ZduneX25

MIUI 8.8.30

Recommended Posts

Dnia 5.09.2018 o 17:58, stereo0 napisał:

Zwłaszcza, że jak wysyłasz android beam cos to ikonka wysyłania bt pojawia się obok godziny na mi8

Systemowe ikony, a ikony powiadomień to zupełnie co innego, na ten moment kod odpowiedzialny za ikony został usunięty z romów dla urządzeń z notchem, przywrócenie tego teraz jest poza naszymi możliwościami. Może się znajdzie jakiś magik, który ogranie to jako skrypt do magiska.

• Sad 1

2 godziny temu, frrancuz napisał:
Mi wsio działa. Kolega nawet miał pronlemy z napisami, kalendarzem ale fullwipe załatwiło sprawę.

Bateria również na +

U mnie bateria trzyma różnie zauważyłem ze czasem potrafi szybko spaść ze 100% do 90%

Ale wtedy Android System ma ok 30%

A czasem po odłączeniu wolno bateria leci ale wtedy android system ma tylko 5-6%

Nie wiem skąd taka rozbieżność w zużyciu baterii przez android system.

A co do błędów to tak jak pisal francuz full wipe załatwił sprawę.

Ja wgrałem i muszę przyznać że działa bardzo ładnie. Tylko że w tej wersji jest jakiś anti-rollback i po próbie przywrócenia miui9 z backupu TWRP mam bootloop. Póki co szukam najmniej inwazyjnego sposobu aby przywrócić 9 (odzyskać dane) i przejść na stałe na 10

7 godzin temu, Viara napisał:
MIUI 10  stable wyszedł https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv10/ można śmiało instalować na miui polska na mi 5 ?  

@Piccolo a gdybym chciał przejść z dev na stable, to czy muszę zrobić full wipe? 

Ok, już znalazłem odpowiedź (xiaomi.eu - ingbrzy):

"If you go from weekly to Stable ROM, Wipe data is mandatory as you do a Downgrade!"

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...

Muszę przyznać, że najlepsza wersja romu z MIUI10 jak na razie. Trzeba sobie tylko doinstalować najnowszy MI Music z APK Mirror, jak ktoś używa, bo tu wciąż stara chińska wersja i nie potrafi w większości przypadków ustawić kolejności piosenek tak jak są na płytach (nie radzi sobie z tagami),  tylko leci alfabetycznie. No chyba, że ktoś ma tytuły plików mp3 z numerem na początku. Bateria działa OK. Przynajmniej na moim telefonie.

Jedyny słaby punkt to beznadziejne ikony tworzone przez Chrome jak się doda tzw. aplikację webową do pulpitu. Na globalu albo wersji tej brazylijskiej było OK. A tu sobie z tym nie radzi. W wiekszości wygląda to marnie. Czasem się trafi w kółku na białym tle i jeszcze w miarę to wygląda ale na ogół to ucina i robi dziwne marginesy. Chociaż np. Jakdojade w wersji web wygląda dobrze. Zależy od strony. Ale na globalu jest znacznie lepiej.

Edited by Bazbo

W Mi 5 bluetooth wywala od razu po odpaleniu. Po za tym wszystko śmiga jak ta lala, naprawdę dobra wersja.

Czy w tym wypadku powinien pomóc full wipe (czy zostaje instalacja stable)?

Screenshot_2018-09-11-08-31-55-662_com.miui.bugreport.png

Edited by damek

Wipe = czyszczenie. Możesz sobie w TWRP wybrać co chcesz wyczyścić. Full = wszystko. 
Czyli wchodzę w twrp. Kafelek wyczyść i przesuwam w prawo ( czyści dane, dalvik i cache)

Nie muszę wchodzić w zaawansowane? Czyścić partycji system?

Z Mi5

Mam taki niewielki problem w romie miuipolska 8.8.30. Mianowicie mój bank zmienił nazwę z bzwbk na Santander i zaktualizował aplikacje bankową. Niestety ikona aplikacji pozostała bez zmian (jest taka sama jak przed aktualizacją). Programista aplikacji twierdzi, że wina leży po stronie miui. Czy macie pomysł jak to naprawić? Odinstalowanie i instalacja na nowo aplikacji nic nie zmienia. Zmiana motywu również nic nie zmienia.

055007195e34cfdbfcb7c0ebce68824e.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...

26 minut temu, wozmar napisał:

Odinstalowanie i instalacja na nowo aplikacji nic nie zmienia. Zmiana motywu również nic nie zmienia.

A czyszczenie danych aplikacji?

2 godziny temu, wozmar napisał:

Mam taki niewielki problem w romie miuipolska 8.8.30. Mianowicie mój bank zmienił nazwę z bzwbk na Santander i zaktualizował aplikacje bankową. Niestety ikona aplikacji pozostała bez zmian (jest taka sama jak przed aktualizacją). Programista aplikacji twierdzi, że wina leży po stronie miui. Czy macie pomysł jak to naprawić? Odinstalowanie i instalacja na nowo aplikacji nic nie zmienia. Zmiana motywu również nic nie zmienia.

055007195e34cfdbfcb7c0ebce68824e.jpg

Jeśli nie masz roota, to nic nie zrobisz, dopóki nie podmienią na nową w ROM-ie. Możesz spróbować skorzystać z jakiegoś innego motywu. Jeśli masz roota to wyrzuć ikonę spod /system/media/theme/miui_mod_icons i przeładuj motyw. Bez roota możesz spróbować skasować spod TWRP, ale po samej nazwie to może być problem. Poza tym po aktualizacji i tak ikona powróci.

Co tu sie dzieje? Zaraz po instalacji bateryjna trzymała super. Do dwoch dni, sot powyzej 6h, a teraz ledwo dobijam do 4h. Apki te same, korzystam z telefonu tak samo. KTOS tez tak ma na Mi 8?

43 minuty temu, stereo0 napisał:

Co tu sie dzieje? Zaraz po instalacji bateryjna trzymała super. Do dwoch dni, sot powyzej 6h, a teraz ledwo dobijam do 4h.

Miałem podobnie. Po full wipe i zainstalowaniu 8.8.30 jest ok. I na razie na tej wersji zostaję. Wszystko ładnie chodzi bateria, przy moim niezbyt intensywnym korzystaniu z telefonu trzyma 5 dni. Jak pojawi się wersja stabilna na mido to jeszcze spróbuję ją zainstalować.

• Like 1

Jeśli nie masz roota, to nic nie zrobisz, dopóki nie podmienią na nową w ROM-ie. Możesz spróbować skorzystać z jakiegoś innego motywu. Jeśli masz roota to wyrzuć ikonę spod /system/media/theme/miui_mod_icons i przeładuj motyw. Bez roota możesz spróbować skasować spod TWRP, ale po samej nazwie to może być problem. Poza tym po aktualizacji i tak ikona powróci.
Niestety nie mam roota, więc nic nie zdziałam. No nic trzeba czekać aż miui to zmieni :) thx za pomoc

Witam 

Czy stable rzeczywiście jest wart zachodu? Bo z tego co widze po full wipe znika większość problemów z wersji dev. Przyznam się ze nie chcialbym ladowac sie w full wipe, potem trzeba instalowac wszystko od początku i zgrywac z kompa ustawienia i dane apek, nie da sie elegancko w twrp przywrócić z backupu. Chyba ze ktoś ma jakis zgrabny sposob na to.

Mam mi5. Jedyny problem to szybki dren baterii, siedze na 8.8.3 i zastanawiam się czy isc w stable czy w dev.... 

24 minuty temu, drJanek napisał:

Jedyny problem to szybki dren baterii, siedze na 8.8.3 i zastanawiam się czy isc w stable czy w dev.... 

Ja też jedyny problem jaki miałem to był szybki drenaż baterii w idle. W końcu zrobiłem full wipe razem z format data i czyszczeniem karty SD i bateria trzyma elegancko. Nie mam ciśnienia na pogoń za numerkami więc na razie zostaję na 8.8.30. Z doświadczenia wiem, że Stable jeszcze lepiej się obchodzi z baterią więc jak się ukaże MIUI 10 na mój telefon to zamierzam go przetestować.

• Thanks 1

8.8.30 to jak do tej pory to najlepsze wydanie dla WHYRED 
jak widzę co się dzieję od tej wersji w górę to nawet do głowy mi nie przychodzi update w dodatku jakiś geniusz wpadł na przeniesienie procentów baterii na lewą stronę ikony, no jeden wielki LOLZOR!!!

Edited by DJYano

1 godzinę temu, DJYano napisał:

w dodatku jakiś geniusz wpadł na przeniesienie procentów baterii na lewą stronę ikony

W iPhone jest po lewej stronie, więc pewnie dlatego ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.