Skocz do zawartości

[Mi 8 GCAM] [04/04/2019] Działający Google Camera Mod (STABLE)


Steller

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie patrzę na 1.4. Trochę więcej opcji ma, suwak ręcznego sterowania ISO/Czas ale tragiczny i nie używam. Nowsze biblioteki eszdman czy jak on ma, V6, BSG ma V3. 

Kurde. Nie wiem jak na BSG było, ale na F1 między HDR+ a Night Sight nie ma dużej różnicy :| Trochę jaśniej i mniejsze ziarno, ale poza tym bez różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo, HDR+ enchanced robi trochę wolniej fotki za to dużo lepsze, night jeszcze trochę wolniej i jeszcze lepsze. Ja raczej zostaje na tej wersji poco 1.4. wg mnie lepsza ta niż bsg.

 

Poza tym nadal czekam na opcję mirror w selfie i żeby nie trzeba było wgrywać fixa bo trochę stahilozacja w wideo średnia, a z fixem nie działa nagrywanie wideo w stockowej kamerz w mi8se. Chyba, że należy dograć ręcznie miuicamera?

 

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem EU. Póki co jest spoko. Wgrałem też :najnowsza" wersję apki z 11.1.2019. Jakie ustawienia polecacie na Mi8 (GCam)? Jest tego całkiem sporo i nie wszystkie rozumiem, chociaż moim hobby jest fotografia i posiadam nikona D7200 i zdecydowanie nie używam go na automacie :P
PS. Da się zapisywać w RAW? Tak "nowy" telefon chyba podoła RAWkom?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam xiaomi.eu i przy robieniu fotki w ciemności w zwykłym trybie wywala mi apke. W dzień działa normalnie.

W dodatku nie zawsze działa OIS w filmach, choć w MI8 ogólnie kiepsko działa... Później elektronicznie chyba stabilizuje, ale też bez szału. Chińska kamerka Fly 6 za 150zl stabilizuje EIS znacznie lepiej :/

Nie wiem jak oni naliczyli te 4 osie, ale w Lumii 1080 OIS działał lepiej...

Edytowane przez Erill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie Mi 8. Krótko określając aparat w porównaniu do staruszka Redmi 3S (przyjmując Mi 8 jako 10/10) to Redmi 3S z GCam 6.1 robi fotki na 8. Jest jakaś poprawa, parę fajnych bajerów jak stabilizacja, większe ISO i mniejsze szumy przy tych samych wartościach jak na redmi (ale tam mam najsłabszą matrycę jaką pakowali do tego modeli - omnivision, niestety taka mi się trafiła bo były też samsungi). 

Instalacja GCam podnosi nieco szczegóły względem aplikacji aparatu miui, ostrość fotek ciut lepsza, tryb nocny gcama znacznie lepszy niż miui cam, przynajmniej na kilku zdjęciach na szybko. 

 

Pytano, jest jakaś apka z działającym ZSL? Na 3S i niektórych wersjach 5.1 @ android 7 i 8 działało, jestem lekko zdziwiony że nie działa na SD845 w Mi8. 

 

Dnia 27.01.2019 o 00:40, Voltron napisał:

Szukalem troche na temat camera 2 api no nic nie znalazłem. Jak to się ma w mi8 bądź w mi8se? Jest to domyślnie włączone na pie? Ktoś coś więcej wie na temat polepszenia stabilizacji video po wgraniu fixa do gcam w mi8se? 

 

w mi8 i mi8se camera2api jest domyślnie włączone bo snapdragon 845 i 710 wymusza tą funkcję. 

Edytowane przez cichy45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sp4ubw zero shutter lag. Telefon ciągle zbiera dane z matrycy w tle powiedzmy z szybkością 30FPS. Jak naciskasz migawkę to zapisuje jako zdjęcie ostatnią ramkę/ramki. W Pixelach to dawało "HDR+" który wykonywał się natychmiast ale był nieco gorszy od "HDR+ Enchanced" który dłużej robi fotki. Ale w scenach o małej różnicy jasności dawał radę dobrze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2019 o 20:57, cichy45 napisał:

Telefon ciągle zbiera dane z matrycy

I dlatego po zrobieniu fotki, wyjściu z apki jak rozwiniemy powiadomienia to trwa przetwarzanie HDR i właśnie dlatego GCam bierze więcej prądu od normalnego aparatu ;) Pixele mają osobny procesor do tego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MGC_6_21_MI8_V2bplus2_libmod

- Najnowsza wersja bazująca na najnowszym BSG (dodane biblioteki eszdsman v4, v5, xlib, savitar v4)

- Aplikacja instaluję się pod taką samą nazwą jak plik .apk (przynajmniej u mnie)

Download / Pobierz: MGC_6_21_MI8_V2bplus2_libmod 

Edytowane przez Steller
zły link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MGC_6_21_MI8_V2bplus2_libmod

- Najnowsza wersja bazująca na najnowszym BSG (dodane biblioteki eszdsman v4, v5, xlib, savitar v4)
- Aplikacja instaluję się pod taką samą nazwą jak plik .apk (przynajmniej u mnie)

Download / Pobierz: MGC_6_21_MI8_V2bplus2_libmod 
U mnie także

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe wydania gcam:

ten zmodowany przez SkyKing007:

MGC_6_21_MI8_V2bplus2_libmod MOD by SkyKing007

Download / Pobierz: SK_Camera6-40F.LE.QC_v1

To fix poprzedniej wersji:

MGC_6_21_MI8_V2bplus2_libmod2


Download / Pobierz: MGC_6_21_MI8_V2bplus2_libmod2

- naprawiona wersja libmod2

Najnowsza od BSG:

MGC_6.1.021_MI8_V2c

- Nowa wersja od BSG, z poprawkami Savitar i san1ty

Download / Pobierz: MGC_6.1.021_MI8_V2c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę tutaj wygrać zdjęcie, robione dzisiaj przed 7. Z najnowszej wersji BSG V2c. Na prawdę jestem zbudowany sukcesywną poprawą jakości zdjęć. Juz teraz mi w zupełności wystarcza. 83c52bb91de463d0f62ab8fba0a7c538.jpg

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

A na stronie z portami GCam jeszcze jej nie ma. 

Właśnie też się dziwiłem, póki co jej nigdzie nie ma, być może jakaś wersja, udostępniona tylko dla mniejszości, bo nie ma chyba żadnych bibliotek 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sp4ubw napisał:

@galakty Wgraj wgraj i zobacz tryb nocny :) 

A coś z nim nie tak? 

EDIT: @sp4ubw szedłem do sklepu, zrobiłem dwie fotki, jedna z HDR+ a druga Night Sight i... Nie widzę różnicy. Żadnej. Parametry zdjęcia też prawie identyczne (1/9 vs 1/10).

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...