ZduneX25

MIUI 8.9.6

Recommended Posts

Niestety, instalacja wersji stabilnej na Mi MIX 2s kończy się naprzemiennymi restartami do TWRP lub "wiecznego kółka". Format w TWRP obowiązkowy...

RN4X crash apk sms, wiadomo kiedy to będzie naprawione?

Swoją drogą to MIUI10 to masakra, żebym wiedział że będą takie problemy, a  w zamian praktycznie nic nowego to zostałbym na MIUI9

Jak wyglada sprawa z instalowaniem stable na Redmi 6 Pro? Czy ona jest oparta na tej najnowszej aktualizacji czy na jakiejś wczesniejszej. Nie chciałbym przez tego rollbacka uceglić telefonu.

5 godzin temu, JacekBB napisał:

To zainstaluj i daj znać krok po kroku co i jak.

Z Mi5

zastanawiam się którą wersję mogę pyknac bez wipea, sprawdzisz? 

Zainstalowałem na MIUI 9.5.2.0 na 7.0 (już dość zabytkowe wydanie).

Instalacja bez problemów, wstał szybko. Wipe cache/dalvik.

Póki co nie widzę błędów, nic się nie wysypuje. Zobaczymy na dłuższą metę, bo to pierwszy update od dawna. Broniłem się przed 8.0 - ale w końcu.... No nic, obserwujemy :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...
  • Like 1

Od tej aktualizacji wchodząc w panel sterowania, bateria odrazu uruchamia się skanowanie. Nie można sprawdzić statystyki bateri. Poza tym w niektórych miejscach brakuje tłumaczeń.

Telefon Mi6.

Screenshot_2018-09-09-12-29-04-490_com.miui.securitycenter.png

10 minut temu, maciek04 napisał:

Nie można sprawdzić statystyki bateri.

Powinno się dać z poziomu ustawień, bateria i wydajność. Ale ekranu ze stopniem naładowania i temperaturą baterii nie ma. Na bliźniaczym global dev jest tak samo.

U mnie redmi note 5 po aktualizacji mam problem gdy zmniejszam skale animacji, przejścia,okna na 0.5x to gdy wychodzę z apki do pulpitu to skacze mi pulpit. Wcześniej nie miałem takiego czegoś. Jak zmienię na 1x to problem ustępuje. Mial ktoś coś podobnego?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Czy na Redmi Note 4X na w/w wersji softu (miui10 xiaomi.eu) da sie jakimś cudem odpalić gcam ?
Próbowałem ręcznie edytować build.prop oraz magiskiem camera2api i bez efektu. W apce czarny ekran i po czasie crashuje.

Dnia 8.09.2018 o 15:41, mrosi napisał:

Niestety, instalacja wersji stabilnej na Mi MIX 2s kończy się naprzemiennymi restartami do TWRP lub "wiecznego kółka". Format w TWRP obowiązkowy...

Z jednego z komentarzy Acida wynika (dość sensownie), że instalacja stable opartej o wersję wcześniejszą niż bety, na którą się wykonuje instalację skończy się błędem, pewnie takiego rodzaju jak opisujesz. Tylko jak sprawdzić czy stable jest oparte o wersję wcześniejszą/późniejszą niż build dev, który się posiada?

Czy na Redmi Note 4X na w/w wersji softu (miui10 xiaomi.eu) da sie jakimś cudem odpalić gcam ?
Próbowałem ręcznie edytować build.prop oraz magiskiem camera2api i bez efektu. W apce czarny ekran i po czasie crashuje.
Próbuj inną wersję GCam.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Próbuj inną wersję GCam.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Może moduł all in one do Magiska by pomógł?

Na Mi6 problemu nie mam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem, czy ktoś już o tym wspominał, ale u mnie nie przychodzą powiadomienia z Gmaila. Muszę ręcznie odświeżać aplikację. Nadałem wszelkie uprawnienia poczcie i nic to nie pomogło.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

W RN3P ikony na pasku powiadomień są obniżone o kilka pikseli. Jak zaaplikowałem moda Center Clock to wygląda tak jak poniżej ...

Screenshot.png

Wiem że to wina moda ale po co tyle miejsca od góry zostawiać ???

Edited by Marchelius

9 godzin temu, corell napisał:

Z jednego z komentarzy Acida wynika (dość sensownie), że instalacja stable opartej o wersję wcześniejszą niż bety, na którą się wykonuje instalację skończy się błędem, pewnie takiego rodzaju jak opisujesz. Tylko jak sprawdzić czy stable jest oparte o wersję wcześniejszą/późniejszą niż build dev, który się posiada?

Generalnie nasze "cotygodniówki", w sensie MIUI Polska/EU były zawsze oparte na chińskich ROMach deweloperskich, nie a betach, ani wcześniejszych buildach. Nie powinno (teoretycznie) skutkować to takimi błędami, choć historia - i tu wkraczamy w rzeczywistość, zna takie przypadki, że telefony po aktualizacji miały wieczne bootloopy.

Nie mniej jak dotąd ROM sprawuje się świetnie. 1% ubytku (przeciętnie) naładowania baterii na godzinę, wszystko hula jak trzeba. Póki co nie ma bugu głośnika. Kwiatki w aplikacji aparatu wprawdzie wciąż się pojawiają, jednak to i tak chyba jak dotąd najlepszy ROM dla Mix 2s.

@mrosi Dzięki za odpowiedź. Tylko nie wiem jak ją rozumieć w kontekście tego:

image.thumb.png.475e1e76837448c4dab80de627bfe089.png

Full wipe oznacza w praktyce to co napisałem - brak możliwości zwykłego "nainstalowania" na dev-kę lub jest to możliwe ale tylko pod warunkiem, że baza stable jest nowsza od bazy dev-ki. I w sumie o to ostatnie pytałem bo nie ma skąd tej informacji zasięgnąć. Chyba, że źle rozumiem wypowiedź Acida albo jest to uwaga skierowana do tego konkretnego usera i niekoniecznie takie błędy są normą (tu wkracza wspomniana rzeczywistość).

PS

Też mam Mix 2S, na którym nie działa Google Play i bateria leci na łeb, stąd moje żywe zainteresowanie stable :)

Edited by corell

Pojawił się update 8.9.6 v2 dla mi6 i ,... roz#@[email protected]#%@# mi telefon !!!!!

Wywala wszystkie aplikacje chciałem wrócić do 8.9.6 ale już za późno ...
Kolego świeżo jestem po instalacji. Jedyne błędy jakie zauważyłem to bootloop po pierwszej instalacji ( ponowny restart załatwił sprawę) a tak właściwie wszystko działa bez problemu. Zobaczymy jak bateria na tym sofcie

no mi wyj... wszystko muszę od nowa wgrywać soft

Skorzystaj z backupu, który z pewnością zrobiłeś. I po sprawie...

• Like 1

1 godzinę temu, corell napisał:

Też mam Mix 2S, na którym nie działa Google Play i bateria leci na łeb, stąd moje żywe zainteresowanie stable :)

Fakt, o tym zapomniałem. Stable są zwykle z tyłu za dev-ami. Ale... No właśnie, dla MIx 2s ostatnia aktualizacja to 8.8.3, więc jest duża szansa, że i tak ten stable jest nowszy.

Nie mniej myślę, o ile oczywiście nie jest problemem całkowity format telefonu, że powinieneś rozważyć tę opcję. Jak dla mnie to dobry ROM.

Zepsuli gesty

Mając folder z aplikacjami, gdy z tego folderu wejdę do aplikacji i wyjdę[wrócę do okna folderu] nie działa gest wstecz na tym folderze. Muszę klikać "poza".

Natomiast gdy tylko otworze folder to gest działa normalnie.

Wkurza mnie to, bo wydaje mi się że telefon się zawiesza a to tylko gest nie działa.

Czym zbadam to?
Mianowicie coś mieli w telefonie gdy ekran wybudzony. Jeszcze, jak by to było sporadycznie, ale tu po prostu bez przerwy. dc3deef4f29311ba4b446716d1a3af2d.jpg

Zainstalowałem z ciekawości i zadziałała synchronizacja danych z chumrą! Zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem np. AdAway nie blokuje chmury bo wciąż nie zrobiłem roota.

4 godziny temu, rock napisał:
Zainstalowałem z ciekawości i zadziałała synchronizacja danych z chumrą! Zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem np. AdAway nie blokuje chmury bo wciąż nie zrobiłem roota.

Dodaj do wyjątków

*micloud.xiaomi.net

• Thanks 1

Francuzz zepsuli gesty tez tak mam jak Ty.. u mnie na dodatek lagują na zmniejszonej skali do 0.5x. jak włączę przyciski ekranowe to lagów nie ma.. a co do wybudzeń to ja mam inny kernel zainstalowany bo na jedne z poprzednich wersji skopali cos i wybudzał mi się non stop a teraz bateria za to trzyma sztos!

Rozumiem że mogę wrócić na 8.8.30? Czy jest inna wersja antirollback? Bo czytałem że jest folder firmware w 8.9.6.

18 minut temu, Adamk102 napisał:

Dodaj do wyjątków

*micloud.xiaomi.net

Dziękuję! Poczekam aż mi się wszystko zsynchronizuje, zrobię roota i sprawdzę czy to rzeczywiście AbAway.

Guest
This topic is now closed to further replies.