Skocz do zawartości
  • 1

Mój pierwszy flagowiec - xiaomi, OP czy coś innego?


Bigcitylife

Pytanie

Cześć,

Planuję zakup swojego pierwszego w życiu flagowca, chciałabym kupić coś super żeby posłużył mi minimum z 3 lata. Czy mi to wyjdzie czy nie - zobaczymy, jednakże chciałabym kupić jak najlepszy model w cenie około do 2 tysięcy, i jako, że ma służyć mi długo to zależy mi na:

1. Jak najlepszym aparacie przednim i tylnym

2. Rozmiar najlepiej maks. 6 cali

3. Koniecznie wejście na słuchawki

4. Stylistyka jak w najnowszych modelach iphone, czyli szklany ekran infinity (nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ale mam nadzieję, że wiecie o co chodzi)

Myślałam żeby kupić Xiaomi Mi 8 ale niestety nie spełnia powyższych wymagań więc się waham. Co więcej, wszyscy mówią że Mix Mi 2s lepszy, jednakże on z kolei ma kiepską kamerę przednią (5mpix). Czy ta kamera jest faktycznie tak kiepska?

Myślałam też o One Plus 6, ale od niego niestety odrzuca mnie punkt 2 i 4.

Czy ktoś zna jakąś alternatywę która spełnia moje wymagania? Może ewentualnie dopłacić i mieć telefon który będzie miał wszystkie pożądane przeze mnie cechy?

Reszta nie ma większego znaczenia, bo jednak parametry i tak będzie miał zajebi*te i 1000x lepsze od telefonu ktory mam obecnie (redmi 3 pro)

Od biedy jestem skłonna zrezygnować z punktu 2 i 4 (ekran i rozmiar)

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

 

 

Edytowane przez Bigcitylife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jakbyś usuneła punkt 3, to byś miała w czym przaebierać, niestety, aktualnie mało kto dodaje gniazdo jack. Xiaomi dodaje do swoich telefonów ew. przejściówki z USB-C na Jack. Jeżeli nie boisz się zakupów za granicą, to jest jeszcze Vivo NEX, spełnia wszystkie punkty, mniej więcej, ekran jest 0.6" większy i cena 2-3k PLN (w zależności od wersji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Bigcitylife napisał:

Nezumi,

Zatem skoro są przejściówki to usuńmy punkt 3, proponujesz coś konkretnego? :)

Mi8, Mix2s lub poczekać na nowego Mixa3, od innych firm na pewno wyżej wspomniany Vivo NEX, może Huawei P20 (chociaż ja osobiście za Huawei'ami nie przepadam), no i najnowszy model od ZTE, czyli Nubia Z18. Teoretycznie wszystkie w/w modele powinny wytrzymać na luzie 2lata, ale najdłuższe wsparcie od strony softu będą mieć modele od Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej, byłam w sklepie.

Xiaomi w ogóle nie przypadły mi do gustu.

Mam teraz dylemat pod tytułem Oneplus 6 vs Huawei p20.

Huawei p20 bardziej mi odpowiada wizualnie, 100 razy lepiej leży w dłoni i ma fenomenalny aparat. Ma niestety totalnie mizerne opinie w necie i w recenzjach.

OP6 jest dla mnie za duży, ale jednak wszyscy go chwalą, ma też  gniazdo mini jack, oraz jest tańszy.

Zastanawiam się czy powinnam się tak przejmować tym, że Huawei jest wolniejszy, ludzie piszą, że czasem się zacina itp. I tak będzie o wiele lepszy niz telefon ktory mialam dotychczas. Z drugiej strony chciałabym go użytkować 3 lata. Jestem w kropce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
36 minut temu, Bigcitylife napisał:

Zastanawiam się czy powinnam się tak przejmować tym, że Huawei jest wolniejszy, ludzie piszą, że czasem się zacina itp. I tak będzie o wiele lepszy niz telefon ktory mialam dotychczas. Z drugiej strony chciałabym go użytkować 3 lata. Jestem w kropce.

Po wczorajszej aferze ze sztucznym wykręcaniem punktów w benchmarkach nie brałbym nic od Huawei/Honor, co więcej, jeżeli już dziś ludzie piszą, że coś się wiesza w telefonie za ponad 2000zł, to nie licz na to, że ten fon będzie działać przez 3lata. A sprawdzałaś może POCO F1? Jest już w oficjalnej polskiej dystrybucji, jest to taki... prawie-flagowiec, powinien bez problemu wytrzymać 2-3lata: https://www.x-kom.pl/p/446211-smartfon-telefon-xiaomi-pocophone-f1-6-64-gb-steel-blue.html Dostępny w kolorach nieb i czarny i spełnia raczej większość wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...