Skocz do zawartości

Czy działa Netflix HD? Brak widevine L1


soszka2000

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Nie 360p... No pewnie, że HD...  Aktualnie patrząc po forum en.miui jedyne zgłoszenia na temat braków Widevine posiada POCO F1 i tylko ten model zgłasza ew. problemy.

Ok, a mógłbyś jeszcze sprawdzić w tym teście od netflixa ?

Edytowane przez soszka2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, soszka2000 napisał:

Ok, a mógłbyś jeszcze sprawdzić w tym teście od netflixa ?

I jak niby mam ten test "odczytać"? Odpala się normalnie, nie ma dropów jakości, czy dyssynchro czy czegokolwiek... Działa zarówno 1280x720 24FPS jak i 1920x1080p 60FPS oraz większe rozdziałki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Nezumi napisał:

I jak niby mam ten test "odczytać"? Odpala się normalnie, nie ma dropów jakości, czy dyssynchro czy czegokolwiek... Działa zarówno 1280x720 24FPS jak i 1920x1080p 60FPS oraz większe rozdziałki... 

W prawym górnym rogu masz jakość w jakiej obecnie oglądasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby widzieć te dane z prawego górnego narożnika, trzeba ścisnąć ekran żeby go pomniejszyć.

Dla 3840x2160 Mix2 identycznie powinno być dla Mi8 wyświetla 960x540, a dla 2880x2160 jest 720x540. Czyli w xiaomi mamy tylko obraz HD, a nie FHD czy 4K. Lepiej w xiaomi nie będzie bo problem leży w sprzęcie, a nie sofcie.

Chyba, że się mylę to może mnie ktoś naprostuje...?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poronione DRM... Fizyczny klucz na płycie żeby działało? Ciekawe czy Mi 8 / Mix 2s posiadają to i wystarczy odblokowanie softem, ale wątpię... 

Mi to nie robi bo tego badziewnego Netflixa nie oglądam. Brakuje seriali i sezonów, piraci mają od roku pewien sezon, a na Netflixie w Polsce NIE MA. Przestałem ich wspierać z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, galakty napisał:

Ale co ma do tego sprzęt? Ekran jest FHD więc powinien tyle wyświetlać, jeśli tego nie robi to kwestia softu/wsparcia. I skąd wziąłeś 2880x2160? 

Ekran nie ma tu nic do rzeczy. A widziałeś obrazy testowe netflixa w jakich są rozdzielczościach?

 

Dzidexx - dobrze piszesz, oczywiście mamy tylko SD 960x540 lub 720x540.

Przy 6 calach niestety widać, że obraz jest bardzo słaby.

Edytowane przez Tomasz-X
dopisek
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ogólnie często oglądam Netflixa, mam pracę na odległość niestety.
Ale ok. Mam pytanie, czy REDMI 5 plus obsługiwał HD? Bo nie zwracałem uwagi a jakość była bardzo dobra. Możliwe, że na tak małych ekranach ktoś bez wiedzy o jakimś DRM nawet nie zobaczyłby różnicy:D
Niestety Redmi 5 Plus poległ (przegrał walkę z grawitacją). Aktualnie mam zastępczo Redmi 4a pożyczony od kolegi i tutaj niestety słabo to wszystko działa w porównaniu do 5, ale tragedii nie ma. Czekam na swojego Mi8 :D

Ale żeby nie było, jestem ciekawy, dlaczego Xiaomi nic nie robi w tym względzie. Internet o tym huczy, a oni nic :)

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, peseq napisał:

Nie ma tam Netflixa? Myślałem, że wszędzie jest. Hehe, nawet w lodówkach:D

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

Nie interesowałem się, ale wątpię, oni mają swoją platformę. Zresztą ja na brak Netflixa nie narzekam, bo w Polsce to kpina, cena wysoka a biblioteka uboga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesowałem się, ale wątpię, oni mają swoją platformę. Zresztą ja na brak Netflixa nie narzekam, bo w Polsce to kpina, cena wysoka a biblioteka uboga. 
Wszystko ok. Każdy ma swoje preferencje. Ale moim zdaniem powinno się znaleźć, skoro wydają tel w Europie, albo komunikować, że nie każdy materiał można obejrzeć w najlepszej jakości

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peseq napisał:

Wszystko ok. Każdy ma swoje preferencje. Ale moim zdaniem powinno się znaleźć, skoro wydają tel w Europie, albo komunikować, że nie każdy materiał można obejrzeć w najlepszej jakości

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

Ogólnie jest problem z tym certyfikatem, nie tylko u Xiaomi. Pewnie minie trochę czasu zanim zaczną dawać natywnie. I na Mi 8 bym mooocno nie liczył, pewnie trzeba będzie kupić coś nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest problem z tym certyfikatem, nie tylko u Xiaomi. Pewnie minie trochę czasu zanim zaczną dawać natywnie. I na Mi 8 bym mooocno nie liczył, pewnie trzeba będzie kupić coś nowszego.
W sumie dobrze że Netflix w ogóle działa hehe. Po cichu mam nadzieję, że ogarną to:)
Pozdrawiam

A czy REDMI 5 plus obsługiwał HD na Netflix? Ktoś wie?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne Xiaomi nie posiada L1 z tego co wiem.
O to tragedii nie ma. Oglądałem Netflixa właśnie na Redmi 5plus i wyglądało zacnie. Więc na Mi8 będzie podobnie, także nie jest źle, a jak poprawia kiedyś to będzie lepiej. :)
Pozdrawiam serdecznie

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...