Skocz do zawartości

[Mi 8 GCAM] [04/04/2019] Działający Google Camera Mod (STABLE)


Steller

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, flood napisał:

Standardowa apka używa dolnego do portretu
 

Standardowa apka systemowa używa do portretu aparatu górnego (tele) w dobrym świetle, a w słabym dolnego (podstawowego), ale z wtedy z cyfrowym zoomem/cropem 2x. Tak samo jest w przypadku zdjęć "2x" w trybie zwykłym.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowa apka systemowa używa do portretu aparatu górnego (tele) w dobrym świetle, a w słabym dolnego (podstawowego), ale z wtedy z cyfrowym zoomem/cropem 2x. Tak samo jest w przypadku zdjęć "2x" w trybie zwykłym.
Masz rację, mój błąd. Chodziło mi o górny aparat. A napisałem dolny. Co nie zmienia faktu że gCam wcale nie używa górnego, ani do zoomu ani do portretu
To bez sensu

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, flood napisał:

Co nie zmienia faktu że gCam wcale nie używa górnego, ani do zoomu ani do portretu
To bez sensu

Potwierdzam, nie używa. A czy to bez sensu, to już można polemizować. Przynajmniej jest OIS cały czas. A portret można zrobić z bliższej odległości niż stockową, więc jest szansa się pobawić portretowym w ~makro. W stockowej to niemożliwe, bo jest duża odległość minimalna dla ostrości w portretowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, mój błąd. Chodziło mi o górny aparat. A napisałem dolny. Co nie zmienia faktu że gCam wcale nie używa górnego, ani do zoomu ani do portretuTo bez sensu

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Najpierw poczytaj sobie o zasadzie działania gcam i sposób jaki używa ois oraz do czego, a następnie pisz co jest bez sensu... Bo na tę chwilę to twój post 

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 5.05.2019 o 06:35, dzidexx napisał:
Chodzi ci o GCam działający be modułu Magisk? Nie ma takiej opcji na Miui w tym modelu. 
[mention=25858]Voltron[/mention]

No i dlatego chcę coś z tym zrobić. Jak to może być możliwe, że taki popularny telefon itp nie może mieć gcam bez kombinacji... w Rn7, poco czy mi8 po prostu instalujesz a w mi8se trzeba cudować.

Wytapatalkowane z MI 8 SE
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie GC6.2-Mi845-v4a od San1ty.

Ale opcja zapisu do jednego katalogu występuje w wielu wersjach. Przetestuj kilka a znajdziesz.

Opcja ta jest m.in. w GC6.2-F1-v3d.apk

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka wersja gcam dla MI8 jest teraz najlepsza? niektóre u mnie nie działają, a inne jak działają to mimo ustawień według wytycznych znalezionych tutaj, nie dają mi satysfakcjonujących zdjęć :( już lepsze są ze stockowego aparatu i są większe...nie ogarniam tego;( 

ładne zdjęcia to tylko na zew przy ładnym słoncu, a już przy ciut gorszym świetle, w mieszkaniu, zdjęcia są strasznie sztuczne, martwa natura jeszcze w miare, ale osoby...płaskie, sine , bez wyrazu :( zawiedziona jestem bo myślałam, ze ten telefon będize robił fajne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, galakty napisał:

Ja cały czas mam xtreme Beta 20 i nie ruszam, nowsze nie chcą wcale u mnie działać, a xtreme daje pożądaną jakość zdjęć. Bibliotekę mam xlib2. 

Ewentualnie pokombinuj z saturacją w opcjach. 

to taką teraz sobie zaintsalowałam, ale podgrałam sobie jakiś plik z ustawieniami, zrobiłam restore i d... nie moge robić zdjęć, czarny ekran, spust migawki nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kinga.t napisał:

to taką teraz sobie zaintsalowałam, ale podgrałam sobie jakiś plik z ustawieniami, zrobiłam restore i d... nie moge robić zdjęć, czarny ekran, spust migawki nie działa

Usuń dane aplikacje, potem aplikację i zainstaluj na nowo.

Ja żadnych configów nie wgrywam, ustawiłem tylko xlib2 i tyle. Zdjęcia wychodzą dla mnie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2019 o 13:05, kinga.t napisał:

jaka wersja gcam dla MI8 jest teraz najlepsza? niektóre u mnie nie działają, a inne jak działają to mimo ustawień według wytycznych znalezionych tutaj, nie dają mi satysfakcjonujących zdjęć :( już lepsze są ze stockowego aparatu i są większe...nie ogarniam tego;( 

ładne zdjęcia to tylko na zew przy ładnym słoncu

U mnie wersja 6.1.021. Ze zdjęć w słabym świetle i w nocy jestem więcej niż zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kurcze nie wiem co mam ustawuone żle i nie wiem jak ustawić ten pieprzony aparat, żeby te zdjęcia były fajne, teraz nawet w pełnym słoncu wychodzą dziwne, na ciele robią się takie jakby cienie, jakby zdjęcie było z kreskówki, osoby na zdjęciach nie mają naturalnego wyglądu, ziemiste płaskie twarze.... nie zależnie od tego czy używam gcam czy aparatu stockowego

gdybym wiedziała, że takie cyrki będę miała z tym telefonem to bym go w życiu nie brała, bo wziełam głównie ze wzgledu na chwaloną jakość zdjęć...oczekiwałam ładnych naturalnych zdjęc, mój samsung j7 2016 w dobrym świetle robi lepsze zdjecia niż ten :( przynajmniej nie ma tego "trupiego" filtra....

pomocy! :)

podzielcie się prosze swoimi ustawieniami które się sprawdzają . gcam wersja 61.021.220943556

Dnia 16.05.2019 o 21:08, latet napisał:

U mnie wersja 6.1.021. Ze zdjęć w słabym świetle i w nocy jestem więcej niż zadowolony.

a w jakim rozmiarze Ci je zapisuje ? bo mi wszystkie zdjęcia z GCAM zapisuje w o wiele mniejszym rozmiarze niż z aparatu stockowego,mimo ze ustawione mam maxymalne pixele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kinga.t napisał:

a w jakim rozmiarze Ci je zapisuje ? bo mi wszystkie zdjęcia z GCAM zapisuje w o wiele mniejszym rozmiarze niż z aparatu stockowego,mimo ze ustawione mam maxymalne pixele

3024x4032. Nie narzekam na jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kinga.t napisał:

mógłbyś zrobić zrzuty z ustawień ?

Jest ich od cholery+ i jeszcze trochę, więc tylko kilka najważniejszych. Przy czym, zasadniczo, prawie żadnych nie ruszałem i nawet nie testowałem, więc większość do default.

Screenshot_2019-05-31-19-38-24-286_com.google.android.GoogleCamera.pngScreenshot_2019-05-31-19-38-57-362_com.google.android.GoogleCamera.pngScreenshot_2019-05-31-19-38-42-764_com.google.android.GoogleCamera.pngScreenshot_2019-05-31-19-38-30-677_com.google.android.GoogleCamera.png

Edytowane przez mrosi
Można ułożyć zrzuty ekranowe tak, żeby nie zajmowały połowy strony wątku? Można...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gcam robi świetne zdjęcia, ale dużo zależy od wersji. Ja używam xtreme beta 20 i jestem zadowolony. Ostatnio na imprezie o 2 w nocy robiłem zdjęcia w plenerze i było widać nienaturalnie dużo światła (jaśniej niż widzi ludzkie oko). Potrafi niemal z nocy zrobić dzień, aczkolwiek jest problem z postaciami w ruchu (w końcu musi zlepić od kilku do kilkunastu naświetleń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2019 o 22:06, galakty napisał:

Gcam robi świetne zdjęcia, ale dużo zależy od wersji. Ja używam xtreme beta 20 i jestem zadowolony. Ostatnio na imprezie o 2 w nocy robiłem zdjęcia w plenerze i było widać nienaturalnie dużo światła (jaśniej niż widzi ludzkie oko). Potrafi niemal z nocy zrobić dzień, aczkolwiek jest problem z postaciami w ruchu (w końcu musi zlepić od kilku do kilkunastu naświetleń).

to chyba od Ciebie miałam plik z ustawieniami do zaciągnięcia? tylko ze jak go zaciągałam to aparat przestawał działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa miałem się tutaj nie udzielać ale to silniejsze ode mnie ;)

@kinga.t proponuję Ci dwa rozwiązania, z których sam korzystam:

1. Zainstaluj wersję od xtrme (https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/MGC_6.1.021_xcam_5_beta20.apk) i użyj pliku ustawień, który zamieściłem na poprzedniej stronie. 

2. Zainstaluj wersję od san1ty (https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/PerceptionGalaxy_6.2.030.apk) i użyj ustawień ze zrzutów poniżej. 

 

Apki nr 1 używaj do robienia zdjęć b. dobrej jakości, gdzie występuje mały ruch. Ustawienia są dość mocno wyśrubowane i przetwarzanie HDR+ zajmuje dużo czasu. 

Apki nr 2 używaj do robienia pozostałych zdjęć. Szybko się przetwarzają a jakość jest ciut gorsza niż w wersji xtrme.

Amen.

Screenshot_2019-06-04-10-04-18-205_com.google.android.GoogleCameraEng.png

Screenshot_2019-06-04-10-04-07-531_com.google.android.GoogleCameraEng.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Apki nr 2 używaj do robienia pozostałych zdjęć. Szybko się przetwarzają a jakość jest ciut gorsza niż w wersji xtrme.

Dużo szybciej? Właśnie xtreme ostatnio mnie wkurzył, bo robiłem fotki nocą i troszkę rozmazywał. Jakość na sanity pewnie i tak lepsza od stockowej apki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, rock'n'rolla napisał:

Kuźwa miałem się tutaj nie udzielać ale to silniejsze ode mnie ;)

@kinga.t proponuję Ci dwa rozwiązania, z których sam korzystam:

1. Zainstaluj wersję od xtrme (https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/MGC_6.1.021_xcam_5_beta20.apk) i użyj pliku ustawień, który zamieściłem na poprzedniej stronie. 

2. Zainstaluj wersję od san1ty (https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/PerceptionGalaxy_6.2.030.apk) i użyj ustawień ze zrzutów poniżej. 

 

Apki nr 1 używaj do robienia zdjęć b. dobrej jakości, gdzie występuje mały ruch. Ustawienia są dość mocno wyśrubowane i przetwarzanie HDR+ zajmuje dużo czasu. 

Apki nr 2 używaj do robienia pozostałych zdjęć. Szybko się przetwarzają a jakość jest ciut gorsza niż w wersji xtrme.

Amen.

Screenshot_2019-06-04-10-04-18-205_com.google.android.GoogleCameraEng.png

Screenshot_2019-06-04-10-04-07-531_com.google.android.GoogleCameraEng.png

dzięki wypróbuje  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...