Skocz do zawartości

Xiaomi Mi A2 Lite - wątek ogólny


norbert.zaw

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, mariusz.ur napisał:

Hmm, jak masz w opcjach programistycznych aktywne odblokowanie OEM to odblokuj bootloader I wgraj miflashem 9.

Dzięki za odpowiedź. jestem laikiem. Czyli muszę szukać kogoś co mi to zrobi? 

Telefon nie chce się włączyć. Chwile jest na napisie androidone, a później czarny ekran.

Po twardym resecie (wyłącznik+przycisk głośności) to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Orjon napisał:

Niestety po aktualizacji telefon padł. Pojawia się na chwile napis Android One a potem czarny ekran. Jedyne co da się zrobić to uruchomić go w trybie fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ash1970 napisał:

Ogólnie przesył danych działa tylko na wybranych stronach , nie działa np Onet, WP, Sklep play

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

U mnie działają te strony, sklep również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mariusz.ur napisał:

Próbowałem zrobić według tego opisu:

1 - go to your C: drive / then to user´s / then your user / then ADB folder ,once inside the adb folder on the left upper corner click File then open powershell window as admin then use the fastboot commands , do not open a cmd or powershell window from the start menu
2 - now put your phone in fastboot mode by holding power + volume down (-)
3 - now connect cable , now use the command - fastboot devices - you should get a serial number -
4 - use - fastboot getvar current-slot - it wil tell you if its on slot a or b now
5 - use - fastboot --set-active=b - or fastboot --set-active=a - now
6 - fastboot reboot - the phone will boot now and will ask for a code do nothing , just power off the phone -
7 - now turn on the phone by pressing power + volume up a screen with android robot will appear
8 - press power + volume up again and enter the recovery menu now using only volume up or down to navigate to factory reset select yes to confirm
9 - select reboot into system now press power again to confirm

Niestety u mnie lipa :( No chyba że coś zrobiłem nie źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączyłeś dobrze slot z a na b lub z b na a. Jeśli po fastboot getvar curent-slot pokaże a to przełącz na b a jeśli b to na a. 

Jednak jeśli jesteś w stanie odblokować bootloader fastboot oem unlock to najlepiej wgrać system na nowo miflashem. 

 

Edytowane przez mariusz.ur
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe, komputer powinien wykrywać urządzenie pomimo tego. Brak włączonego debugowania powoduje brak możliwości odblokowania bootloadera. Ja mając Mi A1 pierwsze co zrobiłem to włączyłem debugowanie i unlock oem. Bo takie klocki to już od Mi A1 się działy. Tylko wcześniej EDL nie było zablokowane. Ciekawe, czy w Mi A2 lite jest zablokowane?

Co do włączonego debugowania i unlock oem to na dzień dzisiejszy u mnie każde nowe Xiaomi to ma aby w razie takiej sytuacji można było bootloader odblokować lub w razie uszkodzenia ekranu podgląd na PC mieć.

Edytowane przez mariusz.ur
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



W telefonie szwagierki który przywróciłem do życia też jest delikatnie nierównomierne podświetlenie na dole ekranu, ale nie jest to tak bardzo widoczne jak na foto w artykule do którego wrzuciłeś link. U niej wygląda to podobnie jak w Pocophone F1 który używała moja córka. Ciężko mi też stwierdzić czy dokładnie tak samo wyglądało to przed instalacją felernej aktualizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pkonrad napisał:

 


W telefonie szwagierki który przywróciłem do życia też jest delikatnie nierównomierne podświetlenie na dole ekranu, ale nie jest to tak bardzo widoczne jak na foto w artykule do którego wrzuciłeś link. U niej wygląda to podobnie jak w Pocophone F1 który używała moja córka. Ciężko mi też stwierdzić czy dokładnie tak samo wyglądało to przed instalacją felernej aktualizacji.

czy jak sie cofnie do androida 9 to zniknie te podświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, przemek363 napisał:

Można aktualizować ?

"Xiaomi zdaje sobie sprawę z problemów wywołanych aktualizacją Mi A2 Lite do systemu Android 10 i wstrzymało dalsze jej wdrażanie. Nasze zespoły pracują nad rozwiązaniem tego problemu i udostępnieniem aktualizacji OTA jeszcze w marcu. Użytkowników dotkniętych tą sytuacją prosimy o dostarczenie swoich urządzeń do autoryzowanych centrów serwisowych w celu uzyskania wsparcia posprzedażowego."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy działa Wam w Mi A2 Lite tryb ciemny? U mojej szwagierki w telefonie który ożywiłem po słynnej aktualizacji do Android 10, włączenie trybu ciemnego w ustawieniach wyświetlacza kompletnie nic nie zmienia. Górna belka jak i cała reszta pozostaje nadal jasna. Telefon w tej chwili pracuje na najnowszej wersji Androida 9 z poprawkami ze stycznia 2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pkonrad napisał:

Czy działa Wam w Mi A2 Lite tryb ciemny? U mojej szwagierki w telefonie który ożywiłem po słynnej aktualizacji do Android 10, włączenie trybu ciemnego w ustawieniach wyświetlacza kompletnie nic nie zmienia. Górna belka jak i cała reszta pozostaje nadal jasna. Telefon w tej chwili pracuje na najnowszej wersji Androida 9 z poprawkami ze stycznia 2020.

U mnie też nie działa tryb ciemny. Reanimowalem tel. Według twojej instrukcji dodatkowo mam pełny zasięg a czasami nie można się do mnie dodzwonić komunikat że jestem poza zasięgiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...