Skocz do zawartości

Problem z przyciskami systemowymi i słuchawkami.


Malinowachmurka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

 

Ciężko opisać mi ten problem w słowach "technicznych", więc opiszę go łopatologicznie. 

 

Model ten posiada na samym dole trzy przyciski systemowe - menu, ekran główny (home) oraz powrót. Jest możliwość przypisania tym przyciskom dodatkowych funkcji, które uruchamiane są po dłuższym przyciśnieciu  tegoż. Dla mnie menu = zrzut ekranu, a powrót = natychmiastowe zamknięcie aplikacji. 

 

W ostatnim czasie miewam problemy z tymi dodatkowymi funkcjami: przy dłuższym przytrzymaniu przycisku, telefon nie odpowiada wskazaną przeze mnie funkcją.  Przykładowo, przeglądając różne aplikacje (instagram, messenger, ggl chrome) i chcąc wywołać zrzut ekranu naciskam dłużej "menu", który taką funkcje ma ustawioną. Przycisk nie reaguje tak jak został zaprogramowany, brak charakterystycznego wibrnięcia, a zamiast zrzutu ekranu telefon pokazuje panel ostatnio uruchamianych aplikacji (co jest jego podstawową funkcją) 

 

Nie zdarza się to cyklicznie, ani nie ma wpływu na to żadna konkretną aplikacja. Jeśli nie działa "menu" (zrzut ekranu) automatycznie przestaje działać "powrót" (natychmiastowe zamknięcie aplikacji). Rozwiązaniem zawsze jest restart urządzenia. Zdarza się, że po chwili braku reakcji funkcje te wracają i działają normalnie bez żadnej ingerencji z mojej strony. 

 

Może dodatkowym tropem będzie problem systemowy związany z słuchawkami - system nie widzi urządzeń wpiętych do góry wejściem aux. Żadnych słuchawek, przewodów do wieży itd. Znalazłem rozwiązanie w postaci programu Lesser Audio, który pozwala mi ręcznie ustawić źródło dźwięku: czy to słuchawki czy głośnik zewnętrzny urządzenia. Z pomocą tego programu i ręcznego ustawienia wszystko działa dokładnie tak jak powinno, jednak system dalej sam nie dostrzega, że do urządzenia wpiete są słuchawki. Jeśli jest to możliwe proszę również o wyjaśnienie kwestii słuchawek. 

 

Pozdrawiam was wszystkich. 

Edytowane przez Malinowachmurka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...