Skocz do zawartości

Zmiana rozmiaru partycji systemowej


bartaso77

Rekomendowane odpowiedzi

Lol że jak? System Mi3 ma 629MB z czego na romie MIUIPolska jest wolne ponad 100MB. Czemu w ogóle cokolwiek chcesz od partycji system? Od razu odpowiem, że to co robisz jest kompletną głupotą.

Wysłane z MI4 W

 

Używając Smartwatcha sw2 od sonego , musze konwertowac app do systemowych. Po prostu zabrakło mi miejsca. Na razie robie full Wipe moze, to pomoze uratowac pare MB :)

 

Wiping Data może stac na 98% ponad 10 minut? normalne to ? 

Edytowane przez bartaso77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze nie. Nie masz pojęcia czym jest rozmiar pamięci systemowej. On jest sztywny. Pamięci jest zajęte tyle ile waży rom (w katalogu system). Nie wierzę że zajales 100MB apkami Sony i jescze brakuje. To jakaś głupota. Zresztą przecież jak tylko wgrasz rom nowy to te apki znikną.

Tak Wipe data trwa dlugo.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze nie. Nie masz pojęcia czym jest rozmiar pamięci systemowej. On jest sztywny. Pamięci jest zajęte tyle ile waży rom (w katalogu system). Nie wierzę że zajales 100MB apkami Sony i jescze brakuje. To jakaś głupota. Zresztą przecież jak tylko wgrasz rom nowy to te apki znikną.

Tak Wipe data trwa dlugo.

Wysłane z MI4 W

 

No jest to niemozliwe, zebym zajał tyle miesjca masz racje. Wiec w takim razie jak ta pamiec tak wyparowała? Jezeli jest tam tylko rom to co tak zjadło pamiec? 

 

Może masz pomysł, abym po kazdym cotygodniowym updajcie nie musiał instalowac i konwertowac tych apek od SW2 

Edytowane przez bartaso77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy otworzyć update romu na kompie programem 7zip i wgrać swoją apkę do system/app.

Skopiować do telefonu i zainstalować. Tylko trzeba uważać, by nie wrzucić coś za dużo.

 

U mnie partycja system na MIUI5 też niespodziewanie się zapchała.

Jak przeglądnąłem z jakiego powodu, to okazało się, że winowajcą był folder system/lost+found.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy otworzyć update romu na kompie programem 7zip i wgrać swoją apkę do system/app.

Skopiować do telefonu i zainstalować. Tylko trzeba uważać, by nie wrzucić coś za dużo.

 

U mnie partycja system na MIUI5 też niespodziewanie się zapchała.

Jak przeglądnąłem z jakiego powodu, to okazało się, że winowajcą był folder system/lost+found.

 

Po WIpie 660 MB z tego wolne 121MB

 

 

Dziekuje za pomoc. 

Edytowane przez bartaso77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy otworzyć update romu na kompie programem 7zip i wgrać swoją apkę do system/app.

Skopiować do telefonu i zainstalować. Tylko trzeba uważać, by nie wrzucić coś za dużo.

U mnie partycja system na MIUI5 też niespodziewanie się zapchała.

Jak przeglądnąłem z jakiego powodu, to okazało się, że winowajcą był folder system/lost+found.

Z lost & found jest ciekawa historia.

Ja i ZduneX25 od dawna próbujemy dojść co powoduje zrzut śmieci do tego katalogu. U nas przerost tego katalogu występował podczas zabawy adb i przez podmiane plików na /system. Niestety jeśli ten katalog rozrosnie się do rozmiaru pamięci /system wtedy następuje bootloop. Prawdopodobnie MIUI ma jakiegoś buga w kernelu. U mnie na Mi4 to się jeszcze nie zdarzyło. Na MI3 raz. U Zdune juz wiele razy na Mi3.

Dlatego zawsze odradzam grzebanie w /system (usuwanie aplikacji czy dodawanie) szczególnie jak ktoś nie ma pojęcia co robi.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem stawiać system od nowa, co ciekawe samo MIUI wywaliło mi PrebuiltGmsCore.apk (Usługi Google Play).

System zaczął się strasznie sypać. Z karty pamięci zniknęły prawie wszystkie pliki. Myślałem, że wyczyścił sam pamięć, ale o dziwo po fullwipe i wgraniu nowego systemu okazało się, że wszystkie pliki są.

 

Jedyna rzecz, z którą grzebałem to podmiana mms.apk, ale z tym tego nie utożsamiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problemie nie chodzi o to co podmieniasz tylko jak.

Do podmianki używasz np. adb root, adb remount - a to montuje system do RW. Wtedy w pewnych okolicznościach następuje zrzut śmieci do lost & found (co ciekawe /data i /cache też mają link do tego katalogu) i masz przepełniony /system.

Teoretycznie dla MIUI to żaden problem bo normalnie w MIUI nie masz root (w sensie w systemach fabrycznych) więc nie możesz zamontować systemu do RW. Jednak w dev możesz i jest coś (jakaś dziura) co powoduje wyciek i przepełnienie katalogu, partycji i bootloop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podmieniałeś przez root explorer albo adb to można nawet taka drobnostka wywołać to przeładowanie systemu, ja się często z tym borykam, bo często grzebię, ale trzymam zawsze najnowsze update.zip, bo nie trzeba robić wipe wystarczy install update z mirecovery i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmienialem RootExplorerem.

Nakladalem system, ale jak nie było fullwipe, to i tak się sypał. Teraz jestem już na Miui6.

Tu ten folder jest pusty, ale na razie nic nie podmienialem.

Wysyłane z mojego MI 3W za pomocą Tapatalk 2

 

Hej,

 

Po przekonwertowaniu na app systemowe wszystkich ktore chciałem, czyli jakies 10 app. Po restarcie w 4.9.26 dostaje na ekranie logo i nic dalej. Boot z system one idzie i wchodząc do TIT Backup widze, ze z prawie 100MB stopniało do 16MB.

 

O co kaman, dlaczego system 4.9.26 sie sypnął ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobiłeś overload w partycji system.

Po co tyle apkek konwertowałeś na systemowe?

Tam jest mało miejsca.

 

Wczesniej juz o tym pisalem. Mam Smartwatcha i zeby appki działały trzebabyło przekonwertowac na systemowe. Jak moglem przładować, jak bylo 120mb wolnego na swiezym systemie, a ja appkami zająłem moze 12-15 mb

 

Z resztą te same appki mam na 4.9.19 i jest wszystko ok

Edytowane przez bartaso77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu mają być systemowe? Gdzie jest to napisane? Można to gdzies sprawdzić?

Najbezpieczniej jest dodać aplikacje do zip i tak instalować rom. Jeśli wrzucasz przez adb czy root Explorer to narażasz się na bug w Mi3 z przerostem katalogu lost&found jeśli system jest rw. Na MIUI V6 też może być ten problem.

Naprawdę zostaw to i poszukaj innych rozwiązań bo sobie narobisz kłopotów. Nie masz wystarczającej wiedzy w temacie. Działanie z prawem root jest niebezpieczne.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A racja pisałeś o 4.9.x.

Może MIUI lepiej zniósłby, gdyby apki były w system/priv-app niż system/app.

TB z automatu przenosi do system/app.

 

Trzeba, by ręcznie przenosić kolejne apki i po przeniesieniu każdej i nadaniu jej praw robić restart i sprawdzać jak zachowuje się system.

Może jedna z nich w jakiś sposób wpływa na jakąś apkę systemową. Nie mam też pewności co do automatu działającego w TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu mają być systemowe? Gdzie jest to napisane? Można to gdzies sprawdzić?

Najbezpieczniej jest dodać aplikacje do zip i tak instalować rom. Jeśli wrzucasz przez adb czy root Explorer to narażasz się na bug w Mi3 z przerostem katalogu lost&found jeśli system jest rw. Na MIUI V6 też może być ten problem.

Naprawdę zostaw to i poszukaj innych rozwiązań bo sobie narobisz kłopotów. Nie masz wystarczającej wiedzy w temacie. Działanie z prawem root jest niebezpieczne.

Wysłane z MI4 W

 

Dlatego maja byc systemowe, ponieważ aplikacja taka jak Smart connect nie widzi pluginów. Aby zegarek stał sie funkcjonalny, trzeba zainstalowac appki - pluginy. Aqrat w Mi3 jedyna metoda na działanie tych pluginów to przekonwertowanie je na systemowe. 

Prosze możecie zobaczyc na tej stronie : 

 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=16822&extra=&highlight=Smartwatch&page=5

 

Robiłem juz próbe dodawania apek do ZIP-a ale waliło FC. 

 

Nie mam wystarczającej wiedzy, moze to prawda. Tylko dziwi mnie sytuacja, ze te same appki tej samej wagi działaja bez problemu w wersji poprzedniej i nie ma problemu z restartem telefoni i zwiechy na logo. Wiec gdzie jest ta różnica ? :/

Edytowane przez bartaso77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy większej ilości też tak robię, tym bardziej, że mam CWM, ale to też trzeba umieć ;)

 

Można w necie poszukać jakiejś paczki "wzorcowej" i podmienić sobie w niej pliki.

 

Ja w ogóle bym się nie bawił w przenoszenie, a na czystym systemie wrzucił je do system.

Może coś się mota, jak były w data i przenosisz, konwertujesz je do system.

Edytowane przez keiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy większej ilości też tak robię, tym bardziej, że mam CWM, ale to też trzeba umieć ;)

 

Można w necie poszukać jakiejś paczki "wzorcowej" i podmienić sobie w niej pliki.

 

Ja w ogóle bym się nie bawił w przenoszenie, a na czystym systemie wrzucił je do system.

Może coś się mota, jak były w data i przenosisz, konwertujesz je do system.

 

To co myślisz, zeby do najnowszego 4.9.26 ZIP-a wrzucic appki, ktore obecnie konwertuje TB i bedzie git ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować skoro i tak jesteś zdeterminowany, czemu się w ogóle nie dziwię :)

 

Lepiej jednak zrobić sobie osobną paczkę z samymi plikami od Smartwatcha, którą wgrasz niezależnie.

 

Możesz podpowiedziałbyś jak taka paczke utworzyc i czy wgrywac z poziomu recovery ? Pamietam, jak mialem SGS3 ze sie gapsy wgrywało dodatkowo tylko, ze tam było CWM :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz najmniejszą paczkę "gapsów":

http://www.mediafire.com/download/7aob1js3zasz3r8/gapps-custom-pico-4.4.zip

i na jej podstawie zrób sobie paczkę ze swoimi apkami.

Wrzuć w recovery. Ja używam: http://en.miui.com/thread-19405-1-1.html

Edytowane przez keiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz najmniejszą paczkę "gapsów":

http://www.mediafire.com/download/7aob1js3zasz3r8/gapps-custom-pico-4.4.zip

i na jej podstawie zrób sobie paczkę ze swoimi apkami.

Wrzuć w recovery. Ja używam: http://en.miui.com/thread-19405-1-1.html

 

/Po wrzuceniu apek do ZIP-a wszystko poszło. W sumie dorzucam 9 apek wiec nie ma problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...