Tomasz-X

AccuBattery - zdolność pomiaru pojemności

Recommended Posts

W sumie może to dotyczyć nie tylko mi 5 ale także innych modeli i to bardziej ciekawostka.

Dane xiaomi: bateria mi 5 BM22 typ.2910mAh maks. 3000mAh; bateria Mix 2 BM3B typ. 3300mAh maks 3400mAh.

Ładowanie w obu przypadkach od 1-2% do 100% na ładowarce 2A 5V, bez załączania ekranu w trakcie i bez doładowywania baterii w trakcie rozładowywania. Rozładowywanie to normalne działanie telefonu (rozmowy, foto, etc.).

Mam dwie mi 5 w domu i jedna po półtora roku zaczęła działać krócej o jakieś 1 godz. sot. Na szybko bez rozbierania telefonu zainstalowałem AccuBattery i po 10 prawie pełnych ładowaniach w zakładce Zdrowie - Przybliżona pojemność pokazał mi 2430mAh. Kupiłem nową "oryginalną" baterię na aledrogo i było gorzej, tu apka wyliczyła 2060mAh. Wziąłem więc obie baterie na tester i dokonałem pomiaru (3 pełne cykle). W przypadku oryginalnej 1,5 rocznej 2450mAh, a z aledrogo 2010mAh. Wziąłem drugą mi 5 i pomiar z apki pokazał 2780mAh, a pomiar z testera 2770mAh.

W nowym Mix2 apka wyliczyła po 10 cyklach 3382mAh, baterii nie wyciągałem na testy z oczywistych względów.

Warto więc przed wymianą baterii czy paniką, wziąć zainstalować apkę (może są inne) i po 10 cyklach zerknąć co tam pokazuje ciekawego. W mi 5 pomiar jest zaskakująco dokładny.