Skocz do zawartości

Problemy z zasięgiem.


Areczek2018

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy i na początku chciałem się przywitać. Mam problem z mi max 3. Dzisiaj wyjąłem go z paczkomatu, włożyłem kartę z Plusa ale nie ma w ogóle zasięgu. Jak wyjmę kartę to jest powiadomienie, że nie wykryto karty sim, a jak ją włożę to zasięgu brak, próbowałem ręcznie wybrać sieć ale nie znajduje żadnej. Czy ktoś mógłby mnie nakierować co mam zrobić w tej sytuacji?

Telefon kupiłem na allegro.

Wersja MIUI 10 Global8.8.3 | (rozwojowa)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to nie dubluj pytań w różnych tematach bo dostaniesz ostrzeżenie. Sprawdź inną kartę, zrób ponowne przywrócenie systemu. Na koniec oczywiście wgrać właściwe, najnowsze MIUIPOLSKA bo podejrzewam że masz ten syf, co /prawie/ wszyscy w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Areczek2018 napisał:

Ok, wgrałem najnowsze MIUI z xiaomi.eu i dalej to samo. telefon wykrywa że włożyłem kartę ale nie ma w ogóle zasięgu.

  •  

Masz 2 sloty spróbuj w innym slocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

112 mogę dzwonić, APN plus, default, supl, IPv4.

Proszę o przeniesienie do problemów technicznych jeśli można.

 

Tak jakby karta albo telefon nie obsługiwały swoich zakresów albo coś.

Telefon kupiłem tu:

https://allegro.pl/xiaomi-mi-max-3-dual-sim-4-64gb-gold-fv23-i7506135770.html

Same pozytywy, dzisiaj jeden, wczoraj dwa na mi maxa 3

A może coś mi sknocili w plusie, ba Lumia 1320 ma mikro sim a max3 nano sim. Pojechałem do plusa żeby mi zmienili kartę na mniejszą i dostałem nową z możliwością powiększenia (stąd wiem, że karta działa na starym tel) Z tą różnicą, że wcześniej na lumii maks miałem wyświetlone 3G a wczoraj jak włożyłem tą nową kartę do lumii to pokazało się LTE

 

Sprzedawca z allegro odpisał mi coś takiego:

"Dzień dobry,

najprawdopodobniej wystarczy w ustawieniach włączyć obsługę karty sim."

 

 

Byłem w salonie plusa, pracownik sprawdził na innej karcie sim i to samo, pojechałem do serwisu gsm, pracownik powiedział, że jak telefon wykrywa kartę ale nie ma zasięgu to prawdopodobnie odkleiła się antena ale musi go otworzyć żeby zweryfikować. Jakby go otworzył to tracę gwarancję, więc podziękowałem bo telefon kupiłem wczoraj.

Napisałem do sprzedawcy allegro jak wygląda sytuacja, ciekawe co odpisze i zaproponuje.

Edytowane przez Areczek2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy niczego po resetach, zmianach ROM'ów nie włączałem dodatkowo - albo był tryb "samolot" albo "brak usługi" albo normalnie zalogowany w sieci operatora, Pożycz inną kartę i w minutę sprawdzisz (najlepiej taką, która ma wymuszone podanie PIN) - dodatkowo zdiagnozujesz sprawę

[Edit]: Faktycznie, kartę SIM można WYŁĄCZYĆ, ale... w telefonach Huawei/Honor - nakładka EMUI ma takie opcje. Tu rozmawiamy o Xiaomi :)

I ponawiam prośbę do Moderatora aby przenieść tę dyskusję do tematu technicznego. Thx

//Grothgar: zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie mogłem dzwonić na 112, wiec to raczej ta odklejona antena. Odesłałem telefon do sprzedawcy.

Martwi mnie tylko czy sprzedawca nie zakwestionuje zmienionego softu (o ile wykryje)

 

 

Kasa oddana, aktualnie czekam na kolejnego mi maxa 3 od innego sprzedawcy z allegro.

pozdrawiam

Edytowane przez Areczek2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Jako, że mam podobny problem podpinam się pod temat by nie zakładać nowego.

Problem polega na tym, że telefon na ekranie pokazuje zasięg ale przy próbie wysłania SMS lub wykonywania połączeń nic się nie dzieję. SMS wisi w powietrzu a połączenie nie jest realizowane. Zdarza się to bardzo często pomimo, że telefon potrafi działać normalnie w tym samym miejscu. Wina operatora czy jednak telefonu?

Mi Max 3 kupiony z Aliexpress, global ROM oficjalna wersja MIUI 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio TMobile miał kłopoty z siecią, i zapewne wszyscy operatorzy korzystający z jego nadajników. Zależy w jakiej masz sieci. MM3 bardzo dobrze trzyma zasięg. 

Próbowałeś wymienić kartę SIM na nową, może masz stary typ przeznaczony do slotów o innym napięciu? Ew, użyj karty innego operatora i sprawdź jak wygląda zasięg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam podobny problem w redmi note 3 pro.

Zmiana apnów nie pomaga

Wipe data nie pomaga

Widzi karte , zasieg czasami sie pojawia ,ale internet dziala bardzo słabo 

Chciaałem dopytac jak sprawdzic czy to wina plyty glownej czy slotu od karty sim poniewaz od pol roku nie wiykrywa mi karty sd i moze tu jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...