Skocz do zawartości

Czy telefon całkowicie się zepsuł?


Przemysław

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wczoraj na telefonie zaczęły ciągle wyskakiwać błędy z jakichś procesów systemowych androida, nie dało się nic zrobić. Telefon trzeba było zresetować, po restarcie nie chciał się włączyć, zostawiłem go na całą noc i się nie włączył. Postanowiłem wgrać od nowa ROM, niestety były jakieś problemy przy czyszczeniu pamięci telefonu, które nigdy wcześniej się nie działy wyskakiwało coś typu "failed to mount /system (invalid argument)" było jeszcze cache i data zamiast "system". Podczas wgrywania nowego ROMu wyskakuje to co na zdjęciu, czy da się coś w ogóle z tym zrobić? Jeśli ma ktoś pomysł prosiłbym o pomoc.

tutaj link gdyby obraz na forum komuś się nie wyświetlał:

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/8/27/12743125_IMG_20180827_152703.jpg

12743125_IMG_20180827_152703.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemysław spróbuj z innym twrp . ( nie wiem jakie masz )

https://dl.twrp.me/hermes/

Zrób format data ( wyczyść -  na dole po prawej stronie format i zatwierdź " yes " ) To wyczyści wszystkie dane razem z pamięcią wewnętrzną . Potem zrestartuje do twrp i zrób full wipe I wygraj rom .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariusz.ur Wydaje mi się że wgrałem poprawnie (screen), a podczas włączania nadal wersja 3.0.0-0 i wszystko po staremu, błędy nadal te same.

 

link do zdjęcia:

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/8/28/12746123_Beztytuu.png

Bez tytułu.png

Edytowane przez Przemysław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariusz.ur Kurcze... już byłem przekonany, że wszystko dobrze pójdzie. Wgrałem jeszcze raz dla pewności to TWRP nowe, wpisałem tą komendę co podałeś, telefon uruchomił się ponownie, włączyłem TWRP i nadal ta same wersja. Może przed instalacją trzeba w nim coś wyczyścić z poziomu komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na xiaomi.eu widziałem instrukcję

Fastboot flash recovery twrp.img

Fastboot flash boot twrp.img 

ale ja nigdy tak nie robiłem to nie mogę zagwarantować , że to jest właściwa procedura . Dlaczego flash boot ? Nie wiem . Instalowałem na tym telefonie kilka razy twrp i nigdy nie miałem problemu z uruchomieniem nowej wersji . Jeśli to zawiedzie to chyba tylko instalacja globala z spflash lub z miflash .

Edytowane przez mariusz.ur
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uratowałem kilka rn2 z spflash tool I zaznaczoną opcją firmware upgrade albo z format . Tyle , że po tym oczywiście brak imei ale łatwy do odzyskania . A i flash bez baterii . Nie wiem czy pomoże ale warto spróbować .

Edytowane przez mariusz.ur
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariusz.urNa początku zrobiłem sam "download" wszystko niby dobrze poszło, ale nadal nic się nie działo w telefonie, później zaznaczyłem "format all+download" i telefon się nie uruchamia..:lol:.. i nie zanosi  się na to żeby chciał się uruchomić, coś mu nie pasuje bo wgrywałem już dwa inne globale pod redmi note 2

Edytowane przez Przemysław
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2018 o 06:05, mariusz.ur napisał:

No to wygląda na usterkę płyty głównej . Możesz spróbować jeszcze z jakimś starym romem na miui 7 ale raczej to nic nie da . 

@mariusz.ur  Ostatnie pytanie do Ciebie :lol: Wiesz może czy taki uceglony RN2 jest coś wart gdybym chciał go sprzedać na allegro na części? Stan wizualny jak nowy. Zawsze to parę złotych do nowego więcej, mam do niego wszystko co było dołączone przy zakupie jeśli ma to jakieś znaczenie.

Edytowane przez Przemysław
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Przemysław napisał:

@mariusz.ur  Ostatnie pytanie do Ciebie :lol: Wiesz może czy taki uceglony RN2 jest coś wart gdybym chciał go sprzedać na allegro na części? Zawsze to parę złotych do nowego więcej, mam do niego wszystko co było dołączone przy zakupie jeśli ma to jakieś znaczenie.

Zawsze ktoś kupi , choćby dla lcd . Takie lcd z ramką na allegro od 80 zł ale zapewne to tani i kiepski zamiennik . 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...