ZduneX25

MIUI 8.8.23

Recommended Posts

Nie aktualizowałem softu od roku, zrobiłem aktualizację i na tym sofcie w oszczędzaniu baterii ustawiłem, żeby zamykał mi niektóre aplikacje, a mimo to otrzymuję z nich dalej powiadomienia. W poprzedniej wersji tak nie było. Gdzieś robię błąd, czy znów ta opcja nie działa? A już tak bywało

@ketesch a robiacd są zdjęcia na kontrastującym tle (kawałek okna) zdjęcie z HDR różni Ci się od tego bez HDR? Zrób dwa zdjęcia tego samego z i bez HDR bo u mnie czasem nie ma różnicy, a wcześniej fajnie wyciągał cienie, a okno przyciemniał

1 godzinę temu, ketesch napisał:

No i jest problem, ponieważ na tej wersji systemu w ustawieniach nie ma opcji odznaczenia automatycznej aktualizacji tych pakietów. Próbowałem w wyczyścić dane aplikacji pobierania, ale też nic nie daje. Powiadomienie dalej mnie atakuje.

14 minut temu, stereo0 napisał:

@ketesch a robiacd są zdjęcia na kontrastującym tle (kawałek okna) zdjęcie z HDR różni Ci się od tego bez HDR? Zrób dwa zdjęcia tego samego z i bez HDR bo u mnie czasem nie ma różnicy, a wcześniej fajnie wyciągał cienie, a okno przyciemniał

Faktycznie bez HDR jest fajne zdjęcie, po włączeniu HDR wychodzi ciemne, nie zwróciłem na to wcześniej uwagi.

HDR_on.thumb.png.6b5eb055ce7363d007307c167a9a8c86.pngHDR_off.thumb.png.db7edb13acd982cf299970f0196d9d8b.png

• Like 1

No właśnie xd a powinno być trochę na odwrót w takich właśnie warunkach oświetleniowych. Druga sprawa to marny af przy 120fps jak sobie zmienisz z 30 FPS, a edycja wideo i dodanie efektów w galerii to tragedia. Pisałem o tym w temacie na miui eu, ale boje się, że to przepadnie bez echa

23 minuty temu, Lanney napisał:

No i jest problem, ponieważ na tej wersji systemu w ustawieniach nie ma opcji odznaczenia automatycznej aktualizacji tych pakietów. Próbowałem w wyczyścić dane aplikacji pobierania, ale też nic nie daje. Powiadomienie dalej mnie atakuje.

Zobacz co masz w : Ustawienia/Dodatkowe ustawienia/Język i metody wprowadzania/Pisanie głosowe Google/Rozpoznawanie mowy offline/Autoaktualizacja , może tu masz coś zaznaczone?

• Like 1

Redmi Note 4X również Friday zamiast Piątek na belce oraz na ekranie blokady. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi.

53 minuty temu, ketesch napisał:

Zobacz co masz w : Ustawienia/Dodatkowe ustawienia/Język i metody wprowadzania/Pisanie głosowe Google/Rozpoznawanie mowy offline/Autoaktualizacja , może tu masz coś zaznaczone?

A widzisz. Wygląda na to, że Twoje rozwiązanie działa. Dodatkowo ustawiłem język główny tylko polski. Dzięki za pomoc!

Po full wipe razem z kartą SD i format data wszystko wróciło do normy. Auto jasność zaczęła normalnie reagować na warunki oświetleniowe. Pogoda odświeża się regularnie. Bateria też trzyma przyzwoicie, choć po pierwszym ładowaniu jest troszkę gorzej. Już wcześniej zauważyłem taką zależność. Ktoś ma takie spostrzeżenia?

U mnie na Mi5 bateria to jakaś tragedia. Android System ponad 30%, telefon wytrzymuje lekko ponad 12h przy 1,5h SoT. Wygrywałem na czysto po MiFlash.

Wysłane z Mi5

Aktualizacja 8.8.30 będzie ostatnia na android Oreo dla Mi 8. Potem wkroczy android P więc pewnie za tydzień dobrze będzie zrobić wipe I może pozbędę się problemów z HDR, 120 fps, drainem aplikacji aparat, lagami w edycji w galerii i kilkoma innymi bzdurami

8 minut temu, stereo0 napisał:

Aktualizacja 8.8.30 będzie ostatnia na android Oreo dla Mi 8. Potem wkroczy android P więc pewnie za tydzień dobrze będzie zrobić wipe I może pozbędę się problemów z HDR, 120 fps, drainem aplikacji aparat, lagami w edycji w galerii i kilkoma innymi bzdurami

Ja tam bym się nie spieszył z instalacja pierwszych wersji beta, możesz mieć więcej problemów niż teraz.

Tak tylko:

W kilku wątkach sam pisałem że coś nie działa, kiepsko trzyma i w ogóle "olaboga! armagedon"

Zirytowany błędami w końcu robiłem wipe, i praktycznie nic nie przywracalem. Robota na 2h u mnie. Po tym prawie zawsze błędy znikały. Drenowanie, fc aplikacji, braki w opcjach, itd.

Dlatego, pomimo że niby nie jest to wymagane, zalecam wipe.
Obecnie rom działa całkiem OK - w moim odczuciu. A ja staram się nie biadolic na wszystko dopóki jakoś działa, a ja nie zrobię wipe.
Chociaż może powinienem, bo trochę to upierdliwe, że praktycznie co tydzień pasowało by wipe robić

• Like 3

Wyłączyłeś całkiem funkcję klonowania po czym telefon poprosił o restart ?

a w jaki sposób usunąć wszystkie klony?
po odznaczeniu aplikacji w "Klonowanie" nadal mam sklonowane aplikacje systemowe

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

@sebool12

Dziwne, sam tak od chyba 2/3 wersji robię [obecnie mam 8830 z tym samym błędem po instalacji] i u mnie działa OK taka "metoda"

Dnia 26.08.2018 o 10:22, rav96 napisał:

Nie ma, mi Note 2 ma słaby OLED LG i nigdy nie dostanie always on display, podczas testów ekran się wypalał. Źródło MIUI forum 

Ja używałem około miesiąca zewnętrzną apkę i nic się nie wypaliło, wystarczy tylko pozycję zegara zmieniać okresowo.

• Like 1

@frrancuz

@rockmonster udało się naprawić

Z wszystkich aplikacji tylko Pilot dało się odinstalować

Przy jego usunięciu otrzymałem komunikat, że usunąłem już wszystkie skolnowoane aplikacje i czy chcę też usunąć od nich konta

Po wyborze opcji Skasuj i zrestartuj sklonowane aplikacje systemowe zniknęły :D

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.