Jump to content

MIUI 8.9.6

ZduneX25
 Share

Recommended Posts

MIUI 10 8.9.6

• Poprawka trybu Panoramy w Aparacie dla niektórych urządzeń
  • Poprawka braku niektórych ikon od aplikacji na pasku powiadomień
  • Poprawka czyszczenia powiadomień z ekranu blokady
  • Aktualizacje dla MI8, MIX2S wstrzymane w związku z testowaniem Android P
  • Dodane MIUI Stable 10 xiaomi.eu: https://miuipolska.pl/wersje-stabilne-miui-v7/
  • Pełna lista zmian
  •  

DFG_2018-09-06-17-27-41-e1536256132234-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

Dla Android 7 root z Magisk 16.3 do instalacji z TWRP.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

1 godzinę temu, rock'n'rolla napisał:

Chmura nie synchronizuje danych od kilku wydań. W międzyczasie zwiększyłem jej rozmiar i nawet tego nie zaktualizowało. Używałem VPN żeby zmienić IP na Chiny i też to nic nie dało. Szlag mnie powoli trafia :/

mam to samo kupiłem sobie 20 gb na rok i szmelc :/ 

W Rn5 przy ikonach ustawienia, galeria, motywy, muzyka,  opinie oraz panel sterowania są błędy w tłumaczeniu albo coś się nie wgrało...W dodatku motywach wywala błąd, że aplikacja przestała działać! W aplikacji SMS jest nagłówek Wyświetl MMS. 

Sporo błędów.

Co mam teraz zrobić? Czekać na kolejną aktualizację? Czy jest jakieś inne wyjście?

Screenshot_2018-09-07-17-20-36-874_com.miui.home.pngScreenshot_2018-09-07-17-51-14-046_com.android.mms.png

34 minuty temu, marcinj6 napisał:

Ja tak mialem na RN5 w poprzednim wydaniu i trzeba bylo robic full wipe i wszystko bylo ok potem.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Nie widzi mi się full wipe robić...a myślisz że nowa aktualizacja coś pomoże?

No i pomogło...

Edited by johnybiu
Po full wipe

Ja się w przypadku Mi4c skutecznie cofnąłem do miui 9 z wersji, na której były problemy z powiadomieniami (chyba była to pierwsza sierpniowa). Widzę, że sytuacja się twórczo rozwija, bo kilka wersji później jest już nawet z esemesami jakiś problem. :) Ale myślę, że cofanie się nie jest na razie popsute.

Jedynie w przypadku Redmi Note 5 i czegoś z serii Redmi 6 trzeba się upewnić co do wersji anti roll-back, żeby się przypadkiem nie cofnąć za bardzo w tył.

@JacekBB, jest, bo mam pobrane - ale wstrzymuje się przed instalacją.

A stable, to taki zlepek tego co teoretycznie* działa najlepiej. Bazuje na jakimś dobrym wydaniu.

PS. Słowo klucz - teoretycznie :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...

24 minuty temu, sebby64 napisał:

RN4X to snapdragon RN4 to mediatek

Doinformuj się z łaski swojej w pełni...

1 godzinę temu, SR. napisał:

Witam, kiedyś ktoś powiedział mi, że muszę pobierać wersję MIUI dla RN4X jeżeli mam RN4 z Snapdragonem. Czy dalej muszę tak robić czy mogę pobrać wersję dla RN4

Są trzy wersje Redmi Note 4.

1. Redmi Note 4 - z SoC Mediatek

2. Redmi Note 4X - z SoC Snapdragon

3. Redmi Note 4 Global - z SoC Snapdragon (te modele dostępne w polskiej dystrybucji).

Dla pierwszej pobierasz soft HMNote4 (nikel).

Dla drugiej i trzeciej pobierasz soft HMNote4X (mido).

Zawsze kieruje się procesorem w urządzeniu. To on determinuje wersję oprogramowania.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...