Skocz do zawartości

Miui 10 beta do miui 9 stable


Tomasz-X

Rekomendowane odpowiedzi

Ekspertem nie jestem i nie mogłem znaleźć nurtującego mnie pytania czy trzeba odblokować BL przed wgraniem stable... odpowiedź znalazłem sam i może się komuś przyda.

Na mi5 miałem założone konto xiaomi od początku (1,5 roku) i nigdy nie występowałem o odblokowanie. Telefon kupiłem nowy z wersją beta mui i tak się aktualizował, aż do wersji 10. Niestety padł mi dotyk więc chciałem wgrać na nowo ale wersję oficjalną stabilną. Pobrałem na telefon plik zip, włączyłem ustawienia programistyczne i włączyłem odblokowanie oem. W tym momencie moje chęci się skończyły i uruchomiłem aktualizację wskazując plik. System poinformował o wymazaniu danych bo przenoszę się na starszą wersję. Po kilku minutach i uruchomieniach, system się uruchomił i wyświetlił komunikat o zablokowanym telefonie. Podłączyłem go do wifi, wpisałem hasło do konta xiaomi (karta sim była w telefonie) i aktualizacja się dokończyła. Teraz mam miui 9, a odblokowanie telefonu odbyło się automatycznie. Nie wiedziałem, że to takie proste.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mrosi napisał:

Tak czy owak, zwłaszcza przy powrocie z MIUI 10 do MIUI 9, wskazany jest Format Data (nie mylić z Wipe Data) w TWRP. Przypuszczam, że prędzej, czy później, coś się zbuguje...

U mnie podczas próby powrotu bootloop - zostaje chyba tylko wgranie na nowo fabryki, potem twrp i Miui9, a na końcu przywrócenie backupu z TWRP<?>

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piccolo napisał:

U mnie podczas próby powrotu bootloop - zostaje chyba tylko wgranie na nowo fabryki, potem twrp i Miui9, a na końcu przywrócenie backupu z TWRP<?>

Niekoniecznie. Po zainstalowaniu starszej wersji, robisz trzy rzeczy w TWRP:

1. W sekcji Wipe (Wyczyść) zrób Format Data - wpisując "YES", potwierdzając suwakiem;

2. W sekcji Wipe (Wyczyść) przesuń suwak na dole aby przywrócić ustawienia fabryczne.

3. W sekcji Wipe (Wyczyść) wybierz Advanced Wipe (Czyszczenie zaawansowane), zaznacz wszystko oprócz System, potwierdź suwakiem aby wykonać.

Dokładnie w tej kolejności. Potem restart do systemu.

Dlaczego tak? Nie wiem. Po wielu próbach, taka konfiguracja u mnie, i jak wiem z opinii na Forum, nie tylko u mnie, przynosi efekt, w postaci braku błędu "wiecznego logo Mi" czy bootloopa..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 23.09.2018 o 22:39, newyk22 napisał:

Przerzuciłem się z xiaomi.eu na global stable. I tak podobnie w sumie, może i jest lekka poprawa z wydajnością ale sot cały czas na poziomie 2 - 3h. Chyba czas na wymianę baterii, a to dopiero rok działania telefonu. 

jakie sa roznice? Z tego co pamietam mniej kolumn. Teraz mam 5 kolumn na 6 wierszy na glownym ekanie, a na dole az do 6 linkow. A w globalu?
SMS - nie wycina ogonkow.

Co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4x5, na dole do 5 pozycji. Nie ucina. Sot 2-3 h, największą wadą na tym romie, przynajmniej u mnie, jest ciągłe wywalanie z facebooka, messengera i instagrama. Reszta w miarę ok. Jeśli miałbym wybierać na dzień dzisiejszy to chyba zostałbym na 9. Tam to jakoś płynniej chodziło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, newyk22 napisał:

4x5, na dole do 5 pozycji. Nie ucina. Sot 2-3 h, największą wadą na tym romie, przynajmniej u mnie, jest ciągłe wywalanie z facebooka, messengera i instagrama. Reszta w miarę ok. Jeśli miałbym wybierać na dzień dzisiejszy to chyba zostałbym na 9. Tam to jakoś płynniej chodziło.

mi szkoda tych kolumn niestety oraz obcinania ogonkow w SMS. 

Update: Ja zaktualaizowalem do Global EU Stabilnej i jest 4x5 oraz obcinanie ogonkow :) Mapy smigaja az milo

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...