Skocz do zawartości

Mi Mix 3


r0bertt

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wyobrażam sobie jak ten głośnik będzie działał po wysunięciu, trzeba dociskać na siłę do ucha? 

Osobiście uważam to za przerost formy nad treścią. Wolałbym kamerkę na dole, a górę smukłą jak w Mix, Mix 2, Mix 2s. Dla mnie to cofka w kwestii designu. 

Trwałość mechanizmu pomijam, ciekawi mnie jak w ciasnych spodniach wytrzyma to naprężenia. Ale im szybciej wyjdzie tym lepiej, może 2s stanieje.

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tego łatwo się nie uszkodzi, a co do głośnika, to tam między wyświetlaczem, a krawędzią będzie pewnie delikatna szpara, więc dźwięk z głośnika powinien być tak samo dobry, jak w innych modelach. Z jednej strony fajne rozwiązanie, bo na froncie masz sam wyświetlacz, nic więcej, z drugiej te wszystkie wysuwane belki/aparaty etc jednak śmiesznie wyglądają :D. Mogliby zrobić samo oczko aparatu wysuwane, ale pewnie chcą wcisnąć tutaj to swoje 3DFace.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha
A ja myślałem że "na górze" jest normalnie. Znaczy wszystko nad ekranem. A wy o wysuwaniu głośnika piszecie.
Oglądam zdjęcie dokładniej i faktycznie!

W sumie i OK i nie OK.
Ja selfikow nie robię, to sam aparat by mi nawet nie wadził, ale jak się zacznie używać gębyID to to będzie po ile? 500 razy dziennie jeździć? [Nie wiem jakie są statystyki odblokowania telefonu].
Średnio to widzę.

Rowniez uważam że kamerka na dole była lepsza. Ale, co ja tam wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli automatyczna jasność ekranu tylko jak się slider wysunie? Ciekaw jestem tego, ale też jak to jest zabezpieczone przed kurzem i piaskiem. Jak już wspominałem w temacie obok miałem Milestone i przez dwa lata slider działał super. Kurde kupiłbym takie xiaomi z fizyczna klawiaturą xd byle była lepsza od tej w mojej starej motce bo tam dwa razy była na gwarancji bo się odklejala

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

1. Co nam po sieci 5G? W Polsce to zacznie działać pewnie za 2-3 lata. Dzisiaj często nawet LTE nie ma, albo jest zapchane.

2. Ciekawy jestem wytrzymałości slidera. Dzisiaj lekki upadek na dywan i telefon się tłucze, takie mamy materiały.

Pożyjemy, zobaczymy, ale osobiście jestem zawiedziony że nie rozwinęli pomysłu Mixa... Mix 2 był bliski perfekcji, to zrobili z niego rozsuwany telefon sprzed kilkunastu lat :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to Panowie i Panie czekam na nowy soft do aparatu w naszych mi8 i mix2s... skoro identyczne :-) nanplus bankowo amoled no i podstawowa wersja z 128GB pan. wew. , jeśli bateria faktycznie 4000... też też dobrze . Sam mechanizm slidera ... pożyjemy zobaczymy ... BlackBerry priv kiepsko to zaprojektowało (ale tam też dużo więcej się wysuwało) . W moim wypadku 2s nie ma sensu zmieniać, może na wersję z 5g w przyszłym roku.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie jakoś wrażenia on totalnie nie robi. Bo co ma robić? Zestaw aparatów z Mixa 2s, procesor dalej 845, RAMu to wystarcza 6 GB, ale widocznie Xiaomi nie potrafi się wybić niczym innym niż cyferki. Slider? Dla mnie to tak duża wada że z miejsca skreśla telefon, już wolę notcha. 

O baterii to wszędzie piszą co innego, jedni podają 3850, a producent 3200. Przecież to niemożliwe, że miał 3200 baterię, jakim cudem przy takim ekranie i rozmiarze telefonu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli producent wie lepiej i dali 3200 mAh do takiej cegły to jest to strzał w kolano, a nawet więcej. Mi 8 z 3400 mAh i 6,2" trzyma dobrze, ale bez rewelacji, a tu większy ekran i bez notcha a bateria o 200 mAh mniejsza. 

Xiaomi deklaruje żywotność slidera na 300 000 cykli. Powiedzmy że ktoś pracuje na telefonie i wykonuje 30 połączeń dziennie, 20 razy wymaga zrobienia zdjęcia selfie i na przykład 40 razy rozsuwa slider żeby odpalić jakąś apkę szybko (np. aparat), daje to 90 cykli dziennie, czyli 9 lat żywotności. Coś mi się nie chce wierzyć... Może i 9 lat wytrzyma, ale ciekawe czy po 2 latach nie zacznie się haczyć :D No cóż, ciekawe ilu beta testerów slidera w Polsce zdobędą żeby to ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slider powoduje pewne zmiany w wolumenie telefonu (czyt. mniej miejsca). Jak można zauważyć w zasadzie tylko Huawei nie żałuję obecnie na bateriach i jakoś potrafi upchnąć 4000mAh... oneplus również powinien coś tam więcej kapnąć w 6t. reszta idzie na łatwiznę .

Xiaomi nie jest odosobnione w strzelaniu sobie w kolano ... LG robi to nawet lepiej g7 czy V40...

co do slidera... ty chyba bardzo dobrze dopracowane rozwiązania , latami stosowane min. przez stara nokie... myślę że źle nie będzie - czekamy na jerryrigeverything :-)

Edytowane przez MrBright
uzupelnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria potwierdzona przez polski oddział - 3200 mAh...

Co do slidera. Niby stare rozwiązanie, ale pamiętajmy że dzisiaj upadek telefonu na dywan powoduje jego stłuczenie, więc mam obawy o ten slider ;) Obym się mylił, chociaż takie rozwiązanie i tak mi się nie podoba i wolałbym małą belkę/notcha/łezkę na górze niż slider. 

Dlaczego Mix 3 odszedł od konceptu pierwszego Mixa? Brak głośnika, małe ramki, Mix 2s miał sensor ultradźwiękowy zbliżeniowy, a tu wyrzucili wszystko na slider i dali starą technologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji MiMix2S jest bardzo sensownym wyborem szczególnie jeżeli cena trochę spadnie.

P. S. Jak pokazały testy wypalania się AMOLEDów bardzo dużo zależy od sterowników np.: iPhone poradził sobie z tym dużo lepiej niż Samsung, więc... boję się Xiaomi z takim ekranem, bo wiadomo, że na czymś musieli oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też tak nie do końca, matryce z Samsunga są "lepsiejsze" i wypalają się szybciej, do tego są pewne podkręcone parametrami. Mi 8 ma gorszy ekran od Samsunga zapewne, chociaż w testach wypada lepiej od S8, ale na auto contraście i podświetleniu do 50% nie powinno się nic dziać. Najgorzej jak jedziesz 3-4 godziny na nawigacji ze 100% podświetleniem, wtedy nie ma zmiłuj, powidoki będą, a może nawet wypalenia. 

Osobiście sam chcę się przekonać i kupiłem Mi 8 żeby to sprawdzić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...