Skocz do zawartości

Mi 8 SE - dyskusja ogólna


PurpleHaze

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.01.2019 o 11:48, tomayw napisał:

spróbuj go przez ADB jeszcze raz zainstalować

instalowanie 1227 przez adb też nie pomaga. tak samo nigdy się nie uruchamia.

 

za to twrp 323 1217 od razu zainstalowało się i uruchamia się bez problemu. 

Lipa, strach aktualizować rom, zostanę kilka dni przy starym 8.12.20

 

12 godzin temu, mariusz5891 napisał:

Pozwolę sobie wrócić do tematu bo przymierzam się do aktualizacji romu na telefonie mojej małżonki. Na tę chwilę jest tam rom z września jeszcze ze starym androidem i twrp 0810. 

1. Rozumiem, że najpierw pobrać nowsze twrp, np. polecane wyżej 1227 i wgrać ją też przez twrp? Później rom i full wipe?

2. Skąd mogę pobrać polecaną wersję romu 8.12.20?

ja bez utraty danych przesiadłem sie z androida a 8.1 na 9

Zaktualizowałem twrp na 323. 1102 i poszło,

rom jest tu:

https://xiaomi.eu/community/threads/8-12-20.48265/ 

po instalacji zrobiłem tylko czyszczenie cache/dalvik

u mnie uruchomił się bez problemu

 

w kolejnych wersjach zaczęły się problemy z twrp 12xx i problemy z romami

czekam aż pojawi się coś co działa stabilnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wgranie miui polska na mi 8se telefon przyszedł z banggood z odblokowanym bootloaderm

1. przez fastboot z komputera wgrałem  twrp  1102

2. później wipe (factory reset) w twrp

3. z twrp zainstalowałem xiaomi.eu_multi_MI8SE_8.11.1_v10-9

4. telefon utknął na 3 kropkach( logo mi) po 30 minutach zrobiłem

5.wipe (factory reset) w twrp i dalej to samo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kruljulian Chyba za stare twrp. Wgraj mu twrp 1217, później miui 8.12.20, factory reset.

Jak będzie banglać to możesz ewentualnie jak kolega wyżej pisał zaktualizować twrp do 1227. Tej najnowszej wersji miui to chyba nie co wgrywać, za dużo błędów

Edytowane przez mariusz5891
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tu nowy i od wczoraj zostałem posiadaczem mi 8se - android 8.1, miui 8.7.29 (czekałem na niego 7 dni). Zamierzam wgrać do niego miuipolska, będę robić to pierwszy raz, więc wolę się do tego przygotować. Oglądałem różne filmiki, czytałem różne poradniki. Z tego co widzę to na stronie miuipolska jest dokładny opis tego, jak ja chce to zrobić. Interesuje mnie jedynie wersja stabilna. Mam pare pytań:

1.Na filmiku od "majster pirzu" on tam robił WIPE > system,cache itp, w poradniku na stronie nic nie ma o tym napisane, czy trzeba zrobić (oprócz FR) reszte wipe? po wgraniu miuipolska nie będzie się gryzło z chińską wersją?

2. Rozumiem, że zablokowanie BL robi z phona cegłę -tylko w fastboot blokuje się BL  ? (po instalacji miui nie wyskoczy mi jakieś pytanie , tak jak w miflash? , czy zablokować bl? w razie jakbym przypadkowo kliknął ) 

3. Gdzieś tu na forum w poradniku widziałem fotki po instalacji miui, pytanie było o instalacje supersu, rozumiem,że to root? będzie mi potrzebny? czy do wgrania gcama potrzebny root?

4. Czy oprócz zablokowania BL mogę inaczej uceglić telefon?

5. Chcę wgrac TWRP_sirius_9.img będzie ok? bo widzę tutaj jakies "twrp 1217" "1102" zakładam , że to dla wersji dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozgryzłem temat bez utraty danych mi8 se.

 

Startując od 8.12.20 + twrp 323 1102

zainstalować twrp 1217 (będzie działać system i recovery)

zaktualizować rom do 9.1.10, wpie cache dalvik, można uruchomić system (system będzie działać, ale recovery już się nie uruchomi, stanie na mi logo)

uruchomić fastboot i przez adb zainstalować twrp 1227.

 

robiąc w tej kolejności zachowałem dane systemowe, system się uruchamia, oraz mam obecenie najnowsze twrp 1227

 

 

Edytowane przez wind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Klocek87 napisał:

Nie. To telefon na rynek chiński gdzie NFC i B20 jest zbędne

To zadziwiająco popularny się zrobił w Polsce, zważywszy na brak B20 i NFC. Na czym więc polega jego wyższość na Mi8 Lite, który, jak mi się zdaje, jest jego "odpowiednikiem" na rynki poza Chinami? Wiem o dwóch takich cechach: OLED i ciut mocniejszy CPU, przy podobnej cenie. To przesądza, czy jeszcze coś innego?

Mam dylemat, bo rozważam zakup jednego z nich.

Dla mnie ważny jest aparat, a zwłaszcza video. Wiem, że w Mi8SE jest problem z uruchomieniem EIS w 4K , natomiast Mi8 Lite tego problemu nie ma. A stabilizacja w video to podstawa.

Z drugiej strony - sama jakość obrazu w video jest znacznie lepsza w Mi8SE (chyba że coś się zmieniło wraz z nową bazą na Mi8Lite, ale szczerze wątpię) :  https://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone1=9219&idPhone2=9329&idPhone3=6944

 

Video compare Xiaomi Mi 8 SE vs. Xiaomi Mi 8 Lite vs. Xiaomi Mi Note - GSMArena.com - Mozilla Firefox 2019-01-13 11.58.53.jpg

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że najnowsza wersja jest pobugowana, bo właśnie z niej korzystam (9.1.10) i wszystko działa bez najmniejszego problemu :D Co ciekawe robiłem to wbrew temu co tu piszecie. Przeszedłem z 8.12.13 bez nawet jednego wipe :D

 

Jedyny problem to fakt, że trzeba dograć recovery po instalacji, ale miałem już ten problem przy wcześniejszej wersji (aktualizowane z poziomu telefonu - program aktualizacja).

 

Dlaczego przeszedłem z 8.12.13? Nie miałem późniejszych aktualizacji. 9.1.10 pobrałem z https://miuipolska.pl/download/

Aplikacja pisała mi, że mam do pobrania nowszą wersję po czym przy próbie pobrania już dostawałem info, że jestem na najnowszej :V

 

Tak czy tak działa bez żadnych problemów i mogę szczerze polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Voltron napisał:

Tu nie chodzi o mocniejsze cpu tylko dużo bardziej energooszczędne - 10nm vs 14. No i oled. kolega ma mi8 lite i jest też bardzo fajny ale oled to oled.
 

Dzięki za info.

Szkoda, że nie ma B20. Byłem już z moim Mi5 (a wcześniej innymi bez B20) w miejscach i sytuacjach, gdzie strasznie mi tego pasma brakowało i obiecałem sobie, że nigdy więcej telefonu bez B20 nie kupię. Prawie kupiłem Mi8 Lite, ale jednak mnie do końca nie przekonał aparatem. Cóż, pozostaje nadal czekać, tylko nie wiem na co i jak długo. Może RN7 zachwyci?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka prośba: Czy może ktoś sprawdzić, czy rzeczywiście na Mi8 Se nie działa EIS w 4K (pod apką systemową oraz pod Open Camera)? Widziałem ten problem na jednej z recenzji, ale to był wczesny ROM, może coś się zmieniło?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wersja "wielojęzykowa" u Goldiego to syf miui. Szkoda, bo cena za wersję 6/64 jest, jak widzę, nie najgorsza ($250, darmowa wysyłka DHL). 

Właśnie dobrze że taka bo masz już odblokowany bootloader i nie musisz czekać głupich 360h, tylko cyk od razu twrp i miuipolska

 

Ja za 6/64 zapłaciłem 363... A najtaniej u goldiego byl 6gb za 220 kiedys.

 

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2019 o 07:05, Voltron napisał:

I tak każdy instaluje google camera i tam masz eis w 4k oraz night mode

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

A mógłbyś napisać lub podać link do GCAM oraz do fixa ? - używasz tego na romie miuipolska ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Zakupilem mi8 se na chinskim romie


postepuje zgodnie z ta instrukcja


2.3. Kolejny krok to przejście do Ustawienia > Opcje programisyczne gdzie należy włączyć Zdjęcie blokady OEM oraz Debugowanie USB. Następnie wchodzimy w Stan Odblokowania Mi. Zostaniemy przeniesieni dalej gdzie wciskamy Dodaj Konto i urządzenie.


ale po kliknieciu na stan odblokowania uzadzenia pojawia sie czarny ekran z 2 liniami po srodku.

Moze ktos ma jakies pojecia co robie nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...