Sign in to follow this  
k80i

Mi Band 3 nie liczy kroków lub liczy nieprawidłowo

Recommended Posts

Jak w tytule. Nowa opaska oprogramowanie 1.5.0.2

Wstaje z łóżka, robię 10 kroków, siadam a opaska nie aktualizuje statusu. 

Wstaje robię 20 kroków to opaska naliczy 10 bądź wcale.

iphone zmierzył dziś 144 kroki a opaska 118. 

Czy unasząc nadgarstek jak idziecie to kroki od razu się aktualizują ? Ani na opasce ani w aplikacji mifit tak się nie dzieje. Mając opaskę pierwszej generacji to aktualizowalo ni na telefonie od razu.

głównie używam telefonu z iOS 

Reklamować opaskę na banggood ?

Edited by k80i

i zakłądasz że iphone liczy kroki lepiej bo to iphone :D na tej podstawie chesz reklamowac opaske ? Nie wiem jak to jest w mi band ale urządzenia maja jakiś margines który traktują jak fake odczyt czyli np. jak nie zrobisz 20 krokow choicaz to nie masz naliczonych żadnych bo urządzenie to traktuje jako margines błędu pomiarowego. Skoro ci sie aktualizuje po 20 krokach to pewnie wlasnie tutaj tym marginesem jest wlasnie liczba 20 kroków. Chyba ze sie myle to mnie nie sluchaj :D

Może jakby założył na nogę, to liczyła by prawidłowo (chyba też nie bo inne algorytmy do tego były by potrzebne). Wiadomo że w każdym tego typu urządzeniu (noszonym na ręku) są jakieś algorytmy przeliczające ruchy ręki  na kroki. To się może bardzo różnić, bo co człowiek to trochę inny sposób chodzenia, poruszania rękami w trakcie itd. Nie oczekiwałbym tutaj dokładnego pomiaru kroków, bardziej ogólnej aktywności. Jak ma dokładnie liczyć kroki, to buty z czujnikiem trzeba sobie kupić, mogą być od Xiaomi.

Edited by FromWP