ZduneX25

MIUI 8.8.30

Recommended Posts

26 minut temu, frrancuz napisał:

Tak. Ja również mam oznaczenie sieci.

25 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Tak.

Dziwne że po tej aktualizacji dopiero mnie zaczęło to razić po oczach.

Chyba bateria na plus. Mam jeszcze 59% a SoT 3h. Spadła temperatura telefonu, proces Android System spadł do 26%.

Reszta bez zmian plus dalej nie chciane klony czterech aplikacji systemowych.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

U mnie też nie najgorzej.
W sumie dawno tak elegancko całość nie działała. Chyba pora wstrzymać aktualizację na jakiś miesiąc.

Kto wpadł i kiedy na tak idiotyczny pomysł, że nie da się ukryć włączonego bluetooth? Zaraz mnie rozpiedzieli bo jakieś dzieciaki bawią się w wysyłanie mi jakichś plików. Z tego co widzę to nie jest wcale nowy pomysł i było już to od dawna, ale dopiero teraz zauważyłem

A to nie miało być tak, że widoczne tylko jak w opcjach BT jesteś? A jak już masz włączone a nie jesteś w ustawieniach to nie jesteś widoczny.
Nie mam czym sprawdzić. Ale o ile wiem tak jakoś było kiedyś.
  • Like 1

1 godzinę temu, frrancuz napisał:
U mnie też nie najgorzej. W sumie dawno tak elegancko całość nie działała. Chyba pora wstrzymać aktualizację na jakiś miesiąc.

A jak z baterią? Bo ja uporałem sie z problemami ale mam wrażenie ze szybciej sie rozładowuje...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Przekraczasz wszelkie granice. Tak trudno edytować to, co się pisze?

IMHO to najlepszy update od kilku miesięcy. Zużycie baterii przez Android system spadło do 30%, SoT 7h. Auto jasność chyba rzeczywiście trochę ciemniejsza niż dotychczas. Tylko miałem powiadomienie pobierania "Female for english" ale już po problemie. I wywala mi aplikację bankową po dokonaniu przelewu z tym, że na 8.8.23 też tak było. Pewnie muszę przeinstalować apkę.

To chyba najlepszy moment, żeby na razie wstrzymać się z kolejnymi aktualizacjami i nacieszyć się w pełni działającym telefonem :-D

• Like 1

Dostając lub wysyłając smsa z aplikacji wiadomości nie ma jej w skrzynce odbiorczej. Gdy wezmę wyszukiwanie wiadomości i wpiszę dany numer to ją znajdzie. Dodatkowo jak przejdę z historii połączeń z danego numeru do smsów to też widać. Wchodząc w aplikację wiadomości niestety nie widzę danej wiadomości...

2 godziny temu, bianconeripl napisał:

Xiaomi MI 5, nie mogę włączyć Bluetooth po tej aktualizacji ;( Jakieś pomysły jak to rozwiązać?

Nie tylko Ty masz z tym problem. Ja od kiedy mam Miui 10 to mam ten problem. Czasami po uruchomieniu działa a czasami zacznie spamować tymi błędami, że aż trzeba telefon restartować. W tedy można uruchomić. 

• Thanks 1

Panowie co polecacie do zrobienia backupu aplikacji na obecnej wersji żeby potem je przywrócić w starszej? Chce wrócić trzy wersje wstecz a nie mam z wtedy żadnego backupu.

Dnia 1.09.2018 o 20:22, frrancuz napisał:

@AntyhakerTylko czy używasz i masz klony? Bo jak ktoś nie ma to nie doświadcza tego problemu.

No przecież napisałem wyraźnie, ehh :c Korzystam od zawsze, działa bez problemów od zawsze :)

U mnie na Mi8, jak już było wyżej wspominane, błędna nazwa ustawień, kalendarza i motywów, co więcej motywów i kalendarza nie da się uruchomić, wywala błąd. Bateria leci dużo szybciej niż wcześniej...

Edited by bewin1

@ZduneX25 Mnie zastanawia jedną rzecz, czy dałoby się dodać w następnych aktualizacjach na mi8 funkcje ikon powiadomień na pasku, przecież gdy mamy widget godziny na pulpicie to wtedy zwalnia nam się miejsce po lewej stronie wcięcia, gdzie kilka ikon by się zmieściło.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Guest

Informacja o drzemce wyświetlana jest po angielsku. Screenshot_2018-09-05-10-01-06-189_com_miui_home.thumb.png.3bca055b475249cb8cda4517a323a730.png

W innych miejscach też niektóre opcje nie są przetłumaczone: IMG_20180905_163424.thumb.jpg.16cf515820876ca6815f5ca163bec4d8.jpg

Co do tego powiadomienia o drzemce - właśnie poprawiłem. Jeśli chodzi o drugie - my tłumaczenie mamy, więc niestety nic nie mogę zrobić..

• Like 1

2 godziny temu, mariopel napisał:

@ZduneX25 Mnie zastanawia jedną rzecz, czy dałoby się dodać w następnych aktualizacjach na mi8 funkcje ikon powiadomień na pasku, przecież gdy mamy widget godziny na pulpicie to wtedy zwalnia nam się miejsce po lewej stronie wcięcia, gdzie kilka ikon by się zmieściło.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Zwłaszcza, że jak wysyłasz android beam cos to ikonka wysyłania bt pojawia się obok godziny na mi8

Screenshot_2018-09-02-20-27-19-676_com.google.android.youtube.png

• Like 1

Witam, aktualnie posiadam miui 9.6 w wersji 8.4.4 na MI6, pytanie jest, czy mogę bezpośrednio z tej wersji aktualizować do najnowszej bez wipe?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, felekk90 napisał:

Witam, aktualnie posiadam miui 9.6 w wersji 8.4.4 na MI6, pytanie jest, czy mogę bezpośrednio z tej wersji aktualizować do najnowszej bez wipe?

Masz MIUI 9, więc musisz zaktualizować TWRP do nowszej wersji, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś. Potem możesz instalować MIUI.

Jak to zrobić, szukaj informacji na Forum. Ten wątek nie służy do tego.

Na moim redmi 4x bateria leży i kwiczy- najgorszy rom od początku użytkowania. Bardzo duże zużycie powoduje pogodynka systemowa- ponad 25% gdzie zwykle było to max 5%. Czyszczenie danych aplikacji nie pomogło, pozostaje czekać do soboty na kolejny rom, może będzie lepiej.

Guest

@asr21na 4a jest dokładnie tak samo. Bateria leci w dół w zastraszającym tempie i głównym winowajcą jest aplikacja pogody. 

@asr21 U mnie z kolei jest rewelacja jeśli chodzi o baterię. Wcześniej ładowałem co dwa dni a teraz dociągamy do czterech.

Przechodziłem z wersji stable 9.5.2.0 na 8.8.16 bez wipe i nie mam żadnych problemów. Teraz na 8.8.30 również bateria trzyma bardzo dobrze a wspomnianego procesu nawet nie mam na wykresie, więc zapewne jest poniżej 1%

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Dnia 5.09.2018 o 13:42, bewin1 napisał:

U mnie na Mi8, jak już było wyżej wspominane, błędna nazwa ustawień, kalendarza i motywów, co więcej motywów i kalendarza nie da się uruchomić, wywala błąd. Bateria leci dużo szybciej niż wcześniej...

u mnie po tej aktualizacji wspomniane nieprawidłowości nie występują , wszystko działa jak należy, i nazwy są prawidłowe,

jak wspomniał

Dnia 3.09.2018 o 17:17, stereo0 napisał:

Bateria na Mi8 wreszcie jest jaka powinna być :)

u mnie z baterią zdecydowanie lepiej niż w wcześniejszych wydaniach

Edited by kaudii

Mi wsio działa.
Kolega nawet miał pronlemy z napisami, kalendarzem ale fullwipe załatwiło sprawę.
Bateria również na +.
Zróbcie sobie wipe w końcu

Ja zostaję na tej wersji. Nie aktualizuje do najnowszej. Boję się że znowu coś spierniczą.
Chyba że będzie ogarnięty updat modemu to może.

Guest
This topic is now closed to further replies.