefonu, bateria wysiada dużo szybciej i częste problemy z łączeniem się wifi. Po prostu syf. Pytanie czy jest to podstawa do reklamacji urządzenia?

Edytowane przez oskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...