Jump to content

Custom romy dla Mi4

foreverfree
 Share

Recommended Posts

• 7 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Przez mój błąd chyba zrobiłem przypadkowo dualbota :o Przez Mirecovery wgrałem update.zip (CM), uruchomiłem drugi system (MIUI), przez flashify wgrałem TWRP i przez TWRP wgrałem CM + Gapps. Włączając recovery, włącza się Mirecovery i jako pierwszy system jest CM, a jako drugi MIUI :o

Apki są wspólne dla jednego i drugiego systemu. Trochę było FC, ale się uspokoiło. Poczta systemowa do wyłączenia/usunięcia, bo FC wali przy uruchomieniu fona.

Jasność automatyczna działa, ale jest małe ale. Rozjaśnianie? Bajka. Ściemnianie? Skokowe, stopniowe.

Aplikacja zegar to samo. Ciekawe czy czasem to nie jest podyktowane dwoma systemami i wspólnymi aplikacjami. Spróbuję przetestować wszystkie aplikacje i napisać czy coś jeszcze jest do wyłączenia.

A i jeszcze coś. Gappsy można w takim przypadku zainstalować tylko nano, bo przy większym krzyczy o za małej partycji.

Chcesz się bawić w CM to zrób to normalnie, czyli najpierw poczytaj jak zwiększyć partycję system i prawidłowo zainstalować system.

Bo robisz jakiegoś dziwoląga, ani MIUI nie będzie dobrze działać ani CM.

Nie bardzo widzę sens takiego działania.

Nie wykluczam, że tak zrobię dla świętego spokoju, tyle, że jutro/pojutrze. Na wyeliminowanie Mirecovery zapewne pomoże flash twrp przez adb. A jak rozszerzyć partycję system? Można prosić jakiegoś linka do tutka, bo tu na forum nie widziałem.

Flash to robisz przez fastboot, oj poczytaj bo będzie płacz.

Co do resize system to http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/general/howto-resize-extend-partition-capacity-t3011918też poczytaj kilka pierwszych stron, tak w dużym skrócie to o ile nie zależy Ci na danych MIUI to wgrywasz stosowną wersję CWM, ustawiasz botowanie z właściwej partycji za jego pomocą, wgrywasz Repartition_MI3W_1_2GB.zip, potem wgrywasz TWRP i dopiero zaczynasz zabawę z instalacją CM.

• Like 1

Najnowszy MiFlash przy opcji Flash all przywracał normalne partycje. Czy przy innych opcjach nie wiem, nie testowałem.

Jak by był problem to zasygnalizuje i wtedy w CWM wgrywa się Repartition_Stock-Partition_MI3W_ElPerroVerde.zip co przywraca standardowe wartości partycji system.

Zresztą przez ponad miesiąc używałem partycji extended i twrp z miui i też bez problemu to działało - tyle że wtedy instaluje się miui przez twrp a nie aktualizacje.

Ma to jeszcze tą zaletę, że robiąc backup systemu i data w TWRP można cofać aktualizacje miui bez bawienia się w backup, reset do ustawień fabrycznych i przywracanie danych z backupu miui.

Flash to robisz przez fastboot, oj poczytaj bo będzie płacz.

Co do resize system to http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/general/howto-resize-extend-partition-capacity-t3011918też poczytaj kilka pierwszych stron, tak w dużym skrócie to o ile nie zależy Ci na danych MIUI to wgrywasz stosowną wersję CWM, ustawiasz botowanie z właściwej partycji za jego pomocą, wgrywasz Repartition_MI3W_1_2GB.zip, potem wgrywasz TWRP i dopiero zaczynasz zabawę z instalacją CM.

No i właśnie tak zrobiłem teraz i wsio działa. A więc testujemy.

PS. Po wgraniu TWRP polecam odpalić właśnie to recovery, podpiąć pod PC i zrobić przez adb kopię EFS. Myślę, że się przyda. Wszystko można przywrócić z niczego, ale akurat to już nie :)

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...