Skocz do zawartości

Anti-Rollback w Mi 8


johnny1836

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Nigdzie nie mogę znaleźć pewnej informacji czy Mi 8 posiada blokadę Anti-Rollback. Po podpięciu do fastboota i sprawdzeniu komendą statusu ARB nie wyskakuje nic, ani 3 ani 4.

Kolejna rzecz to jak to wygląda w przypadku romów .eu i powrotów z .eu na global - czyli aktualnie z miui 10 stable na global 9.6 

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez johnny1836
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HOzn07E.png

 Wracałem kilkukrotnie z xiaomi.eu na globala i raczej problemów większych nie było, raz mi się tylko zdarzyło że nie dało się skonfigurować telefonu, bo usługi xiaomi dostawały fc i nic się nie dało zrobić. Tak było jak wgrywałem rom przez twrp, flashująć przez miflash żadnych problemów, oczywiście trzeba uważać żeby nie blokować bootloadera, ale to chyba każdy wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat

Najgorsze jest to, że nie do końca wiadomo jak to "zabezpieczenie" działa. Przynajmniej ja nie potrafię tego zrozumieć :/

Wiadomo, że chodzi o to, żeby nie wracać do poprzednich wersji miui i jest to proste do zrozumienia w przypadku romów  Global/China Stable.

Tylko jak w przypadku lawirowania między romem Global Stable a .eu (czyli teoretycznie China Dev, bo na jego podstawie powstają)? Boję się, że jeśli wgram komuś rom .eu i się okaże, że coś jest nie tak to nie będę mógł wrócić spowrotem do Globala. Ja sam nie mam z tym problemu, bo siedze na .eu i aktualizuję na bieżąco, ale mam kogoś kto potrzebuje telefonu w którym zawsze wszystko działa, a wiadomo z .eu nie zawsze wszystko działa idealnie (choć w większości przypadków jest lepiej niż na romach oficjalnych), czego mam przykład, bo ostatnio po próbie przejścia na .eu z Globala, okazało się że na wgranym na czysto romie 8.8.30 nie działa czujnik zbliżenia i rom jest dziwnie nie stabilny (4 próby wgrania nie pomogły). Jednak na szczęście wracając do Globala nie ucegliłem telefonu przez ARB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2018 o 23:33, johnny1836 napisał:

Najgorsze jest to, że nie do końca wiadomo jak to "zabezpieczenie" działa. Przynajmniej ja nie potrafię tego zrozumieć :/

Wiadomo, że chodzi o to, żeby nie wracać do poprzednich wersji miui i jest to proste do zrozumienia w przypadku romów  Global/China Stable.

Tylko jak w przypadku lawirowania między romem Global Stable a .eu (czyli teoretycznie China Dev, bo na jego podstawie powstają)? Boję się, że jeśli wgram komuś rom .eu i się okaże, że coś jest nie tak to nie będę mógł wrócić spowrotem do Globala. Ja sam nie mam z tym problemu, bo siedze na .eu i aktualizuję na bieżąco, ale mam kogoś kto potrzebuje telefonu w którym zawsze wszystko działa, a wiadomo z .eu nie zawsze wszystko działa idealnie (choć w większości przypadków jest lepiej niż na romach oficjalnych), czego mam przykład, bo ostatnio po próbie przejścia na .eu z Globala, okazało się że na wgranym na czysto romie 8.8.30 nie działa czujnik zbliżenia i rom jest dziwnie nie stabilny (4 próby wgrania nie pomogły). Jednak na szczęście wracając do Globala nie ucegliłem telefonu przez ARB.

 

https://www.xda-developers.com/xiaomi-anti-rollback-protection-brick-phone/ tutaj xda opisało ten temat

Edytowane przez Steller
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś sobie uceglił telefon przez antirollback to mogę powiedzieć że tutaj za $30 Pan wietnamczyk zaloguje się na autoryzowane konto xiaomi i wam odblokuje, nie mogę polecić bo wygląda scamowo, pewnie niezbyt legalne też, ale mogę powiedzieć że w moim przypadku poszło bez problemu, chociaż miałem obawy. Lepsze nielegalnie wydane $30 na "naprawę" swojego telefonu, niż cegła za 1500zł.

Anti-rollback zrobił mi cegłę z telefonu po zainstalowaniu miui.eu 8.9.13, a potem powrocie backupem na 8.8.xx (8.9 nie chciał się bootować, a że miałem backup to wpadł mi genialny pomysł żeby spróbować)
https://www.facebook.com/SUnlockService
http://s-unlock.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Niestety ja wczoraj też zbrickowałem swój nowiutki (ledwo 2 dni) mi8 z zainstalowanym miui.eu 8.8.30. Przeprowadziłem tradycyjną aktualizację przez TWRP do 8.9.13 - zatrzymał się na logo Mi, tak więc przywróciłem backup z wersją 8.8.30. Telefon bez reakcji. 

(trochę się zastanawiam nad sensem robienia backupu przy aktualizacjach skoro przez ARB nie da się go już nigdy przywrócić, bo telefon się zbrickuje ale nieważne...)

Jest to o tyle straszniejsze, że zawsze w tej sytuacji ratowałem telefon przez EDL, a teraz niespodzianka związana z autoryzacją...
Przeszukałem fora angielskie i rosyjskie - faktycznie dla mi8 jedyną opcją jest autoryzowane konto kupione przez s-unlock. Przerażająca jest niestety skala problemu - liczba zbrickowanych przez nieświadomych ARB użytkowników idzie w setki tysięcy.

Powstał już rom dla Whyreda (Xiaomi Redmi Note 5 Pro), który ponoć potrafi obejść ten mankament

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/successful-redmi-note-5-pro-bypass-edl-t3843173

Nie wiem jak on powstał, ale pozostaje mieć nadzieję, że uda się stworzyć coś takiego dla mi8 i pomóc tym setkom tysięcy użytkowników.

A może macie jakieś alternatywne pomysły? Czy ktoś wypróbował patent z s-unlock?
Myślicie, że jeśli kupię konto i sflashuję V9.5.11.0.OEACNFA_20180703.0000.00_8.1_cn, potem TWRP i miui.eu 8.9.13 to wszystko powinno śmigać? Obawiam się nieco, bo nie rozumiem do końca tego systemu ARB (widzę, że nie jestem jedyny). A może w miCenter byliby w stanie pomóc?

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, MatC said:

Witajcie.

Niestety ja wczoraj też zbrickowałem swój nowiutki (ledwo 2 dni) mi8 z zainstalowanym miui.eu 8.8.30. Przeprowadziłem tradycyjną aktualizację przez TWRP do 8.9.13 - zatrzymał się na logo Mi, tak więc przywróciłem backup z wersją 8.8.30. Telefon bez reakcji. 

(trochę się zastanawiam nad sensem robienia backupu przy aktualizacjach skoro przez ARB nie da się go już nigdy przywrócić, bo telefon się zbrickuje ale nieważne...)

Jest to o tyle straszniejsze, że zawsze w tej sytuacji ratowałem telefon przez EDL, a teraz niespodzianka związana z autoryzacją...
Przeszukałem fora angielskie i rosyjskie - faktycznie dla mi8 jedyną opcją jest autoryzowane konto kupione przez s-unlock. Przerażająca jest niestety skala problemu - liczba zbrickowanych przez nieświadomych ARB użytkowników idzie w setki tysięcy.

Powstał już rom dla Whyreda (Xiaomi Redmi Note 5 Pro), który ponoć potrafi obejść ten mankament

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/successful-redmi-note-5-pro-bypass-edl-t3843173

Nie wiem jak on powstał, ale pozostaje mieć nadzieję, że uda się stworzyć coś takiego dla mi8 i pomóc tym setkom tysięcy użytkowników.

A może macie jakieś alternatywne pomysły? Czy ktoś wypróbował patent z s-unlock?
Myślicie, że jeśli kupię konto i sflashuję V9.5.11.0.OEACNFA_20180703.0000.00_8.1_cn, potem TWRP i miui.eu 8.9.13 to wszystko powinno śmigać? Obawiam się nieco, bo nie rozumiem do końca tego systemu ARB (widzę, że nie jestem jedyny). A może w miCenter byliby w stanie pomóc?

Pozdrowienia!

A zobacz post wyżej ;p Przy s-unlock poprzez teamviewer wietnamczyk po krótkiej rozmowie na fb wchodzi ci na kompa, odpala miflash'a (musisz mieć przygotowane miejce i mu pokazać gdzie to jest), do tego przygotowany soft który chcesz flashować w wersji pod fastboot i wypakowany rzecz jasna. Zauważ że to nie jego sprawa, czy to naprawi problem etc, on sprzedaje tylko jednorazowy dostęp do konta z autoryzacją, po tym wszystkim usuwa logi i tyle go widziałeś. Dążę do tego że musisz mieć przygotowanego najnowszego miflasha i na 100% pewny soft. Ja wgrywałem dipper_images_V9.6.7.0.OEACNFD_20180815.0000.00_8.1_cn i telefon wrócił do życia. Potem miuipolska na androidzie 9 i działa normalnie. Przy miuipolska problem jest przy przejściu z androida 8 na 9, telefon się nie zbootoje, a przywracanie kopii.. No cóż, niezbyt działający pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę jedynie potwierdzić. Operacja trwała 15 min, telefon jest cały i zdrowy :)

Płatność przez PayPal - na koncie w systemie pojawiły się tzw. "kredyty". Zauważyłem, że lepiej płacić w walucie wietnamskiej, wychodzi taniej. Po operacji umówiliśmy się poprzez Messanger na konkretną godzinę, w tym czasie zgodnie z instrukcją dostarczoną przez Wietnamczyka przygotowałem gotowy i rozpakowany ROM oraz najnowsze MiFlash tool, wyciągnąłem baterię i uruchomiłem EDL poprzez testpoint. Połączyliśmy się przez TeamViewer, 10 minut samego flashowania i ta niezwykła radość, gdy na ekranie pojawiło się logo Mi...

Zaistalowane China Developer 8.8.31. Teraz śmiga na Xiaomi.eu 8.9.13.

Przy okazji rozwiązał się problem ekranu informującego o odblokowanym bootloaderze opisanego w tym wątku: 

Mam nadzieję, że w przyszłości developerzy znajdą sposób na obejście autoryzacji - tak jak w Redmi Note 5 Pro (Whyred). Teraz jednak - tak jak powiedział kolega wyżej - lepiej zapłacić za coś, co po prostu zadziałało, niż mieć cegłę za ponad 1500 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja kupiłem z GB mi 8 z odblokowanym bootloaderem i przy uruchamianiu bylo tylko na dole unlock... ale po wgraniu juz miui polska pokazuje logo o wgranym innym romie... i tak w koncu zabawa miflashem i uceglilem teli znalazl sie w serwisie... bo Wietnamczyk mi nie odpisał...a czekać dłużej nie mogłem przecież :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2018 o 12:36, miszkurkam napisał:

Mianowicie posiadam Mi 8 w wersji chińskiej z wgranym xiaomi.eu w wersji 8.9.24

Masz androida 9tkę więc jak tabelka która jest znacznie wyżej - jest antirolback. Ostatnią wersją z androidem 8.1 było 8.8.30

 

37 minut temu, petla7 napisał:

Pytanie jak sprawdzić poziom arb? Mam ten sam problem z fastboot

odpowiedz jak wyżej . 

* mimo wszystko na własną odpowiedzialność

Edytowane przez weah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tabelki wynika, że ARB jest jest od androida 9. Po za tym mogę wnioskować, że komunikat z getvar anti dający odpowiedź o braku działającej komendy plus brak info o arb w getvar all daje jednoznaczną odpowiedź, że anti roll back nie występuje w naszym sprzęcie. Jak się mylę niech ktoś sprostuje. Mam android 8.1

 

Wysłane z mojego MI 8

~MIUI 10 GLOBAL stable, oreo 8.1~

przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Według opisu XDA, getvar anti/all musi dać konkretną opowiedz począwszy od 0 co świadczy o implementacji ARB w smartfonach. Mało tego 0 i 1 ponoć są jeszcze bezpieczne dla downgrade u. Powyżej należy się bać(XDA mówi od 4 w zwyż) .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, petla7 napisał:

Jak się mylę niech ktoś sprostuje. Mam android 8.1 

Bierzesz pod uwagę to, że komenda może zwrócić błędne wartości? Bo ja tak, więc jeżeli jest info i od Xiaomi i od Xiaomi.eu, że ARB występuje, to występuje i wolę przyjąć, że występuje już od 1 softu jaki się dla Mi8 pokazał (co też zaznacza praktycznie większość sklepów w chinach przy zakupie)... Tak jeszcze ku doprecyzowaniu:

Cytat

Q5: How to know if my device is affected by it?
A: Run fastboot command :

Code:

fastboot getvar anti

The displayed output : 3 shall mean you're fine while 4 shall mean you're in the Anti-Rollback squad

Także co do:

5 minut temu, petla7 napisał:

Po za tym mogę wnioskować, że komunikat z getvar anti dający odpowiedź o braku działającej komendy plus brak info o arb w getvar all daje jednoznaczną odpowiedź, że anti roll back nie występuje w naszym sprzęcie.

Odpowiedź jest dla mnie jednoznaczna, komenda nie działa poprawnie, bo musi zwrócić jakąkolwiek wartość przy androidzie 8.1/9...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wystarczy mi :

"Bierzesz pod uwagę to, że komenda może zwrócić błędne wartości?"

Dzięki za uświadomienie.
Póki ktoś nie stwierdzi faktu na własnej skórze z dokładnym opisem sytuacji jaka miała miejsce z ARB i jaki nr getvar anti posiadał to nie ma co spekulować.
Nezumi, posiadasz na pewno większą wiedzę na ten temat niż ja i ciągnąć chyba tematu dalej nie będę ;)


Wysłane z mojego MI 8
~MIUI 10 GLOBAL stable, oreo 8.1~
przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mam pytanie czy jak teraz posiadam najnowszy miui polska 10.0.6 to jak chciałbym zainstalować global najnowszy Version: V10.0.2.0.OEAMIFH czy grozi to antirolback ?
Ja wrzuciłem przez miflash ruszyło bez problemu nic się nie stało. Najpierw rom bez blokady bootloadera wygrał to wrzuciłem jeszcze raz z blokada bootloadera.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie pewnie dla wielu trywialne.

Czy na miui eu 8.11.8 mogę mi flashem wgrać China Stable?(tam chyba dalej jest android 8). Czy miflash daje bufor bezpieczeństwa, że jak coś się nie będzie zgadzać to nie dopuści do flashowania? No i nie zaznaczać blokowania bootloadera prawda?

 

Wgrywałem tak china dev, ale on jest w sumie na tym samym poziomie co eu i nie pomogło mi czegoś sprawdzić, wykluczyć błędu softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A może ktoś wyjaśnić już z perspektywy czasu jak można się poruszać pomiędzy samym miuipolska?

Przykładowo posiadam na MI8 z wgranym 8.11.29. Z jakichś powodów okazuje się, że jest z nim problem. Czy mogę wgrać na niego przez TWRP 8.11.22, czy go ucegle? 

To takie najlepiej odpowiadające dla mnie codzienności - wgrywam soft z danego tygodnia, okazuje się walnięty i chcę wgrać na niego ten z tygodnia poprzedniego. Oczywiście zakładam przy takim cofnięciu utrzymanie tej samej wersji androida (9) i tej samej wersji MIUI (10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Erill napisał:

Witam. Chciałem się dowiedzieć, czy w pełni bezpieczna jest opcja samodzielnej zmiany z china na polski lub global.
Jest opcja uceglenia przez sam fakt zmiany softu?

Każda z ingerencji niesie ryzyko uceglenia telefonu. Zdarza się to jednak niezmiernie rzadko i prawie zawsze wynika z niedokładnego wykonania określonych czynności przez użytkownika. Dlatego też istotne, aby dokładnie, punkt po punkcie przeczytać poradnik odblokowania bootloadera, instalacji TWRP i MIUI Polska/EU, bądź ewentualnej procedury MiFlash. A potem z poradnikiem, punkt po punkcie je realizować. Jeśli dokładnie to wykonasz, to ryzyko uceglenia telefonu jest znikome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...