Skocz do zawartości

Test ładowarek ! Czy kabel ma znaczenie ? Ładowarki sieciowe, samochodowe, bezprzewodowe, power bank


Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Test ładowarek ! Czy kabel ma znaczenie ? Ładowarki sieciowe, samochodowe, bezprzewodowe, power bank

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=mp9obomBHU4

 

 

 

 

Nie wiedziałem o tym, ale już wiem, że połowę kabli trzeba wyrzucić :)

 

p.s. czy jest jakaś aplikacja, która pokaże 'jakim prądem' ładowany jest obecnie telefon?

Edytowane przez Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manor.currentwidget

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abmantis.galaxychargingcurrent.free

 

Trzeba stestowac co dziala. Ja specjalnie laduje gorsza ladowarka. Codziennie na noc, trwa to dlugo, ale bardziej szanuje baterie ;).

 

Ciekawostka - tryb samolotowy podczas ladowania. Duzo szybciej, ale gorzej dla baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niektórzy twierdzą, że ładowanie większym prądem, a więc szybsze skraca żywotność baterii. Po pewnym czasie może być odczuwalny spadek jej wydajności. Dlatego też Sony specjalnie ogranicza prąd ładowania. Bateria ładuje się w prawdzie dłużej, ale jest to dla niej korzystniejsze. Dlatego na dłuższą metę nie zalecałbym korzystania z ładowarki Samsunga, zwłaszcza w przypadku smartfona z niewymienną baterią.

 

 

 

Skróci ci żywotność baterii jak będzie miało większe napięcie. Dlatego Xperia SP się długo ładuje, bo ładowarka ma słabsze napięcie i dzięki temu przedłuża się żywotność baterii.

 

Takie opinie znalazlem w necie, niestety nie jestem tego w stanie jakos uzasadnic.

Pewne jest to, ze nie powinno sie schodzic ponizej 30%. Baterie li-ion po prostu tego nie lubia. Warto doladowywac, nawet nie do 100%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie opinie znalazlem w necie, niestety nie jestem tego w stanie jakos uzasadnic.

Pewne jest to, ze nie powinno sie schodzic ponizej 30%. Baterie li-ion po prostu tego nie lubia. Warto doladowywac, nawet nie do 100%.

Tryb samolotowy ogranicza zużycie energii, więc większa ilość prądu trafia do baterii. Jednak napięcie jest stałe, zwiększa się natężenie. Nie ma to znacznego wpływu, sam Qualcomm używa w swoich procesorach szybkiego ładowania. Nie powinno się schodzić poniżej 5%, a nie 30. Ładować można normalnie, do 100%, żywotność baterii liczy się w cyklach ładowania (cykl to naładowanie od 0 do 100).
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, nie prawdą jest, ze nie zdrowe jest schodzenie z bateria ponizej 5%. Akumulatory litowe bez problemu znoszą bez uszczerbków rozładowania do 2.5V. W momencie gdy telefon  żegna Cie i sie wyłacza bateria ma jeszcze ponad 3V. Poprostu wbudowany kontroler chroni użytkownika przed głebokim rozładowaniem akumulatora (żeby nie było sytuacji, że zdechł tel podłaczasz ładowarke i nie jest w stanie właczyc sie przez pół godz). 

 

Nastepna bzdura, to to że jakis tam producent ogranicza prad ładowania akumulatorów, żeby wydluzyc ich zywotność. Prąd ładowania i napięcie ma w posiadaniu kontroler ładowania na płycie głównej telefonu. Bzdurą jest, też, że jakakolwiek fabryczna ładowarka moze uszkodzić akumulator litowy przez zbyd duży prąd. Ogniwa litowe bez problemu oddaja i przyjmują prady rzędu 20C bez uszczerbku. Poza tym znowu- kontroler ogniwa. WIec bajeczka o ograniczaniu mocy ładowarek to bzdura, propaganda, prawdziwy powód - ksiegowy,

 

Tryb samolotowy? Dla użytkownika bardzo korzystny, dla baterii bez róznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...