Skocz do zawartości

Mi 8 SE - dyskusja ogólna


PurpleHaze

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy na forum planowany jest dział dla tego telefonu, stąd załozyłem temat w dziale Mi 8, jeśli to błąd prosiłbym moderacje o przerzucenie go we właściwe miejsce.

Chciałbym dowiedzieć się czegoś o tej "okrojonej" wersji Mi 8. Czy ktoś z użytkowików go posiada, może zechciałby podzielić się opinią, przykładowymi zdjęciami itd? 
Sam telefon wzbudził moje zainteresowanie głównie ze względu na gabaryt, bo mi8 jest, w moim mniemaniu, zdecydowanie za duży. Podobnie nowa linia snapdragon 7xx też jest zastanawiająca i jestem mocno ciekawy jak to działa w porownaniu do 6xx czy 8xx. 

Recenzje internetowe są mocno rozstrzelone, większość z nich pisana jest przez pryzmat mocniejszego brata, przez co odbiór tego telefonu może być zabużony. Natomiast gdyby porównywać go do innych średniaków, mogłoby zrobić się całkiem ciekawie. Niestety na próżno szukać takich porównań. A telefon, z resztą podobnie jak Mi8 co trochę dziwi, tanieje z dnia na dzień. Obecnie wersje 6/64 można kupić w okolicach 1200zl w Chinach. Fakt że jest to ta sama półka cenowa co pocophone F1, oraz o około 300zl taniej niż Mi8, nie wróży temu telefonowi sukcesu. 
A to może oznaczać, że jego cena będzie spadać szybciej, przez to może stać się ciekawym wyborem.

Prosiłbym o podzielenie się opiniami i ewentualnymi recenzjami, gdyby ktoś natrafił na coś rzetelnego. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi przypiął/eła ten temat
działam, jestem po wipie, skopiowałem zipa do pamięci i robi się extract. Za chwilę przejdę do etapu trzech kropek . Ile po powinno potrwać? mam wersję 4/64

21:47 napis MI i 3 kropki start 

Po co instalujesz drugi raz oprogramowanie? Miałeś zrobić tylko to co napisał Ci kolega czyli wejść w twrp i zrobić wipe format data a potem restart i czekać .

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

działam, jestem po wipie, skopiowałem zipa do pamięci i robi się extract. Za chwilę przejdę do etapu trzech kropek . Ile po powinno potrwać? mam wersję 4/64

21:47 napis MI i 3 kropki start 

Jak zainstalowałeś wcześniej już miui 10 to wystarczyło ponownie odpalić twrp wipe format data i restart i telefon max 10 min i odpala. Teraz dokończ instalacje i po niej jak będziesz miał znowu powtórkę z sytuacji to wejdź w twrp i to co powyżej nic ponownie nie rozpakowuj i nie instaluj .

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

Czy komuś udało się zrootować mi8se na ostatnim romie eu ? 8.9.13

Mam odblokowany bootloader, TWRP - 3.2.3 by LR.Team/wzsx150 (XDA), który ma Magisk 16.3, instaluje się bez problemu, ale:

1. Przy 1 odpaleniu Magisk Manager wszystko jest ok, widze w menu Superuser

2. Po wejściu w google play (instalacja Titanium Backup..) i po jego odpaleniu już nie ma roota....

EDIT

Zainstalowałem na nowo rom, nie włączyłem danych (wifi, mobile), zainstalowałem Titanium z apk ... i jakoś działa ... 

Jakieś zabezpieczenie systemu/google/play ? usuwające dostęp do root/aplikacji ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Mi 8 SE - dyskusja ogólna
  • 1 miesiąc temu...

Dziś wyszła nowa wersja miui eu na nasz MI 8 SE 8.11.1 na Android 9. Może to głupie pytanie ale chcę się upewnić. Zalecane jest wykonanie przed instalacją factory reset. Czy ta operacja usunie wszystko z pamięci telefonu łączne ze zdjęciami, filmami, dokumentami itd?

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie robiłem FR,

SE przyszedł z GearBest, z odblokowanym BL ale już z wgranym MIUIPolska :) jakimś dziwnym bo sprawdzałem,  miał też chińskie TWRP bez opcji wejścia w niego,  więc wgrałem TWRP z postu wyżej

później wgrałem najpierw ten ROM 

xiaomi.eu_multi_MI8SE_8.10.18_v10-8.1

a na niego 

xiaomi.eu_multi_MI8SE_8.11.1_v10-9

wszystko pozostało :)

 

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Voltron napisał:

4-5h to słaby wynik

Większej bzdury w życiu nie wyczytałem :). Nawet i 1h SoT jest dobrym wynikiem, jeżeli telefon ładujesz co 3-5dni... SoT nie jest wyznacznikiem, bo każdy używa telefonu inaczej, ja uzyskuje na Mi8 nawet i 8-9h, gdzie inni mają po 6h, czy mają coś nie tak? Nie. Po prostu używają inaczej telefonu, ot cała tajemnica... 5-6h to jest dobry czas przy "normalnym" używaniu telefonu...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj mówię o jednym dniu. Typowo Facebook, Messenger, Instagram Internet, trochę yt, yanosika. Bez gier.

 

Zwłaszcza, że na jednym romie tak samo używając mam 8 a na innym 4 to chyba się zgodzisz, że 4 to słabo?

 

Na którym romie az tyle i w jaki sposób uzyskujesz? Masz zainstalowanego fb i Messenger?

 

Inną sprawą jest, że np moj tata w redmi 4x ma 1.5h sot a ładuje raz na 2 tygodnie.

 

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Voltron napisał:

Ja tutaj mówię o jednym dniu. Typowo Facebook, Messenger, Instagram Internet, trochę yt, yanosika. Bez gier.

Nadal, każdy korzysta z fona inaczej, używa innych apek, gier i SoT nie jest wyznacznikiem, bo jedni siedza z cały czas odpalonym ekranem, a inni po prostu tak często odblokowują i sprawdzają powiadomienia, że nie pzowalają wejść telefonowi w DS i mimo niskiego SoT tel i tak wytrzyma te 12-16h.

9 minut temu, Voltron napisał:

Na którym romie az tyle i w jaki sposób uzyskujesz? Masz zainstalowanego fb i Messenger?

Od prawie 5lat zawsze na Xiaomi.eu w wersji dev :). Używam FB, Mess, Insta, Twitt, mail, netflix, yt, twitch, steam, discord z takich apek "codziennych".

10 minut temu, Voltron napisał:

Zwłaszcza, że na jednym romie tak samo używając mam 8 a na innym 4 to chyba się zgodzisz, że 4 to słabo?

Znowu nie, chyba że taki wynik miałeś codziennie przez tydzień-dwa, a nie 2-3dni i zmiana na stable. Po prostu sprawa baterii i SoT oraz wytrzymałości to nie jest sprawa 0-1, czarne lub białe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Voltron napisał:

No miałem tak przez kilka wersji a co za tym idzie kilka tygodni. Dopiero zmiana na stable ni nagle 2x większy sot. Tak samo było na China stable - 7-8h, zainstalowałem dev - 4h, xiaomieu stable i z powrotem 7-8h.

Za duże różnice, ale mniejsza, każdy ma wybór i to jest najważniejsze :). Po prostu nie ma co pisać, że "4-5h SoT to mało" bo to zależy od użytkownika, gdybyś napisał "u mnie na stable jest 2x większy SoT przy takim samym używaniu" byłoby to bliższe prawdzie :P, bo po prostu miałeś ten "niefart" i coś w xiaomi.eu u Ciebie nie zatrybiło.. Ja jedynie pragnę nadmienić, aby nie oceniać softu przez pryzmat samego SoT, bo ten, jak już wyżej pisałem, będzie u każdego inny.

Troszku "masło maślane" ale mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi :P.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kupiłem 2 miesiace temu xiaomo mi 8 se.W zakładce o telefonie jest tak jak na załączonym zrzucie ekranowym. Próba aktualizacji kończy się  komunikatem   ze wersja miui jest aktualna. Proszę mi powiedzieć czy czy z tego co jest napisane w zakładce o telefonie wynika ze mam miui polska.

Screenshot_2018-11-10-10-13-48-174_com.android.settings.png

Edytowane przez homer2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2018 o 08:48, milenium17 napisał:

hej,

ja wgrywałem z tego postu

https://forum.xda-developers.com/mi-8-se/development/recovery-twrp-recovery-3-2-3-lr-team-t3828854

zaraz będę wrzucał najnowszy miuipolska

EDIT: wgrany najnowszy, wszystkie dane pozostały

A nie występuje u Ciebie na tym TWRP problem po instalacji Romu z androidem 9? Mianowicie: po zainstalowaniu TWRP, FR i instalacji romu, wipe/darvic system ładnie się ładuje, ale ponowne wejście w TWRP nie jest możliwe. power + vol+zamiast TWRP uruchamia fastboot, a ponowne zainstalowanie TWRP jest niemożliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...