Skocz do zawartości

Xiaomi Mi A2 Lite - wątek ogólny


norbert.zaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem nowym użytkownikiem na forum więc na samym początku chciałbym się przywitać. Cześć!

Panie i Panowie mam problem, 

zacząłem swoją przygodę z Xiaomi od zakupu redmi note 2 - wszystko super jak na 3 lata wstecz? Następnie zakupiłem Redmi Note 4 - telefon super, spełniał wszystkie moje oczekiwanie. Bardzo dużo dzwonię i telefon miał jedną wadę, gdy przykładałem go do ucha często wyciszałem mikrofon, albo zawieszałem połączenie - nie wiem czego była przyczyna, możliwe że źle skalibrowanego czujnika. Nie wiem, telefon postanowiłem zmienić. Z racji tego, iż telefon służy mi do pracy nie jest on traktowany jakby był w laboratorium. Tak też nie zainwestuję w Apple czy Samsunga za 3000. Na następny telefon wybór padł na mi a2 lite - poleciałem do sklepu, kupuję. W końcu przestanie być problemem ciągłe zawieszanie rozmów. Włożony SIM, przeniesione apki i numery, drugi telefon - rozmówca kwituje, że mnie ledwo słyszy. Myślę sobie, w firmie słaby zasięg, pewnie przypadek. Niestety nie, co jakiś czas podczas normalnej rozmowy, nie każdej po prostu mnie nie słychać, albo mój głos jest zniekształcony, albo nic słychać co w ogóle mówię. Nie znam się na rootach, modach, softach etc. Poczytałem trochę w necie, że może to być przyczyna 4G. Przełączyłem na 3G - dalej to samo. Następny trop znaleziony w internecie to wpisanie magicznego kodu i kalibracja czujników. Wszystko związane z mikrofonem świeci się na zielono. Zagłębiając się dalej ktoś mówił, żeby wyłączyć voLTE, ale czegoś takie nie mam. Następna podpowiedź to wyłącznie "OK, GOOGLE" - niestety opcji wyłączenia też nie widzę w telefonie (android 8.1). Nie mam już pojęcia co to może być. Czasami taka sytuacja miała miejsce w moim poprzednim telefonie redmi note 4... co tknęło mnie, aby wymienić SIM - i tak też jutro uczynię, czy to może być jakiś trop? Karta SIM jest zniszczona ponieważ ma z 15 lat i była docinana "ręcznie". Ktoś mówił jeszcze, że może być przytkany mikrofon dodatkowy, który jest u góry telefonu, ale nie noszę żadnego etui, i nie widzę, żeby coś tam wpadło. Szanowni Państwo czy macie może jakiś trop w sprawie tego nieszczęsnego problemu? Dodam, że telefon z Polskiej dystrybucji. Moderatorów proszę o łaskawe podejście do tematu ( nie wiem czy założyłem go w odpowiednim miejscu). Z góry dziękuje za jakiekolwiek informację. Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, faktycznie nie pomyślałem o LTE 15 lat temu.. jutro wymieniam SIM to po pierwsze. 

Wiem, że to może głupie pytanie, ale czy ten telefon ma nakładkę miui tak jak REDMI? Wydaje mi się, że to goły android ponieważ w informacji o telefonie nie mam nr. kernel, mam za to numer kompilacji, wersja jądra, wersja pasma podstawowego. Po wpisaniu *#*#6484#*#* - włącza mnie w tryb testów czujników, mikrofon przetestowany (oba właściwe) jest ok. Dyktafon ok, kamera ok, podczas rozmów przez głośnik też wydaję się być ok. Mam dziwne wrażenie, że to naprawdę problem z SIM, albo z tym głośnikiem od redukcji szumów, który jest na górze telefonu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety szkoda, że po kupnie, ale czytałem trochę opinii i wszytko wyglądało super. Nie ma reguły czasem zgubi mnie rozmówca na zewnątrz, czasem przy biurku, a czasem na balkonie. Operator PLUS, drugi służbowy telefon jakiś stary LG, w tych samych warunkach bez problemu działa, tez z Plusa. Dziękuje Ci za zainteresowanie tematem. Jeżeli to nie wina SIM to niestety będzie to mój ostatni telefon z rodziny Xiaomi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2018 o 14:25, norbert.zaw napisał:

Witam, niestety po wymianie SIM na nowy dalej ten sam problem. Czy macie może jakiś pomysł jeszcze? 

Spróbuj tego kodu:

*#*#4636#*#*

- informacje o telefonie

I spróbuj sprawdzić jakość rozmów zmieniając w

Ustaw preferowany typ sieci

-WCDMA Only (jak dalej są problemy to)

-GSM only

Spróbuj także zmienić slot karty SIM w przypadku dualsim i sprawdź jakość rozmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że kupiłeś telefon w sklepie w polskiej dystrybucji.

Skoro takie rzeczy się dzieją to reklamuj.

 

"dzidexx " - napisałeś że szkoda że po kupnie, czy mam rozumieć że Android one jest gorszy ?

pytam ponieważ sam posiadam A2Lite (przesiadłem się z Windowsa) i generalnie android to dla mnie terra incognita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, niestety mam w tej chwili cholerny dylemat. Kupiłem telefon w polskiej dystrybucji więc po Państwa poradach oddałem telefon na gwarancję mówiąc jakie są objawy. Telefon od ręki został wymieniony na nowy! Nie musiałem czekać poprostu zrobiliby reset do ustawień fabrycznych i stary oddalem. Włożyłem kartę do nowego telefonu o problem jest ten sam, ucina mnie w trakcie rozmowy. Pół biedy jak siedzę przy biurku wtedy jest w miarę ok, przejdę się kawałek i rozmówca mnie nie słyszy. Tak jakbym wyciszył mikrofon... Ale nie przyciskami policzkiem tak jak w rm3. Zasięg mam pełny, nowy sim. Niezła wtopa.. czy to może być jakaś wada fabryczna tego modelu? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, norbert.zaw napisał:

Witam ponownie, niestety mam w tej chwili cholerny dylemat. Kupiłem telefon w polskiej dystrybucji więc po Państwa poradach oddałem telefon na gwarancję mówiąc jakie są objawy. Telefon od ręki został wymieniony na nowy! Nie musiałem czekać poprostu zrobiliby reset do ustawień fabrycznych i stary oddalem. Włożyłem kartę do nowego telefonu o problem jest ten sam, ucina mnie w trakcie rozmowy. Pół biedy jak siedzę przy biurku wtedy jest w miarę ok, przejdę się kawałek i rozmówca mnie nie słyszy. Tak jakbym wyciszył mikrofon... Ale nie przyciskami policzkiem tak jak w rm3. Zasięg mam pełny, nowy sim. Niezła wtopa.. czy to może być jakaś wada fabryczna tego modelu? 

 

Ogólnie wytłumaczę ci co podejrzewam co się dzieje z twoim telefonem

Najprawdopodobniej wygląda to tak że w czasie rozmowy przełącza cię na inny nadajnik jakiś dalszy lub między 3g a 2g co powoduje takie skutki nie kiedy. Możliwe że telefon porostu sobie nie radzi w tym terenie gdzie mieszkasz w sumie podobnie jak u mnie było na rn3 pro se.

Dlaczego podałem ci taką metodę z zmianą kodem wcześniej oczywiście żebyś tylko sprawdził czy problem zniknął nikt nie nie mówi żebyś korzystał cały czas tylko z pasma GSM lub 3g na tak nowoczesnym telefonie z LTE bo to czysta głupota

Teoretycznie kod do zmiany w dialerze może być ten co wcześniej podałem lub 

*#*#4634#*#* (lub inny poszukaj w google w razie czego kody serwisowe do a2 lite)

Jest także możliwość że akurat tylko z tym operatorem telefon ma problem dla nie których to nie problem wystarczy zmienić kartę SIM od innego operatora.(sam na rn3 pro se miałem problem z kartą redbullmobile a z zwykłą Play nie taka nie rozwiązana zagadka)

Możesz też poszukać na xda w dziale tego telefonu może ktoś miał problem i rozwiązał chodź przeważnie trzeba mieć roota i albo edytować plik któryś ewentualnie podmiana modem(jednak tutaj trzeba znałeś działający np z wcześniejszej wersji oprogramowania i nie mam pojęcia czy na xiaomi a2 lite to by zadziałało bo to nie jest miui gdzie oprogramowania było pod dostatkiem.

Jeżeli po wymianie następnej będziesz miał problem albo modyfikacja (szkoda nerwów lepiej zwrócić), czekać na aktualizację która to naprawić lub nie(zgłoś na en.miui) lub zmiana telefonu na inny który nie ma problemu z połączeniami niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Będziesz zadowolony. Mnie ten model bardzo pozytywnie zaskoczył. Włożyłem do niego dwie karty SIM i do dwóch dni bateria wytrzymuje. Ekran przyzwoity, płynność ok.
Drażnią mnie tylko braki w tłumaczeniu Androida.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka


Napiszesz coś więcej na jego temat?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie.
Zalety:
+ Jest bardzo smukły, nawet mały
+ Android bez nakładki Xiaomi
+ Szybkie aktualizacje
+ AnTuTu około 80000 pkt.
+ Ekran o dobrej jasności i ostrości
+ Notch mi się podoba
+ Potrójna tacka SIM
+ Czas pracy na baterii tj ładowanie co dwa dni
+ Dobra jakość dźwięku przez BT
+ Obecność złącza Jack
+ Irda

Wady:
- Niedoróbki w.tłumaczeniu systemu
- Ładuje się ponad dwie godziny, ale może to wyjdzie na dobre baterii
- Brak podwójnego LTE na kartach SIM
- Brak możliwości przypisania różnych dźwięków dla kart SIM
- Brak w bazie apki do irdy polskich dekoderów satelitarnych

To tyle co mi nocą do głowy przyszło.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o VoLTE nie o VoWifi. Zerknijcie na logo u mnie na pasku. Będąc w zasięgu LTE nie znika do 3g przy wykonywaniu połączenia. Jakość ciut lepsza niż HD voice+ lepszy konfig sieci. W Orange telefony z VoLTE mają ustawiony niższy prób przełączania do 3g przy słabym sygnale. Przydatne bardzo w podróży poza dużymi miastami. Ja w rn5 jeżdżę dodatkowo w trybie only LTE.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

7dd301ead3b7fb9a61b110709b92a506.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaje ci zadzwonić na infolinię i zasięgnąć u źródła.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka


Wg infolinii żaden Xiaomi jest nie wspierany
Może oficjalnie nie, ale działa na kilku modelach. Próbowaliście magicznego *#*#86583#*#* ? Na rn5 dopiero po tym kodzie VoLTE ruszylo

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Xiaomi Mi A2Lite - wątek ogólny

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...