Tomasz-X

Miui 10 beta do miui 9 stable

Recommended Posts

Ekspertem nie jestem i nie mogłem znaleźć nurtującego mnie pytania czy trzeba odblokować BL przed wgraniem stable... odpowiedź znalazłem sam i może się komuś przyda.

Na mi5 miałem założone konto xiaomi od początku (1,5 roku) i nigdy nie występowałem o odblokowanie. Telefon kupiłem nowy z wersją beta mui i tak się aktualizował, aż do wersji 10. Niestety padł mi dotyk więc chciałem wgrać na nowo ale wersję oficjalną stabilną. Pobrałem na telefon plik zip, włączyłem ustawienia programistyczne i włączyłem odblokowanie oem. W tym momencie moje chęci się skończyły i uruchomiłem aktualizację wskazując plik. System poinformował o wymazaniu danych bo przenoszę się na starszą wersję. Po kilku minutach i uruchomieniach, system się uruchomił i wyświetlił komunikat o zablokowanym telefonie. Podłączyłem go do wifi, wpisałem hasło do konta xiaomi (karta sim była w telefonie) i aktualizacja się dokończyła. Teraz mam miui 9, a odblokowanie telefonu odbyło się automatycznie. Nie wiedziałem, że to takie proste.

• Thanks 1

Tak czy owak, zwłaszcza przy powrocie z MIUI 10 do MIUI 9, wskazany jest Format Data (nie mylić z Wipe Data) w TWRP. Przypuszczam, że prędzej, czy później, coś się zbuguje...

23 godziny temu, mrosi napisał:

Tak czy owak, zwłaszcza przy powrocie z MIUI 10 do MIUI 9, wskazany jest Format Data (nie mylić z Wipe Data) w TWRP. Przypuszczam, że prędzej, czy później, coś się zbuguje...

U mnie podczas próby powrotu bootloop - zostaje chyba tylko wgranie na nowo fabryki, potem twrp i Miui9, a na końcu przywrócenie backupu z TWRP<?>

• Like 1

6 godzin temu, Piccolo napisał:

U mnie podczas próby powrotu bootloop - zostaje chyba tylko wgranie na nowo fabryki, potem twrp i Miui9, a na końcu przywrócenie backupu z TWRP<?>

Niekoniecznie. Po zainstalowaniu starszej wersji, robisz trzy rzeczy w TWRP:

1. W sekcji Wipe (Wyczyść) zrób Format Data - wpisując "YES", potwierdzając suwakiem;

2. W sekcji Wipe (Wyczyść) przesuń suwak na dole aby przywrócić ustawienia fabryczne.

3. W sekcji Wipe (Wyczyść) wybierz Advanced Wipe (Czyszczenie zaawansowane), zaznacz wszystko oprócz System, potwierdź suwakiem aby wykonać.

Dokładnie w tej kolejności. Potem restart do systemu.

Dlaczego tak? Nie wiem. Po wielu próbach, taka konfiguracja u mnie, i jak wiem z opinii na Forum, nie tylko u mnie, przynosi efekt, w postaci braku błędu "wiecznego logo Mi" czy bootloopa..

• Like 1

u mnie siedzi Miui 10 Global 10.0 wersja stabilna  10.0.1.0. ( OAAMIFH ) + poco launcher  na mi5 :) testuje go trzeci dzień póki co nie mam zastrzeżeń.

Screenshot_2018-09-17-16-24-08-009_com.android.settings.png

Niżej screen z pulpitu 

2825199071e1.png

Edited by ozzbi
screen

Beta to beta, stable to stable. Jeśli jesteś na becie to nie dostaniesz stable i vice versa w drugą stronę. Jeśli chcesz stable - musisz się wrócić ręcznie.

Przerzuciłem się z xiaomi.eu na global stable. I tak podobnie w sumie, może i jest lekka poprawa z wydajnością ale sot cały czas na poziomie 2 - 3h. Chyba czas na wymianę baterii, a to dopiero rok działania telefonu. 

Dnia 23.09.2018 o 22:39, newyk22 napisał:

Przerzuciłem się z xiaomi.eu na global stable. I tak podobnie w sumie, może i jest lekka poprawa z wydajnością ale sot cały czas na poziomie 2 - 3h. Chyba czas na wymianę baterii, a to dopiero rok działania telefonu. 

jakie sa roznice? Z tego co pamietam mniej kolumn. Teraz mam 5 kolumn na 6 wierszy na glownym ekanie, a na dole az do 6 linkow. A w globalu?
SMS - nie wycina ogonkow.

Co jeszcze?

4x5, na dole do 5 pozycji. Nie ucina. Sot 2-3 h, największą wadą na tym romie, przynajmniej u mnie, jest ciągłe wywalanie z facebooka, messengera i instagrama. Reszta w miarę ok. Jeśli miałbym wybierać na dzień dzisiejszy to chyba zostałbym na 9. Tam to jakoś płynniej chodziło.

• Like 1

5 godzin temu, newyk22 napisał:

4x5, na dole do 5 pozycji. Nie ucina. Sot 2-3 h, największą wadą na tym romie, przynajmniej u mnie, jest ciągłe wywalanie z facebooka, messengera i instagrama. Reszta w miarę ok. Jeśli miałbym wybierać na dzień dzisiejszy to chyba zostałbym na 9. Tam to jakoś płynniej chodziło.

mi szkoda tych kolumn niestety oraz obcinania ogonkow w SMS. 

Update: Ja zaktualaizowalem do Global EU Stabilnej i jest 4x5 oraz obcinanie ogonkow :) Mapy smigaja az milo

Edited by wyzwolenia