Jump to content

Głośnik zewnętrzny dolny - jakość (stereo).

Tomasz-X
 Share

Recommended Posts

Właśnie przesiadłem się z mi 5 na Mix 2 i muszę przyznać, że jestem mocno rozczarowany jakością dolnego głośnika, jak i samym sposobem odtwarzania dźwięku przez to - stereo. Najczęściej korzystam z głośników przy YT i treściach wideo na www. Tak jak w mi5 dźwięk był bardzo głośny, czysty z idealnym środkiem i górą oraz ładnymi nienachalnymi basami, tak tutaj to jakichś koszmar. Basów prawie nie ma, środek jest ok, ale jest mocno zagłuszany przez wysokie tony, które wydzierają się z górnego głośnika i trochę mniej z dolnego. Co bardziej zaskakujące, jest ciszej niż w mi 5 i nie pasuje to do klasy telefonu. Liczyłem na coś więcej od górnego głośniczka, który podczas rozmowy jest donośny i ze sporą ilością basów jak na swoje rozmiary. W momencie odtwarzania wycisza się i wyłącznie piszczy wysokimi tonami. Te piszczydła na tyle mnie irytują, że psują mi całą ocenę udanego Mixa, jakby mi 8 nie miał wcięcia to pewnie bym już zmieniał sprzęt.

Udało się komuś rozwiązać jakoś temat? Przerobiłem kilkadziesiąt korektorów dźwięku ze sklepu Play i na nic to, bo żaden nie działa z zewnętrznym głośnikiem lub z YT, a jak działa to wyłącznie wycisza średnie i wysokie tony, przez co głośność jest nieakceptowalnie niska - wytłumiony pudełkowy dźwięk.

1 godzinę temu, Tomasz-X napisał:

Właśnie przesiadłem się z mi 5 na Mix 2 i muszę przyznać, że jestem mocno rozczarowany jakością dolnego głośnika, jak i samym sposobem odtwarzania dźwięku przez to - stereo.

A gdzie masz stereo w dolnym głośniku...?

Specjalnie użyłem słowa stereo, żeby podkreślić działanie obu głośników, a nie tylko jednego dolnego. Widzę, że masz Mix2s, też w nim jest tak samo?

Wczoraj jeszcze potestowałem inne programiki i Neutralizer daje przyzwoite wyniki ale również mocno obniża poziom głośności, to chyba jedyny sensowny program. Po zestawieniu połączenia telefonicznego i użycia drugiego telefonu jako źródło muzyki (bezpośrednio podłączony odtwarzacz), górny głośnik Mix'a gra czysto, donośnie i ze sporymi basami. Nie mam pojęcia co xiaomi wywinęło ale mogło być znacznie lepiej, a tak grają oba z czego górny tragicznie.

1 godzinę temu, Tomasz-X napisał:

Specjalnie użyłem słowa stereo, żeby podkreślić działanie obu głośników, a nie tylko jednego dolnego. Widzę, że masz Mix2s, też w nim jest tak samo?

Głośnik mediów generalnie współpracuje przy odtwarzaniu tychże z głośnikiem rozmów. Jeśli jednak liczyłeś na prawdziwe stereo, to - sam to potwierdzasz - przeliczyłeś się. I myślę że nie taki był zamysł, aby to działało jak zestaw dwóch, pełnoprawnych przetworników. Górny ma tylko wspomagać, co sprowadza się i tak do tego, że w zasadzie słychać jedynie dolny. Tak jest i tak będzie. Zresztą jeśli przejrzeć recenzje, też w niektórych recenzenci zwracają uwagę na taki status quo. Taki mamy klimat... ;)

Liczyłem na to, że nie jest tak kiepsko i przez ten czas jest jakieś obejście programowe, pozwalające wyłączyć górny głośnik lub zmusić go do grania tak dobrze jak podczas rozmowy telefonicznej. Tak od połowy głośności ten filmik, a raczej utwór coś tam wyciska z górnego głośniczka i pokazuje możliwości dolnego, ale to nie moje klimaty...

Synology DS audio ma dobry korektor i daje się podbić basy bez wyciszania całości, ewidentnie jest zmarnowany potencjał w tych głośnikach. W sumie to jedyny, który działa tak jak powinien. Jeszcze jakby to górne piszczydło dało się wyłączyć.

Cóż chyba pozostaje się pogodzić z tym i tak jak piszesz... taki mamy klimat :-(

Dnia 5.09.2018 o 13:12, Tomasz-X napisał:

Cóż chyba pozostaje się pogodzić z tym i tak jak piszesz... taki mamy klimat :-(

Otóż chyba nie... :)

Dzisiaj zainstalowałem ROM MIUI Polska/EU, ale w wersji stabilnej (z wczoraj). I co? Mój syn zapytał "Ty masz stereo w telefonie?". Jakieś pytania...? ;)

Fakt, ja mam Mix 2s, nie Mix 2. Różnicy jednak nie powinno być zbyt wielkiej.

W mi mix 2s efekt jest taki górny pseudo głośnik gra na pół gwizdka może on trochę uzupełnia niektóre tony tego na dole i wydaje się jakby to efekt+ "stereo" takie mam odczucia

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Stereo na pewno nie jest bo nie rozdziela na lewy i prawy kanał, ale fakt działa to jak pseudo stereo, efekt jest fajny :)

Na xda znalazłem wątek gdzie opisywali, że da się zmienić ustawienia wbudowanego korektora na inny i jest znacznie lepiej... ale nie zapisałem historii i nie mogę tego odszukać :D

Mrosi - czyli gra teraz głośniej bardziej basowo ten górny głośnik? 
Już zastanawiałem się nad wgraniem miui Polska, ale nie chciałbym się zdziwić, że coś się przywiesza albo bateria trzyma krócej. Z globala jestem zadowolony.