Skocz do zawartości

Znikający dźwięk na optyku przy wyłączonym TV


Trantitel

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba zależy od TV albo amplitunera. U mnie jest tak, że jak wyłączę tv to na chwilę dźwięk zanika ale zaraz się pojawia z powrotem. Box mam podłączony do amplitunera przez HDMI. CEC włączony w boxie i wyłączony w tv. W amplitunerze jest na auto (cokolwiek to znaczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 22.09.2018 o 16:53, kapciu75 napisał:

Ja też mam stary amplituner: Pioneer VSX-D511. Amplituner nie posiada HDMI. Nie ta epoka. Szukam jakiegoś sposobu na przesłanie dźwięku Dolby Digital. Biorąc pod uwagę, że MiBox nie przesyła tego typu dźwięku po optyku, mogę sobie chwilowo odpuścić szukanie kabla.

Jak to nie przesyła po optyku Dolby Digital 5.1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że po optyku tak ale np. z Kodi z włączonymi odpowiednio opcjami w trybie expert. Ktoś podawał ustawienia, chyba na kodiwpigulce.

Ale np. z Netflixa tylko stereo bo to jest DD+, którego po optyku nie przesyła a w systemie ani aplikacji nie ma konwersji do DD w locie.

Edytowane przez souacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a powiedz jeśli w bibliotece w kodi mam filmy (okładki i opisy) to w menu androida też je widać można szybko właczyć je z poziomu android tv czy trzeba uruchamiać kodi?

 

A netflix będzie w stereo ? po optyku ?

 

Zastanawiam się nad tym lub mecool bo jeśli nie przekaże po optyku wiec lepiej brać mecool bo to samo za mniej kasy. Obecnie używam Rpi 2 z Openelektem.

Edytowane przez broda1725
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, broda1725 napisał:

Ok a powiedz jeśli w bibliotece w kodi mam filmy (okładki i opisy) to w menu androida też je widać można szybko właczyć je z poziomu android tv czy trzeba uruchamiać kodi?

Kiedyś tak miałem, najpierw w Kodi zrobiłem aktualizację biblioteki i okładki albumów pojawiły mi się w którejś z pozycji menu startowego (pulpitu) Android. Potem wywaliłem bibliotekę bo przy 9000 utworów był za duży bałagan (mam dużo audio DTS, które nie są otagowane), wolę korzystać z folderów ale wtedy okładki na pulpicie Androida nie są pokazywane.

 

17 godzin temu, broda1725 napisał:

A netflix będzie w stereo ? po optyku ?

Tak, tylko w stereo, z powodów o których pisałem powyżej

 

19 godzin temu, broda1725 napisał:

lub jakimś odtwarzaczu androidowym MX Player będzie dzwiek DTS lub DD

Co do MX Player to nie jestem pewien, w Kodi na pewno jak pisał @szunaj4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli w Kodi będzie DTS i DD 5.1 tak ?

A powiedz masz porównanie z jakością obrazu filmów z kodi z tego boxa a kodi komputera ?

Czy jest jakiś program coś jak Samba lub FTP aby widzieć na kompie pliki (filmy) z dysku podpiętego do mi boxa ?

I ostatnie pytanie offtopowe, client torrent można coś nagrać transmission lub coś innego aby mozna sterować z kompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@broda1725 :

1. Tak, w Kodi będzie (wg. posta @szunaj4 i info na kodiwpigulce, ja mam ampli z HDMI i nie mam toslinka więc nie sprawdzę u siebie)

2. Trudno powiedzieć, nie używałem nigdy Kodi na kompie ale jakość z boxa jest bez zarzutów. Odtwarzałem na nim filmy 4K HDR (120mbs, mkv, kodek HEVC-10) z True HD i wyglądało to bardzo dobrze. W każdym razie bardzo dużo formatów odtwarzanych jest z akceleracją sprzętową a z tymi, które nie są (np. rmvb) Kodi radzi sobie bardzo dobrze.

3. Nie wiem, w odwrotną stronę Kodi ale to pewno wiesz

4. Nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...