Skocz do zawartości

Xiaomi Bluetooth Gamepad


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie ciekawi możliwość sparowania z przykładowo MiBox i czy będzie opcja pograć w jakieś giery na TV.

 

To jest najwazniejsze zadanie tego kontrolera.

 

Bedzie rowniez wspopracowal z telefonami / tabletami (nie tylko xiaomi)

 

Z wsprarciem dla PC tez raczej nie bedzie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pozwolę sobie na małe odkopanie tematu, z racji, że otrzymałem wreszcie tego pada. Podzielę się pierwszymi wrażeniami z testu macania:

- Świetnie wykonany, puszyste w dotyku tworzywo podobne to tego z Mi3

- Całkiem lekki

- Jedne z najlepiej uformowanych spustów, z jakimi miałem kontakt, lepsze chyba nawet od Dualshocka 4, ale muszę też zobaczyć, jak działają

- Świetnie leży w dłoniach, nawet tych dużych

- Przyjemny opór gałek, nie za bardzo, nie za słabo

- Krzyżak, jak krzyżak, lepszy od tego z pada od Xboxa 360, gorszy od tego z Playstation

- Dobre miejsce na baterie, brak wystającej części, jak w padzie do Xboxa 360

 

Niestety na razie nie mogę przeprowadzić testu praktycznego. Przyszedł rozpakowany z folii, bez baterii. Chinole już zdążyły wyjąć i muszę poczekać, aż się moje akumulatorki naładują.

 

Kilka marnej jakości pierwszych zdjęć: https://drive.google.com/folderview?id=0B1W_ynLLEZChUDUzS3MzZHg5ZE0&usp=sharing

Edytowane przez MAR1O
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Wchodzą zwykłe AA, ale to coś nie ma USB, spora wada, ale wiedziałem o tym. I nie jest aż tak różowo. Thinkpad (z BT 4.0) nie lubi się z nim, w ogóle go nie wykrywa. Mi3 paruje się momentalnie. Kupiłem go z myślą o stacjonarnym, dokupię wkrótce adapter BT. Nie nadaje się też do nawigacji po MIUI, ale klawiatura i myszka też do tego były kiepskie. Zobaczę wkrótce z nexusami, może stockowy android będzie w tym lepszy. W Leo's Fortune funkcjonowanie mnie nie porwało, ale ta gra ma ogólnie kiepskie sterowanie. Ściągam właśnie FPSy i wyścigowe i powiem, jak tam wygląda. A, dla innych może być poważną wadą, ja w tym widzę zaletę - spust nie klika, po prostu płynnie daje się docisnąć.

Edytowane przez MAR1O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, z komputerami nie ma żadnych problemów. Popełniłem błąd, nie wiedziałem, jak włączyć na padzie tryb parowania. Gdybym tylko przeczytał załączoną instrukcję, na wspaniałym czarnym papierze ze srebrnymi krzakami. Z PC ma się dobrze, miałem okazję zagrać w dość prostą grę (na więcej integra w laptopie nie pozwala) wymagającą precyzji i zdał egzamin. Przy okazji sprawdziłem w menadżerze urządzeń, jak reaguje na ruchy. Analogi czułe, a spust precyzyjny. Jeśli chodzi o granie na androidzie, to nie jestem aż tak zadowolony. Dwa przyciski funkcyjne nie działają, jak trzeba. Przycisk back wywołuje listę ostatnich aplikacji. Jeśli chodzi o gry, to wina ciąży na deweloperach. Real Racing 3 było zupełnie niegrywalne, albo jedziesz prosto, albo maksymalnie skręcasz. Wielu tytułom brakuje konfiguracji pada. Wiele wspiera jedynie kontroler firmy MOGA. Gdy zaopatrzę się w dongle BT zrobię ostateczne testy na mocniejszym sprzęcie w bardziej wymagających grach. Jeszcze jedna rzecz, o której warto wspomnieć - spodziewałem się opóźnień, a działa zaskakująco szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ibuygou - 30$ + wysyłka 13$. 

 

Po kupieniu adaptera BT do komputera stacjonarnego zająłem się padem na poważnie. I idealnie nie jest. Nie grałem na PC przy użyciu pada, nie wiedziałem, że to aż tak skomplikowane. Myślałem, że layout z Xboxa zapewni bezproblemowe działanie z Windowsem i urządzenie rozpoznawane będzie, jako zgodnie z tym standardem. Gdy sparujemy go z PC w menadżerze urządzeń dostrzeżemy 21 przycisków (tyle na pewno nie ma). Co więcej, Przycisk o numerze 3 nie istnieje, a większość gier domyślnie przypisuje mu rolę przycisku cofnij. O symbolach literowych ABXY można zapomnieć. To dzieło uniwersalnego sterownika. Więc albo ktoś napisze do tego porządny sterownik, albo trzeba rozwiązać problem doraźnie. Tak ja zrobiłem. Z pomocą przychodzi projekt x360cd, pozwalający emulować kontroler Xboxa. Aplikacja pozwoli dopasować nam przyciski z gamepada do tych odpowiadających temu z Xboxa 360. Po utworzeniu przez program dwóch plików, należy je umieścić w katalogu głównym gry, która od tej pory zacznie traktować gamepada Xiaomi jako kontroler Xboxa 360. Mam nadzieję, że nie odstraszyłem nikogo chętnego, ale gdy nawet takie informatyczne zero, jak ja, dało sobie radę, to w sumie każdy sobie poradzi.

Podsumowując:

Znakomicie wykonany kontroler, szkoda, że software nie idzie w parze z wyglądem. Granie na Androidzie, który właśnie mi udowodnił, że średnio do gier się nadaje, wypada mizernie, głównie przez kiepską optymalizację gier. Dla PC otrzymujemy dobrze wykonanego, dość atrakcyjnego cenowo pada, który wymaga poświęcenia mu 5 min, by stać się w pełni funkcjonalnym. Granie bezprzewodowo jest bardzo wygodne. Brak jedynie złącza USB, na wszelki wypadek.

Edytowane przez MAR1O
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Kupiłem pada na XFS, dzisiaj przyszedł. Ogólne wrażenie bardzo dobre, tylko zastanawia mnie do czego są te wcięcia na obudowie- dwa z przodu i jedno na dole. Ma ktoś pomysł? Jakiś uchwyt do telefonu tam się montuje?

Edytowane przez maaaciekmaaaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z pomocą przychodzi projekt x360cd, pozwalający emulować kontroler Xboxa. Aplikacja pozwoli dopasować nam przyciski z gamepada do tych odpowiadających temu z Xboxa 360. Po utworzeniu przez program dwóch plików, należy je umieścić w katalogu głównym gry, która od tej pory zacznie traktować gamepada Xiaomi jako kontroler Xboxa 360.

Dzięki! Miałem taki problem, że nfs MW 2012 cały czas myślał że lewy analog jest przechylony w prawo i nie dało się grać bo samochód sam skręcał. Użyłem programu, skonfigurowałem i już działa. Sam bym tego na pewno nie wymyślił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 Witam. Zakupilem Pada na allbuy i mam problem, poniewaz pad zachowuje sie jakby prawy analog byl caly czas przesuniety w gore nawet gdy w ogole nie jest dotykany, napisalem do allbuy,wyslali mi nowego Pada i jest ten sam problem, mial ktos kiedys taki problem? Pozdrawiam 

wyglada to tak: http://www36.zippyshare.com/v/NoQ5TSSd/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wielkie, sciagnalem program i zrobilem tak jak napisales, program czyta i pokazuje poprawnie co chce zrobic ale probowalem Rocket League i pad w ogole nie dziala w grze, natomiast Rayman Legends dalej widzi jakbym mial prawy analog przesuniety w gore i nic nie mozna zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wielkie, sciagnalem program i zrobilem tak jak napisales, program czyta i pokazuje poprawnie co chce zrobic ale probowalem Rocket League i pad w ogole nie dziala w grze, natomiast Rayman Legends dalej widzi jakbym mial prawy analog przesuniety w gore i nic nie mozna zrobic

A zrobiłeś to co trzeba tj trzy pliki z programu wrzuciłeś do folderów gier?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwnie, mi w NFS MW 2012 zadziałało

Ale jak już ktoś wyżej wspominał, po prostu sterownik jest do d*py. Na telefonie wszystko działa bez problemu i nie trzeba nic zmieniać, konfigurować. I tak uważam że pad jest świetny i gra mi się na nim wygodniej niż na dualshocku 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Ja używam pada z tvboxem i smartfonem. Jest świetny. W tej chwili poszukuję jakiegoś rozwiązania żebym mógł do niego przymocować smartfon. Pad ma specjalne dziurki na uchwyt ale nigdzie takowego nie mogę znaleźć. Ktoś ma jakiś pomysł?

Mam http://m.gearbest.com/video-game/pp_197593.html

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...