Skocz do zawartości

Xiaomi Mi A2 Lite - wątek ogólny


norbert.zaw

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.02.2019 o 12:34, Shaq napisał:

Dobry.

Po zainstalowaniu lutowych poprawek, zauważam przyspieszony spadek baterii. Czy ktoś z Was zaobserwował może w swoich urządzeniach podobny efekt?

 

Edit: chyba coś jest na rzeczy, bo aktualizacja jest wycofana.

Masakra, W grudniu, do aktualizacji styczniowej miałem bez problemu 2 dni uzytkowania ok9-10h SOT (2 dni bez problemu), po styczniowej aktualizacji SOT spadł do ok7h-7,5h (1,5 dnia) a po tej aktualizacji katastrofa, 5,5h sot i praktycznie trzeba dzień w dzień ładować !

U was podobna masakra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy jest jakiś sposób na automatyczne wysłanie i odbierani mmsów, bo mam z tym problem wszystko działa jak mam włączoną transmisje danych jak jest wyłączna to nie można wysłać i odbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam
Jestem posiadaczem Mi A2 Lite i mam pytanie
1. Dlaczego jak ustawię sobie głośność połączenia np. 50% suwaka po jakimś czasie suwak jest na 100% i jest za głośno.
2. Czy ktoś ma problem z kartą sd bo już z dwa razy pojawił mi się komunikat o uszkodzonej karcie i nie było zdjęć w galerii z karty ale w aplikacji "prosta galeria" zdjęcia były widoczne. Karta dobra nie uszkodzona (testowane na dwóch różnych Sandisk i Samsung). Miałem też problem na innej karcie po kilku dniach używania telefon pokazał że uszkodzona kart i wszystko co na niej było zgineło.
3. Czy warto go rootować i odblokować ? i jak wówczas z aktualizacjami 

4. Czy takie coś w nim jest - funkcja "zaufana twarz" jeśli tak to gdzie ?

Edytowane przez fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dziś podczas testów okazało się że w moim mi a2 lite słabo działa wifi. Mam łącze 120Mb i na wifi osiągałem ok 4Mb/s. Po testach okazało się  że problem jest wówczas gdy jest włączony bluetooth jak go wyłącze to predkość dochodzi do ponad 50Mb. Spotkał się ktoś z takim problemem i mam może rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Obecnie posiadam Mi A1, ale uległ uszkodzeniu z mojej winy i zastanawiam się nad zakupem Mi A2 (A1 ma wszystko to czego oczekiwałem, no prawie), dlatego też mam do forumowiczów dwa pytanka:

1. Jaki jest czas działania na jednym ładowaniu? Dłużej, krócej, nie ma raczej różnicy?

2. Jaka jest jakość wykonywanych zdjęć? To jest moje "no prawie". W A1 w dzień przy dobrym świetle zdjęcia nawet, natomiast przy słabym oświetleniu zdjęcie nie urywają d..y.

Pozdro ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Faktycznie, chyba rekordowo mała ta aktualizacja. Jak zwykle, update wszedł gładko. 

Kernel skompilowany 9 września - czyli żwawo im to poszło tym razem. Jakiś widocznych zmian ludzie nie raportują. 

Za raz stuknie mi 14 miesięcy z A2 Lite. Z jednej strony już patrzeć na niego nie mogę (po prostu się znudził), z drugiej nie widzę sensownego następcy (duża bateria, wymiary nie większe, zauważalnie lepszy SoC). 

Edytowane przez meccaryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam ma duży problem po aktualizacji z Pie do 10,po aktualizacji tel nie łaczy się z Komputerem tylko napis "Ładowanie" mało tego straciłem napis szybkie ładowanie i ładuje tylko w wolnym trybie,nie mogę za chiny połączyć tel z kompem,bootloaderem,fastbootem itd........ w OTA mam aktualny system i megaaa utknełem

POMOCY !!!!

Edytowane przez Dominik2122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dominik2122 napisał:

tylko jak to wgrać hehe

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale z poziomu trybu recovery powinno się ręcznie dać wgrać update z linku.

Tryb recovery włączamy tak: wyłącz smartfon, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania i zmniejszania głośności, aż pojawi się ekran Recovery Mode. Z tego poziomu powinno dać się zainstalować ROM z pliku *.zip bez roota i odblokowanego bootloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans próbowałem juz tego hehe pobieram taki system jak dodałeś zmieniam nazwe pliku update.zip i lipa ani z sd card,ani z update.zip mówię o stock recovery jasmin !

Trzeba mieć twrp ale nie dam rady ich wgrac bez połaczenia z kompem

w tej kombinacji przycisków jak napisałeś to w naszych tel wchodzisz do fastboota a jak zasilanie i + glośność to wchodzi do recovery jasmin ale tam nie idzie !

Edytowane przez Dominik2122
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...