Skocz do zawartości

Custom romy dla Mi4


foreverfree

Rekomendowane odpowiedzi

Instalowałem już kilka cutom romów ale mam pytanie. Jeśli rom v6 jest taki sam dla Mi3 i Mi4 to czemu nie wszystkie customy działają??

Wczoraj instalowałem IUNIOS dla Mi3

http://en.iunios.com/

Rom zainstalował się ale niestety nie działa w ogóle dotyk. Czym to jest spowodowane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Przez mój błąd chyba zrobiłem przypadkowo dualbota :o Przez Mirecovery wgrałem update.zip (CM), uruchomiłem drugi system (MIUI), przez flashify wgrałem TWRP i przez TWRP wgrałem CM + Gapps. Włączając recovery, włącza się Mirecovery i jako pierwszy system jest CM, a jako drugi MIUI :o

Apki są wspólne dla jednego i drugiego systemu. Trochę było FC, ale się uspokoiło. Poczta systemowa do wyłączenia/usunięcia, bo FC wali przy uruchomieniu fona.

Jasność automatyczna działa, ale jest małe ale. Rozjaśnianie? Bajka. Ściemnianie? Skokowe, stopniowe.


Aplikacja zegar to samo. Ciekawe czy czasem to nie jest podyktowane dwoma systemami i wspólnymi aplikacjami. Spróbuję przetestować wszystkie aplikacje i napisać czy coś jeszcze jest do wyłączenia.

 

A i jeszcze coś. Gappsy można w takim przypadku zainstalować tylko nano, bo przy większym krzyczy o za małej partycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash to robisz przez fastboot, oj poczytaj bo będzie płacz.

Co do resize system to http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/general/howto-resize-extend-partition-capacity-t3011918też poczytaj kilka pierwszych stron, tak w dużym skrócie to o ile nie zależy Ci na danych MIUI to wgrywasz stosowną wersję CWM, ustawiasz botowanie z właściwej partycji za jego pomocą, wgrywasz Repartition_MI3W_1_2GB.zip, potem wgrywasz TWRP i dopiero zaczynasz zabawę z instalacją CM.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy MiFlash przy opcji Flash all przywracał normalne partycje. Czy przy innych opcjach nie wiem, nie testowałem.

Jak by był problem to zasygnalizuje i wtedy w CWM wgrywa się Repartition_Stock-Partition_MI3W_ElPerroVerde.zip co przywraca standardowe wartości partycji system.

Zresztą przez ponad miesiąc używałem partycji extended i twrp z miui i też bez problemu to działało - tyle że wtedy instaluje się miui przez twrp a nie aktualizacje.


Ma to jeszcze tą zaletę, że robiąc backup systemu i data w TWRP można cofać aktualizacje miui bez bawienia się w backup, reset do ustawień fabrycznych i przywracanie danych z backupu miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash to robisz przez fastboot, oj poczytaj bo będzie płacz.

Co do resize system to http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/general/howto-resize-extend-partition-capacity-t3011918też poczytaj kilka pierwszych stron, tak w dużym skrócie to o ile nie zależy Ci na danych MIUI to wgrywasz stosowną wersję CWM, ustawiasz botowanie z właściwej partycji za jego pomocą, wgrywasz Repartition_MI3W_1_2GB.zip, potem wgrywasz TWRP i dopiero zaczynasz zabawę z instalacją CM.

No i właśnie tak zrobiłem teraz i wsio działa. A więc testujemy.

 

PS. Po wgraniu TWRP polecam odpalić właśnie to recovery, podpiąć pod PC i zrobić przez adb kopię EFS. Myślę, że się przyda. Wszystko można przywrócić z niczego, ale akurat to już nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...