Skocz do zawartości

Mi 8 SE - dyskusja ogólna


PurpleHaze

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dziala nowe miui. Wybralem aktualizacje z pliku i dziala (nie sprawdzalem jeszcze czy mam twrp - zakladam,ze nie mam) 

Tak sie zastanawiam, po aktualizacji w historii baterii gdzie jest ten wykres, pokazuje mi ciagle wlaczone wifi ( nawet jak jest wylaczone) jakis bug? Czy to wina , ze nie zrobilem wipe ?

Screenshot_2019-05-07-06-40-12-627_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz wyszukiwanie czy tam skanowanie wifi. Np Yanosik i inne podobne aplikacje upierdliwie chcą mieć to włączone. Nie wiem po co i jak to męczenie d... O to skanowanie wyłączyć. Tak czy siak u mnie to pomogło

Wytapatalkowane z MI 8 SE

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam problem wgrywam do Mi8 SE różne TWRP przez:

fastboot flash recovery twrp.img

No i potem albo się nie włącza żadne recovery (ikonka MI i nic) albo włącza się standardowe recovery Xiaomi z którego nie wgram polskiego softu. USB debugging w developerskich włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2019 o 13:17, sna25 napisał:

Mam problem wgrywam do Mi8 SE różne TWRP przez:


fastboot flash recovery twrp.img

No i potem albo się nie włącza żadne recovery (ikonka MI i nic) albo włącza się standardowe recovery Xiaomi z którego nie wgram polskiego softu. USB debugging w developerskich włączone.

spróbuj może to ostatnie, opisałem tutaj

https://miuipolska.pl/forum/topic/45817-twrp-0423-magisk-191-youtube-vanced-for-root/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej zamowilem kolezance MI8SE zupelnie nie zdajac sobie sprawy z tego, ze nie ma oficjalnego Global softu dla tego telefonu. Jako, ze ona jest zdecydowana na ten wlasnie model, tym bardziej, ze cena jest bardzo dobra, czy soft xiaomi.eu posiada duzo bugow w wersjach Stable? Co ewentualnie nie dziala, z czym jest problem. Czytalem, ze we wczesnych wersjach nie dzialaly np sensory, ale to bylo w sierpniu 2018. A jak jest teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej zamowilem kolezance MI8SE zupelnie nie zdajac sobie sprawy z tego, ze nie ma oficjalnego Global softu dla tego telefonu. Jako, ze ona jest zdecydowana na ten wlasnie model, tym bardziej, ze cena jest bardzo dobra, czy soft xiaomi.eu posiada duzo bugow w wersjach Stable? Co ewentualnie nie dziala, z czym jest problem. Czytalem, ze we wczesnych wersjach nie dzialaly np sensory, ale to bylo w sierpniu 2018. A jak jest teraz?
Przeczytaj forum, wszystko jest opisane. Pytanie zadajesz jak na Fejsie na grupach Xiaomi zamiast poszukać. Wgraj jej betę, będzie zadowolona. 9.7.4 była dobra, potem sprzedałem mi8se więc nie wiem jak dalej.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem parę miesięcy temu mi8se na allegro i chciałbym w końcu go zaktualizować.

Poczytałem forum i pościągałem potrzebne pliki, ale zanim zacznę, dobrze by było jakby ktoś potwierdził, że mam wszystko ogarnięte.

 

Zainstalowałem Fastboota i widzi mój telefon.

Bootloadera mam odblokowanego (przy włączaniu tel pisze "unlocked"  i w fastbootcie po komendzie "fastboot oem device-info" wyświetliło "device unlocked: true"

Mam aktualnie od zakupu zainstalowane MIUI 10 by xiaomi.eu 8.7.5 (rozwojowa) i androida 8.1.0

Rozumiem więc, że TWRP muszę mieć pod androida 8 czyli 1102 a nie 1227. Pobrałem go z tego linku: https://forum.xda-developers.com/mi-8-se/development/recovery-twrp-recovery-installer-t3899697.

Będzie ok?

 MIUI ściągnąłem najnowsze rozwojowe - xiaomi.eu_multi_MI8SE_9.7.25_v10-9

 

Martwi mnie, że ABDinterface w menadżerze urządzeń ma żółty wykrzyknik. Sterowniki chyba się nie zainstalowały, ale ktoś gdzieś na forum pisał, że też tak miał i nie było problemów z aktualizacją mimo to. Powinienem to ogarnąć czy olać?

 

Czy twrp i miui które pobrałem są odpowiednie i czy mogę zacząć działać zgodnie z instrukcją instalacji?

Pozdrawiam.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem przez podobne rzeczy u kolegi na telefonie. Było 8.12.13 i twrp 1102. Zainstaluj poprzez twrp wersję 8.12.27 a następnie od razu twrp 1227. Reboot recovery, factor reset i od razu zainstaluj poprzez twrp najnowsza wersje 0423 czy jak, 04xx. Reboot recovery i najnowszy rom 9.7.25. albo poczekaj i zainstaluj jutrzejszą wersję. Śmiga bez podpinania do kompa takim sposobem

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pany.

 

2 godziny temu, Voltron napisał:

 Śmiga bez podpinania do kompa takim sposobem

 

bez podpinania czyli jak? sorry za głupie pytania.

 

Cytat

 factor reset i od razu zainstaluj poprzez twrp najnowsza wersje 0423 czy jak, 04xx.

factor reset robi się w recovery?

0423 instaluję będąc w twrp nie w fastboocie?

Edytowane przez konrad1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam problem z bezpośrednim otwieraniem linków i np zalacznikow.

Gdy chce bezposrednio np z gmail, messenger otworzyc pdf wyskakuje komunikat że aplikacja przestala działać. Jeśli natomiast pobiore dany załącznik, to mogę go otworzyć przez menedżer plików. 

Podobnie jest z klikaniem w link do jakiejś strony. No w whatsapp, messenger gmail. Klikajac wyskakuje błąd, muszę link skopiowac i wkleic w chrome. 

Resetowalem już aplikacje domyślne, instalowalem też firefox, różne readery pdf, ciągle to samo. Spotkaliscie się z takim czymś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Postanowilem zainstalowac miui 10 najnowsze stabilne. 

- bootloader odblokowany.

- twrp wgralem już rozne wersje (po wgraniu robie wipe cache)

- miui 10.3 zainstalowane (po instalacji dalvik/cache wipe)

Po tym wszystkim mam bootloop. 

Podacie link do sprawdzonego twrp? Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Probowalem też ze starsza wersja 10.2, ale rezultat ten sam. Wgrywalem różne twrp. 

Co mogłem robić źle?

 

Po instalacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem. Ale fakt, przy instalacji drugiego romu o tym zapomniałem. Po pracy zrobię podejscie. Możesz mi podać wersje twrp, która powinna dzialac z najnowszym miui? Bo już mam posciaganych tyle wersji, że żadnej nie jestem pewny.

1227?

Edytowane przez sprajt2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, teraz mam zupelnie dziwna sytuacje. Udalo mi sie zainstalowac rom. Przechodze do konfiguracji a tu niespodzianka. Zupelnie inne konto xiaomi niz moje do odblokowania telefonu, numer telefonu tez nie moj.... To jest dziwne, bo kiedy wlaczalem telefon pierwszy raz konfigurowalem go i od razu zalozylem swoje konto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Mam problem z aktualizacja oprogramowania miui polska.Mam zainstalowana wersje miui 10.4 by xiaomi.eu 9.4.25.Przy probie aktualizacji dostaje komunikat ze mam aktualna wersje albo mamy problemy z serwerami,odpowiedz Miuipolska.pl w celu weryfikacji.Co musze zrobic zeby aktualizowac oprogramowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nadszedł dzień rozstania z aktualizacjami dev dla Mi8SE. I teraz nachodzi mnie pytanie, czy chcąc przejść z ostatniego Romu Dev na ostatni rom stable konieczne jest całkowity wipe systemu. Czy znając kaprys tego modelu (twrp?) Konieczne jest bawienie się w stawianie systemu o archiwalne twrp i Romy. Czy wystarczy aktualizacja. Stąd moje pytanie która droga będzie najlepsza i najmniej inwazyjna.

-twrp, format, instalacja systemu stable

-zabawa w stawianie systemu o archiwalne romy i twrp (jak w poście dawno temu opublikowanym)

-instalacja stable na obecnym dev (za piękne żeby było prawdziwe)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...