Sign in to follow this  
SuchyPL

Problem z odblokowaniem bootloadera

Recommended Posts

Witam, chciałem sobie wgrać MIUI 10, z racji ze gdy kupiłem telefon był już odblokowany przeszedłem od razu do instalacji. 
MiFlash wszystko ładnie mi zainstalowało i instalacja zakończyła się powodzeniem, jednak gdy odpaliłem telefon wyświetliła mi się wiadomość że ta wersja MIUI nie jest przeznaczona na mój telefon. 
Jednak szybko szybko i zapomniałem zmienić opcji podczas instalacji i została domyślnie czyli na "clean all and lock". 
No i tym sposobem zablokowałem bootloadera.
Chcąc na nowo go odblokować sięgnąłem po oficjalne narzędzie xiaomi "Mi Flash Unlock".
Zalogowałem się, telefon w trybie FASTBOOT, jednak rezultat jak na ss.

boot.thumb.png.f2067a315b8c5067e82f2f384803e8d4.png
Ktoś ma jakiś pomysł? Gdy loguje się do Mi Cloud normalnie widze ten telefon 

Nic samemu nie zrobisz. Prawdopodobnie wgrałeś Globala na chińską wersję telefonu - problem w tym, że zablokowałeś bootloader. Global na chińskiej wersji telefonu działa tylko z odblokowanym bootloaderem. Wejście w EDL ci nic nie pomoże, bo raz, że testpointy, dwa - że wgrywanie wymaga w Mi 8 (i innych nowych telefonach, poczynając od Redmi Note 5) autoryzowanego konta Xiaomi, którego - jak sądzę - nie posiadasz.

Pozostaje kontakt z serwisem - skontaktuj się z Mi Center najlepiej.

• Thanks 1

Sprawa wygląda następująco:
Kupiłem telefon z Allegro od pewnego sprzedawcy który prawdopodobnie zamówił go z Chin odblokował sobie bootloadera wgrał MIUI z językiem polskim, i przywrócił fabryczne, 
Po otrzymaniu telefonu odpalam sobie go (podczas bootowania widze ze jest odblokowany)  i normalnie mam pierwszą konfigurację, i logowanie do konta xiaomi wiec się na swoje zalogowałem :)
No i na swoim koncie Mi widze ten telefon: miui.thumb.png.95416222824c247621d2fd9f6f4756f5.png
Więc teoretycznie posiadam autoryzowane konto, a jednak mi je odrzuca.

2 godziny temu, Orjon napisał:

Wejście w EDL ci nic nie pomoże, bo raz, że testpointy

Rozwiniesz troche? 
Jakie Testpointy? 

Autoryzowane konto Xiaomi do wgrania w EDL, a samo konto Xiaomi powiązane z telefonem - to różnica. To pierwsze oni (w sensie Xiaomi) muszą dodać - nie masz w tym momencie uprawnień do wgrania w trybie EDL. Nie zmienia tego zgoda na odblokowanie bootloadera, to zupełnie inna procedura - niestety, Xiaomi na chwilę obecną nie daje możliwości łatwego ubiegania się o takie pozwolenie, nic takiego nie ma...

Testpointy = dwa punkty na płycie głównej. Ich zwarcie powoduje przejście do EDL. Ale, jak mówiłem, w EDL bez tego autoryzowanego konta nie wgrasz nic. Rozbieranie telefonu, by się do nich dostać, nie ma zatem żadnego sensu i nic ci nie da...

• Thanks 2

1 minutę temu, Orjon napisał:

Autoryzowane konto Xiaomi do wgrania w EDL, a samo konto Xiaomi powiązane z telefonem - to różnica. To pierwsze oni (w sensie Xiaomi) muszą dodać - nie masz w tym momencie uprawnień do wgrania w trybie EDL. Nie zmienia tego zgoda na odblokowanie bootloadera, to zupełnie inna procedura - niestety, Xiaomi na chwilę obecną nie daje możliwości łatwego ubiegania się o takie pozwolenie, nic takiego nie ma...

Testpointy = dwa punkty na płycie głównej. Ich zwarcie powoduje przejście do EDL. Ale, jak mówiłem, w EDL bez tego autoryzowanego konta nie wgrasz nic. Rozbieranie telefonu, by się do nich dostać, nie ma zatem żadnego sensu i nic ci nie da...

Dzięki wielkie, jutro przejdę się do serwisu, ile może mnie to kosztować? 

Ktoś może wie czy da się połączyć telefon Online do konta? 
Mam wszystkie naklejki i numery z niego, możne jak by się dało do niego dopisać te informacje to by mnie przepuścił do odblokowania bootloadera?

Bo pojawia się błąd ze "Telefon nie połączony z kontem" i niżej żeby wejść w ustawienia i go dodać, lecz ja tego na stronie www znaleźć nie mogę....

ss2.thumb.png.02bf052c13b83c7ff612a0d7b2bf9e93.png

Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this