Skocz do zawartości

Mi Band 3 - problemy z językiem


jacekk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam nietypowo typowy problem. Kupiłem parę dni temu wersję global, która powinna obsługiwać język polski. Sparowałem, naładowałem, zaktualizowałem, wszystko pięknie działa. Niestety, język wyświetlacza był i jest angielski (specjalnie mi to nie przeszkadzało szczerze mówiąc). Jedyny "ślad" polskiego miałem w pogodzie, gdzie były opisy typu 'bezchmurnie', 'pochmurno' itd. Co więcej, dziś zauważyłem, że co jakiś czas opaska... jednak przełącza się na język polski i mam całe menu po polsku. Jednak po jakimś czasie menu znowu jest po angielsku. Nie udało mi się jeszcze wyłapać prawidłowości (być może jak opaska traci łączność z telefonem to przełącza się na polski, a po ponownym byciu w zasięgu BT wraca na ang.?).

Ktoś ma jakieś pomysły albo doświadczenia z czego to może wynikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
On 9/10/2018 at 11:07 AM, jacekk said:

Cześć,

Mam nietypowo typowy problem. Kupiłem parę dni temu wersję global, która powinna obsługiwać język polski. Sparowałem, naładowałem, zaktualizowałem, wszystko pięknie działa. Niestety, język wyświetlacza był i jest angielski (specjalnie mi to nie przeszkadzało szczerze mówiąc). Jedyny "ślad" polskiego miałem w pogodzie, gdzie były opisy typu 'bezchmurnie', 'pochmurno' itd. Co więcej, dziś zauważyłem, że co jakiś czas opaska... jednak przełącza się na język polski i mam całe menu po polsku. Jednak po jakimś czasie menu znowu jest po angielsku. Nie udało mi się jeszcze wyłapać prawidłowości (być może jak opaska traci łączność z telefonem to przełącza się na polski, a po ponownym byciu w zasięgu BT wraca na ang.?).

Ktoś ma jakieś pomysły albo doświadczenia z czego to może wynikać?

Udało Ci się może to naprawić ? Bo mam bardzo podobny problem, z tym że u mnie wszystko działało, póki nie zainstalowałem tej właśnie aplikacji co Ty, zrobił się przez nią niestety update firmware i od tamtej pory polskie znaki nie działają.... Odinstalowałem wszystkie inne aplikacje i zostawiłem tylko Mi Fit, nowy firmware co dzisiaj się zainstalował też niczego nie zmienił... Zakupiona jako wersja China. Przyszła, sparowałem z telefonem z aplikacją Mi Fit, zrobił się upgrade firmware i polskie znaki działały bez problemu. Oddałem opaskę dziewczynie, zainstalowalem jej Notify & Fitness for Mi Band i nieopatrznie przez tą aplikacje zrobił się update fw do 1.8.0.0 po czym polskie znaki przestały się wyświetlać i font jest zwyczajny, nie wyboldowany jak normalnie w polskim firmwarze mam na drugiej opasce. Jezyk w telefonie mam Polski, jak przełącze na angielski to język się zmienia, odparowuje, paruje znowu, zmieniam jezyk i polskich znaków ciągle nie ma jak i font nie jest wyboldowany :/ Zostawiłem już nawet tylko tę nieszczęsną aplikację Mi Fit i to nic nie dało. Dzisiaj zrobił się update firmware do 2.x.x.x i to też niczego nie zmieniło.

Mam drugą taką opaskę, której nigdy nie podłączałem do Notify & Fitness for Mi Band i wszystko na niej działa poprawnie. Używałem ją z powodzeniem razem z Tools & Mi Band i wszystkie znaki wyświetlają się poprawnie. Zakupiona jako wersja Global. Może jednak jest różnica między global a china ?

PROBLEM ROZWIĄZANY:

Przy użyciu Notify & Fitness for Mi Band zainstalowałem czcionkę oryginalną z tego wątku

I czcionka znowu wyświetla się poprawnie. Zainstalowałem tylko Mili_wuhan.ft.

Edytowane przez FranzMaurer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Dołączyłem do grona osób mających problem z językiem.

Mi band 3 wersja global było wszystko ok. (czasami poza pogodą :) do czasu zainstalowania Notify & fitness.

Pojawiły się dziwne spacje, nowa czcionka i częściowy brak polskich znaków.

Wgrałem Mili_wuhan_1.2.0.8_Polish_ddmm_GeekDoing_1.0.fw na moment pojawiła się normalna czcionka.

Opaska poprosiła o aktualizacje MI Fit. Po aktualizacji jest to samo. (obecna wersja 2.0.0.4)

Próbowałem znaleźć rozwiązanie na forum ale nic nie znalazłem.

Proszę o pomoc, wskazówki, linki itp.

 

Pozdrawiam

 

 

IMG_20181118_182546(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Mi band 3 wersja global było wszystko ok. (czasami poza pogodą do czasu zainstalowania Notify & fitness.
Pojawiły się dziwne spacje, nowa czcionka i częściowy brak polskich znaków.



W Notify&Fitness proces aktualizacji przebiega w trzech krokach: zasoby, firmware i czcionka.
Zaktualizowałeś wszystko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...