Skocz do zawartości

Mi Mix 3


r0bertt

Rekomendowane odpowiedzi

Moja bardzo stara Motka (jeszcze Motorola) Millestone cały czas żyje... A też slajder... a oszczędzana nie była... I ekran cały i slajder też ;). I tak wiem, że tam tylko klawikord, ale toto dużo łatwiej uszkodzić. 

Tak, że nie demonizujmy tego rozwiązania... 

Szybciej problemem będzie ta batka... 

I całe szczęście, że nie ma obleśnego i ułomnego notcha... Beznadziejny wynalazek... 

Edytowane przez JamCiTo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie stało z xiaomi... jakos dawniej do redmi 4x - 5" dało się upchnąć 4100mah a teraz do prawie 6.5" dziwnym trafem wchodzą baterie lekko ponad 3000. Porażka.

Do 6" powinni pakować 5000mah, raczej nikomu nie bedzie przeszkadzać 1 czy 1.5mm grubszy telefon.

Edytowane przez Voltron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny słuszny komentarz do tego "progress by regress" - ale..., ja z tej okazji postanowiłem się przesiąść z Mi Note 2 i nabyłem na GearBest białego Mix 2s Global 6+128GB Wyszło mi 1570 zł (HK, darmowe priority line +ubezpieczenie +jakiś "vipowski kupon" -7%). Jest też tam opcja wysyłki z PL, ale aż tak mi się nie śpieszy. Na pewno będzie dziwnie bez gniazdka na słuchawki i braku podczerwieni, ot niby mały drobiazg, który przydaje się chociażby gdy dziecko ukryje gdzieś pilota. Takie rzeczy cieszą, a niestety coraz trudniej je uświadczyć. Druga obawa to bateria, z obecnych 4000 (mi note 2), zrobi się 3400 mAh. Premiera, nowy model, a pojemność dalej leci w dół, w końcu ludzie będą zwracać przede wszystkim uwagę na inne parametry, a nie takie detale. Artykuły i przecieki zrobiły swoje, niebawem pojawią się jakieś pierwsze recenzje, tak czy owak ludzie się na to rzucą. Dla mnie mimo wszystko to za duży przeskok i podobnie jak w przypadku mi8, ten telefon nie ma w sumie nic takiego, żebym go brał, a tym bardziej zapłacił za niego 2 czy 3 tys. zł na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, abc00 napisał:

tak czy owak ludzie się na to rzucą

Ojjj nie byłbym taki pewien... Na Mi 8 czy Mixa 2s tak się rzucili, że spadły do ceny 379$ za Globala. Przecież to cena barszczu za takie telefony. Mix 3 pewnie wyceniony zostanie drogo, kupią tylko fanatycy albo ludzie którzy się nie znają, bo nikt normalny nie wyda 2000zł czy więcej na flagowca z baterią 3200 i ekranem 6,4", bez jacka i do tego slider. 

To bardziej gadżet i eksperyment jak Mix 1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, galakty napisał:

Ojjj nie byłbym taki pewien

Ceny telefonów po premierze zawsze ciut szybują, a potem spadają, gdy rynek się już napcha tymi "drogimi". Xiaomi cały czas sprzedaje Mi8 po tej samej cenie, po prostu sprzedawcy zrzucili troszku z marż. No i 379$ to wcale nie tak wielki spadek, bo sam płaciłem w PL z podatkami jakieś ~450$, a na Aliex były oferty po 400-420$, więc spadek 30-50$ raczej wielki nie jest.

Racja jest taka, że się z tymi MiMix3 pospieszyli... Powinni zaczekać do premiery snapa 8150 i wypuścić 1 model z tym procem, pododawać jeszcze jakieś feature, bo aktualnie bardziej opłaca się moim zdaniem brać 2s niż 3. Płacić prawie 1tyś więcej za kilka % więcej pokrycia ekranu i slide, a do tego mniejszą baterię? Troszku się nie pyli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi Dla mnie Mix 3 to bardziej eksperyment niż normalny telefon. To samo było z Mixem 1, nieopłacalny totalnie, ale pokazali że można i ludzie to lubią. Teraz chcą przeforsować pomysł slidera i tylko to, bo Snap 845, batera 3200 i 5G które nie działa jest po prostu nudne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jest szybkie ładowanie, więc podłącza się na chwilę do ładowarki albo powerbank' u i już kilkadziesiąt procent więcej. Jak ktoś ma coś współczesnego i działa to raczej nie ma sensu wymieniać. Na sprzedaży telefonów z Androidem dużo się traci. Przyszły rok zapowiada się zdecydowanie ciekawiej w branży. Wszystko powinno być zatopione w wyświetlaczu, może jeszcze głośnik w wyświetlaczu i składane wyświetlacze. A Mi Mix 2S jest bardzo ciekawą propozycją szczególnie jeżeli trochę stanieje w oficjalnej dystrybucji.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z niecierpliwością czekam na OP6T. Mam nadzieję, że będzie tak albo lepiej jak na to plotki wskazują.

Liczyłem, że Mi Mix 3 mnie czymś zaskoczy, że jednak upchną tam baterię 4000, ale jednak skończyło się na marzeniach

Edytowane przez Volv3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobilem juz dużo telefonów i jaki by nie był to jeśli SOT na ponizej 7h to przynajmniej dla mnie jest skreślony. Ten mix3 raczej wyciągnie połowę z tego - po co robić taki telefon, co trzeba bedzie podłączyc go do ładowarki w środku dnia? 3200Mah to akceptowalne minimum przy procesorze wykonanym w 7nm, a nie w 10nm i takim duzym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie płakał nad tą baterią. One Plus 6 ma bardzo podobny wyświetlacz i baterię 3300 mAh a mimo to większość go chwali. Wiadomo dwóch dni nie wytrzyma, ale nie ma co na zapas płakać. Co do slidera jest on na magnesach neodymowych. Jest tam więc mniej elementów stykowych, a same wysuwanie nie jest oparte na jakichś metalowych szynach, gdzie ocierające się o siebie metalowe elementy szybko się wyślizgują. Są tam metalowe części natomiast sam ruch wysuwania to zasługa pola magnetycznego odpychających się magnesów. Stąd podana tak długa trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oneplus dlatego w miarę trzyma na baterii bo producent pomyślał nad tym, żeby wykorzystać ekran AMOLED i masz możliwość wyboru czarnego motywu no i optymalizacja pod kątem baterii tez na pewno robi swoje - sam widzisz jaka jest loteria na xiaomi.eu tygodniowej. A xiaomi uparcie trzyma się białego koloru mimo iż coraz częściej używa ekranów OLED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim OnePlus ma tylko 2 flagowce na rok, zero innego sprzętu, więc optymalizacja jest dobra. Można też liczyć na nowe wersje Androida czy dodatki do aparatu. 

Xiaomi goni konkurencję, ale nadal jest w style. Tylko czego oczekiwać za taką cenę? Pokażcie mi flagowca z OLED, 845, dobrą baterią, aparatem i wsparciem na najbliższe 2-3 lata w cenie 1500 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten slider działa na magnesach neodymowych, podobno całkiem nieźle to działa. Etui też dodają.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix_3_handson-review-1844.php

 

A DXO pisze o aparatach w samych superlatywach

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-mix-3-camera-review/

Edytowane przez Woytec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poczekajmy na gościa z imadłem w rękach. Przy Mi5 też wszyscy pisali "przecież nikt nie wygina telefonu w dłoniach" a po kilku miesiącach robiły się banany ;)

Nawet jeśli ten slider jest porządny, to piasek będzie tam wpadał. Ogólnie to dla mnie jest totalnie bez sensu, niczego nowego to nie daje poza szpanem "zobacz nie mam ramek", a tylko ucierpiała bateria. Mix 2s był bliski ideału, wystarczyło coś z kamerką zrobić (albo nawet wyrzucić całkowicie) i zmniejszyć bródkę... 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście telefon mam zazwyczaj nie dłużej jak pół roku, teraz mam note 8 ale denerwuje mnie to jak wolno działa system... Chyba op6t będzie najlepszym rozwiązaniem na kolejne pół roku hehe

No ale jednak wziąłem na próbę Mix'a, zobaczymy co to będzie :)

Edytowane przez lyru332
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie lamerskie pytanie odnośnie Mi MIX 3. Zastanawiałem się nad zakupem, ale niestety niedawne informacje odnośnie wersji Chińskich (nie GLOBAL ROM) bardzo mnie przychamowały z decyzją zakupu. Na dzień dzisiejszy nie widzę nigdzie w sklepach wersji GLOBAL, a co za tym idzie zastanawiam się, co się może wydarzyć gdy Xiaomi wypuści aktualizację, a ja będę miał wgrany inny soft jak ten z którym był kupiony telefon? Czy oprogramowanie od Xiaomi.eu nie rozwiąże tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, galakty napisał:

Przy Mi5 też wszyscy pisali "przecież nikt nie wygina telefonu w dłoniach" a po kilku miesiącach robiły się banany ;)

Mam Mi5, kupiłem po premierze Mi6 ze świadomością, że jest taki problem, korzystam od kilkunastu miesięcy i nie zrobił się banan.

10 godzin temu, galakty napisał:

Mix 2s był bliski ideału, wystarczyło coś z kamerką zrobić (albo nawet wyrzucić całkowicie) i zmniejszyć bródkę... 

Zastanawiałem się kiedyś dlaczego producenci nie mogą po prostu wyprodukować sprzętu zgodnego z oczekiwaniami klientów... Wyszło na to, że ideału nikt by nie wymieniał. A tak coś zepsują, później usprawnią i biznes się kręci. Potrzeby się kreuje, a nie zaspokaja. Chociaż tutaj pojechali bardzo odważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...