Skocz do zawartości

Konto Xiaomi


MLynx25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie posiadam obecnie Mi3 natomiast zakupiłem już Mi4 co należy zrobić by korzystając z mi4 zachować konto ( numer xiaomi ) z mi3 chodzi mi o to że pod danym numerem obecnie konta jest przypisany mój numer telefonu oraz adres meilowy 

raz już miałem przypadek taki jak zmieniałem z mi2s na mi3 musiałem zakładać od niwa podając inny numer i adres a nie chce za kazdym razem od nowa przypisywać nowych adresów bo się w końcu pogubię czy jest na to jakaś metoda? Tak samo zdjęcia które uploadowałem do chmury xiaomi to da się jakoś importowac do nowego telefonu? 

Rozumiem że muszę je wszytskie przed sprzedaniem telefonu wyczyścić z chmury? 

 

Jeśli ktoś ma pojęcie na ten temat poproszę o odpowiedź i wskazówkę 

 

Z góry bardzo dziekuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że nie sprzedaje telefonu z numerem tylko ze do telefonu jest przypisany jakis numer xiaomi 211 ... i teraz ciekawi mnie tylko czy ten Pan X bedzie mógł założyć sobie swoje własne konto? czy jak? 

Nie bardzo rozumiem działanie kont xiaomi niestety. Tym bardziej że to mój 4 telefon z rodziny xiaomi bedzie a poprzedni mi2s to nie sprzedawałem tylko oddałem bratu zaś mi3 sprzedaje ni echchiał bym zeby ktoś posiadał moje konto. 

 

Wiem że dla wielu z Was to banalne natomiast ja jeszcze nie mam wiedzy na ten temat i nie wnikałem wczesniej bo nie było mi to potrzebne.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to w ogóle ma sens przypisywać ID xiaomi do telefonu? Przecież to nawet nielogiczne. Pomyśl sam przez chwilę.

 

Owszem jak wkładasz kartę SIM to ona się rejestruje w koncie Xiaomi - ale karta SIM nie jest potrzebna do samego korzystania bo w MiPadzie nie masz SIM a zalogować się możesz. To do telefonu nie ma nic do rzeczy.

 

Ty rejestrujesz sobie konto Xiaomi a nie IMEI telefonu czy coś. Jeśli usuniesz konto Xiaomi z telefonu czy to z wipe, format czy przez menu usuń to zniknie i ktoś sobie może wpisać się na swoje konto.  Numer karty SIM jedynie rejestruje konto i ponownie wysyła SMS aktywacyjny jeśli chcesz mieć wiadomości w chmurze czy lokalizację itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :) no oki dzięki wielkie za wyjaśnienie   :)


a mam jeszcze jedno pytanie w mi chmurze jest mozliwośc wykupienia przestrzeni 100 gb i 1tb czy ktoś się orientuje czy można kupić mi redytami? czy tylko poprzez jakieś przelewy w ich walucie? 

Edytowane przez MLynx25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobre pytanie. Ja to kiedyś odkryłem ale nie wiem czy obecnie działa. Choć mój avatar jest cały czasy przypisany do konta.

Zainstaluj MiTalk z Google play. Wpisz się na konto. I tam zaraz po zalogowaniu jest okienko na avatar z opcją Edit. Wybierasz, dajesz zapisz i teoretycznie to powinno wystarczyć i za jakiś czas ten obrazek pokaże się w Koncie Xiaomi.

Co ciekawe MiTalk możesz sobie odinstalować bo i tak na wiele się nie przyda. A obrazek zostanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...