Skocz do zawartości

Xiaomi Mi A2 Lite - wątek ogólny


norbert.zaw

Rekomendowane odpowiedzi

W A2 lite  z Andkiem 9 (build 10.0.2.0) po instalacji modułu VoEnabler w Magisk zaczęlo działać Wifi Calling od Orange PL, Orange free na kartę (VoLTE OPL działa i działało tez na Andku 8.1)
Po instalacji modulu,  restart. W aplikacji Telefon - trzy kropki-Ustawienia-Konta telefoniczne- karta sim-Polaczenia przez Wifi - włączmy usługę w telefonie.

Fotosy:
Screenshot-20190102-123452.png Screenshot-20190102-123706.png Screenshot-20190102-123735.png Screenshot-20190102-124037.png Screenshot-20190102-124618.png Screenshot-20190102-124658.png
 

Edytowane przez Pitero
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj pojawił się  January 2019 OTA update -  10.0.3.0  dla Mi A2 Lite. Poza styczniowymi poprawkami bezpieczeństwa zauważyłem:

 -  dodano wsparcie Dual LTE/VOLTE -  karta Orange i Play, obie mają VOLTE i LTE aktywne jednocześnie. 

-  naprawiono w koncu zamienione simsloty. Teraz simslot 1 jest widnoczny w systemie jak sim 1, simslot 2 jako sim 2.

-  w menu Bateria dodano możliwośc właczenia procentowego pokzaywania stanu baterii.

 - uzupełniono nieprzetłumaczone na PL pozycje w Menu -  ja jedynie zwrócilem uwagę na uzupełnione tłumaczenia w menu Sieć i internet

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Kupiłem Mi A2 Lite dla żony. Ma przyjść lada dzień. Prawdopodobnie dostanę go z Oreo i w związku z tym pytanie do Was: -czy aktualizować do Pie ????  Jak po tych najnowszych aktualizacjach telefon się sprawuje ? Napiszcie, proszę, swoje wrażenia i doradźcie, co mam zrobić: - aktualizować czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś launcher który pozwoli na tym telefonie blokować ekran jak na Miui przez przytrzymanie przycisku home dłużej lub przycisku menu? Albo blokować przez podwójne kliknięcie? Bo narazie widzę że tylko blokować da się przyciskiem, :(

Testowałem jakieś launchery to zawsze ekran robi się czarny na 5 s i dopiero się blokuje... 

A jak się blokuje odrazu to nie działa wtedy czytnik linii tylko trzeba hasło wpisywać. 

Pomóżcie, bo nie lubię korzystać z przycisku, odzwyczailem się w remdi Note 4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś launcher który pozwoli na tym telefonie blokować ekran jak na Miui przez przytrzymanie przycisku home dłużej lub przycisku menu? Albo blokować przez podwójne kliknięcie? Bo narazie widzę że tylko blokować da się przyciskiem,
Testowałem jakieś launchery to zawsze ekran robi się czarny na 5 s i dopiero się blokuje... 
A jak się blokuje odrazu to nie działa wtedy czytnik linii tylko trzeba hasło wpisywać. 
Pomóżcie, bo nie lubię korzystać z przycisku, odzwyczailem się w remdi Note 4 
NOVA , w ustawieniach gestów możesz skonfigurować dwuklik jako zwykłą blokadę ekranu po której nie musisz wpisywać pin

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem pobrać ta apke z netu, gesty są odblokowane(w apce ze sklepu są zablokowane) ale przy ustawieniu w gestach i tak widzę ten sam komunikat który widzę w darmowej aplikacji. 

Czekam na może inne rady :(

Nie ma darmowej opcji blokowania tego telefonu inaczej niż przyciskiem? Haha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobra, ale na redmi note 4 bo tam mogę ustawić przytrzymanie home jako blokada ekranu i dobrze działa. Ale jak widać na drugim zdjęciu na a2 lite takiej opcji nie ma... 

W ogóle dziwna sytuacja bo pobrałem aplikacje Lock screen i na RN4 mogę odblokować palcem a na A2Lite nie. Tak jakby tam zawsze coś blokowało. No chyba że to kwestia androida 8 na A2 Lite i po aktualizacji to się zmieni? 

Screenshot_2019-02-03-08-33-35-154_flar2.homebutton.png

IMG_20190203_083048.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemonk25 napisał:

Jest dobra, ale na redmi note 4 bo tam mogę ustawić przytrzymanie home jako blokada ekranu i dobrze działa. Ale jak widać na drugim zdjęciu na a2 lite takiej opcji nie ma... 

 

Jednak ta aplikacja działa tylko na fizyczne przyciski. Jedyne wyjście to odblokowanie bootloadera, root i ręczna edycja lub xposed i gravitybox lub jakiś moduł Magisk. Niestety na ten model jest niewiele custom romów i działają źle dlatego ja kupiłem chińską wersję tego telefonu z miui.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ta aplikacja działa tylko na fizyczne przyciski. Jedyne wyjście to odblokowanie bootloadera, root i ręczna edycja lub xposed i gravitybox lub jakiś moduł Magisk. Niestety na ten model jest niewiele custom romów i działają źle dlatego ja kupiłem chińską wersję tego telefonu z miui.
 
A masz lte800 (b20)?

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry.

Po zainstalowaniu lutowych poprawek, zauważam przyspieszony spadek baterii. Czy ktoś z Was zaobserwował może w swoich urządzeniach podobny efekt?

 

Edit: chyba coś jest na rzeczy, bo aktualizacja jest wycofana.

Edytowane przez Shaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...