ZduneX25

MIUI 8.8.30

Recommended Posts

MIUI 10 8.8.30

• Poprawka czarnego ekranu przy otrzymywaniu powiadomienia
  • Poprawka identyfikacji twarzy po szybkim zablokowaniu ekranu
  • Poprawka podwójnych powiadomień dla WhatsApp i Telegram
  • Poprawione Czyszczenie w Panelu Sterowania dla Whatsapp
  • Dodane rozmiary siatki pulpitu
  • Ostatnia aktualizacja dla MI8 na Androidzie Oreo. Następne aktualizacje do Androida P wkrótce.
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-08-30-11-26-58-e1535622030869-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

Dla Android 7 root z Magisk 16.3 do instalacji z TWRP.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 1

Na en.miui.com jest info że została wstrzymana aktualizacja dla większości modeli, naprawiliście te błędy co oni podają ??

http://en.miui.com/thread-3691565-1-1.html

• Spoiler

1. The last version of China Developer based on Android O for Mi 8 will be released this week due to Android P test.

2. The update is suspended for Mi MIX 2S due to Android P test.

3. The update is postponed for Redmi 5A, Redmi 5, Redmi 6A, Redmi 6 Pro due to testing issue.

4. The update is suspended for Redmi Note 5 and Redmi 6X for the issue of not passing the adaptation test.

5. The update is suspended for Mi 4, Redmi Note 3 SD, Redmi 3S/3X, Redmi 4 Prime, Redmi Note 4/Redmi Note 4X MTK, Redmi 4, Redmi Pro, Redmi 4A, Mi 4S, Mi 5s, Mi Max Prime, Mi Max, Mi 4c, Mi 5c, Redmi Note 4X SD, Mi 5s Plus, Mi Max 2, Redmi 5A, Redmi 4X, Mi 5X, Redmi Note 5A Prime, Redmi Note 5A and Redmi 5 Plus due to the issue of 'notification cannot be deleted'.

Edited by SLiM

bo wszyscy pobierają, ja niestety tez i potwierdzam wolny transfer ale zostało mi już tylko 300 MB

Po instalacji uruchamianie się systemu stoi od 30 min na czarnym ekranie z  logo mi, pasek postępu doszedł do końca. Co robić ?

Edit: Już ok, po resecie wstał.

Edited by RRR

U mnie też. Zauważam, że z dnia na dzień po MiFlash'u bateria powoli się układa i jest coraz lepiej ale bez rewelacji.

u mnie po aktualizacji pojawiło się 6 sklonowanych aplikacji (systemowych), wcześniej z tego nie korzystałem ale w tym tygodniu ustawiłem sobie 1 szt. bo potrzebowałem no i się pojawił problem o którym czytałem wcześniej a mnie nie dotyczył.

Sposób na usunięcie to wyłączenie wszystkiego, telefon się zrestartuje i znikają wszystkie łącznie z tymi sklonowanymi "automatycznie" potem ustawiłem to co potrzebuję na nowo i działa - choć nie obyło się bez błędu rdzenia. Co istotne ten sam błąd miałem po aktualizacji przy pierwszym uruchomieniu i to chyba on powoduje "auto-klony" - tak czy tak wychodzi na to, że od kilku wersji jest problem z klonowaniem póki co wciąż nie naprawiony - dotyka tych co korzystają, kto nic nie klonuje problemu nie ma. Czyli czekamy na poprawki :)

Edited by RASTY777

15 minut temu, wfal napisał:

Redmi Pro - przestał działać czytnik odcisku palca.

U mnie działa.

Na mi8 widzę, że pojawiły się nowe tryby HDR i w opcjach zakładka status zabezpieczeń. Żadnych klonów nie mam. Póki co działa okej. Jutro sprawdzę czy ten HDR działa czy nie tak jak na ostatnim romie. Bateria nie wiem jeszcze, ale chyba też dość dobrze, ale to można stwierdzić dopiero tak po dwóch dniach

19 minut temu, otzi napisał:

Ekran blokady i odcisk palca

Mam tylko "Ekran blokady i hasła" i nic nt. odcisków palca :(

Obawiam się, że skończy się na czyszczeniu wszystkiego.

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post tuż nad swoim, wraz z obrazkiem...
  • Like 1

Po raz kolejny i ostatni w tym wątku przypominam o jego tytule, a co za tym idzie, tematyce...

Bateria sporo na plus, znaczny spadek udziału Android System. Na tą chwilę wszystko działa.

Wysłane z Mi5

Wciąż mam podwójne powiadomienia dźwiękowe WhatsApp, jeżeli wybiorę dźwięk systemowy, a w changelogu jest informacja, że zostało to naprawione. Ktoś może potwierdzić? 

Mi6

Do tego wysypuje mi się dialer, a robiłem wipe przy poprzedniej uaktualizacji.

Edit: Wgrałem system jeszcze raz i działa. Chyba chodziło o nadanie uprawnień. 

Edited by Tartary

Na Mi 8

HDR Pro działa, a między HDR żywy i bez HDR nie widzę różnicy na zdjęciach 

Edited by stereo0

Wie ktoś czemu aktualizacji nie da się pobrać przez aplikację Aktualizację ? Wywala mi błąd i wychodzi z aplikacji 

Edited by Meir

Mi8 - po zainstalowaniu (aktualizacji) zamiast ikony "Ustawienia" mam "Ustaw limit transmisji danych" i jak wejde do srodka to sa normalne ustawienia, ale nagłówek "Ustaw limit..."

O co chodzi ? jak to naprawic ? Ktoś tak ma ?

Dalej d*pa z pilotem nie zapisują się wogole.  Każda potrzeba skorzystania z pilota wiąże się z tym że trzeba go ponownie dodac ;( 

Zainstaluj starszą wersję np. 5.7.1, dodaj swoje urządzenia. Potem aktualizacja i działa.
Pozdr

Mi4c

Guest

W redmi 4a nie działa tryb "zwalnianie". Screenshot_2018-09-01-11-30-13-238_com.android.camera.thumb.png.6459f59dc2288947ebc0b886c91e4c32.png

"Poklatkowo" ok. przyśpiesza, a "zwolnienie" nie robi nic. 

Edited by Guest

Whyred rn5p
Działa. A jak działa, to się okaże.
A u mnie błędna nazwa ustawień i nie działający kalendarz... Ogólnie mam wrażenie że działał jakoś wolniej niż wydanie z tamtego tygodnia.. wróciłem do poprzedniej wersji.84d45474829ca617b81ed9813c6ae695.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

35 minut temu, Ola100 napisał:

W redmi 4a nie działa tryb "zwalnianie".

"Poklatkowo" ok. przyśpiesza, a "zwolnienie" nie robi nic. 

Jak to nie robi nic ? Odtwarzane nagranie nie jest zwolnione ?

Guest
This topic is now closed to further replies.