Skocz do zawartości

Mi 8 SE - dyskusja ogólna


PurpleHaze

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, użytkuje ten telefon w wersji 4/64 od jakichś 3 miesięcy.  Zamawiałem go na aliexpress i chinole zamiast  ich romu wgrali mi jakiegoś globala w wersji 9 z którym jest czasem trochę problemów.(m.in wyskakujące błędy android przestał działać) Chciałbym zmienić to na miui 10 od miuipolska ale jestem laikiem. Tylko raz wygrywałem rom, lecz do RN2, bardzo dawno temu i to z poradnika. Czy znajdę gdzieś jakiś full poradnik jak to zrobić w tym przypadku? Dziękuję z góry

Edytowane przez Karoleq121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, użytkuje ten telefon w wersji 4/64 od jakichś 3 miesięcy.  Zamawiałem go na aliexpress i chinole zamiast  ich romu wgrali mi jakiegoś globala w wersji 9 z którym jest czasem trochę problemów.(m.in wyskakujące błędy android przestał działać) Chciałbym zmienić to na miui 10 od miuipolska ale jestem laikiem. Tylko raz wygrywałem rom, lecz do RN2, bardzo dawno temu i to z poradnika. Czy znajdę gdzieś jakiś full poradnik jak to zrobić w tym przypadku? Dziękuję z góry
YouTube/majster pirzu/playlista poradniki i 2 filmy o odblokowaniu bootloadera i instalacji miuipolska. Obrazowo łatwiej ogarnąć temat.
Działające TWRP z androidem 9 do pobrania tu https://androidfilehost.com/?fid=11410932744536996382
Oczywiście wszystko robione na własną odpowiedzialność

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Klocek87 napisał:

YouTube/majster pirzu/playlista poradniki i 2 filmy o odblokowaniu bootloadera i instalacji miuipolska. Obrazowo łatwiej ogarnąć temat.
Działające TWRP z androidem 9 do pobrania tu https://androidfilehost.com/?fid=11410932744536996382
Oczywiście wszystko robione na własną odpowiedzialność emoji6.png

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuję xd tak wiem, raz się udało bez problemu to może teraz też nie ucegle telefonu haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karoleq121 napisał:

Dziękuję xd tak wiem, raz się udało bez problemu to może teraz też nie ucegle telefonu haha

Zamiast jakichś poradników na YT, polecam jednak dział tutoriale, gdzie masz info o sprawdzaniu statusu BL (obstawiam, że masz odblokowany) i instalacji softu (znowu obstawiam, że wystarczy wgrać TWRP i po prostu wrzucić Xiaomi.eu). Pamiętaj, aby NIE blokować BL na romach Global/Xiaomi.eu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też siedzę na stable, bo jak narazie nie zapowiada sie jakiś rom z długim czasem pracy na baterii. Obstawiam, że kolejne stable wyjdzie na androidzie 9 dopiero jak rzeczywiście będzie to miało ręce i nogi. Choć dev kusi bo nowe wersje gcam powychodziły, może night mode dziala.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2018 o 09:46, Nezumi napisał:

Zamiast jakichś poradników na YT, polecam jednak dział tutoriale, gdzie masz info o sprawdzaniu statusu BL (obstawiam, że masz odblokowany) i instalacji softu (znowu obstawiam, że wystarczy wgrać TWRP i po prostu wrzucić Xiaomi.eu). Pamiętaj, aby NIE blokować BL na romach Global/Xiaomi.eu.

@Nezumi czy jesli telefon z chin przyjdzie unlocked, mozn bez problemu problemu jechac od razu z TWRP itd, czy trzeba ponownie odblokowywac odblokowany BL? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PurpleHaze napisał:

czy jesli telefon z chin przyjdzie unlocked, mozn bez problemu problemu jechac od razu z TWRP itd, czy trzeba ponownie odblokowywac odblokowany BL? 

Możesz lecieć TWRP bez problemu. Dla pewności zawsze możesz sprawdzić w adb czy bl jest rzeczywiście unlock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ratunku!

Ściągnąłem dziś rano aktualizację MI8SE_8.12.27 (nie była widoczna w apce Aktualizacja), zainstalowałem ręcznie przez TWRP i... uruchamia się tylko Fastboot. Kolejne próby wgrania różnych TWRP przez ADB zakończone komunikatem jak poniżej (czyli OK), ale próby wejścia do TWRP nieudane (telefon nie startuje, brak TWRP, tylko Fastboot...). Powoli zaczyna mi brakować pomysłów. Co robić?

Clipboard01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...