ZduneX25

MIUI 8.8.23

Recommended Posts

17 minut temu, Janosik449 napisał:

również jest problem z ikoną LTE bo jak dane komórkowe są wyłączone to też pokazuje ikonę LTE. Ma ktoś może jakieś rozwiązanie?

Zawsze pokazuje w zasięgu jakiej sieci jesteś. To nie jest błąd. 

9 minut temu, Tartary napisał:

@rock'n'rolla Chyba nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi.  Zgadzam się z Tobą jak najbardziej, że wipe to lekarstwo na dolegliwości miui. Bywało nawet, że co jakiś czas czyściłem miflashem, żeby było "lepiej". Ostatni wipe robiłem 2,5 miesiąca temu. Wszystko pięknie, lubię miui, doceniam pracę chłopaków, tylko szkoda, że nie da się tego dłużej używać bez właśnie takich dolegliwości.

Więc potwierdzam. Chcesz spokojnie używać miui to rób wipe co dwa miesiące, lub nie aktualizuj, a będziesz zadowolony. 

Rozumiem sens wypowiedzi. Chyba, że pisałeś to ironicznie. 

Nie trzeba robić wipe co chwila, nie ma na to reguły, po prostu w pewnym momencie można odczuć, że jest to potrzebne. 

Przeszedłem z MIUI 8 na 9, było OK, potem zmiana z Androida 7 na 8, też było OK. Zainstalowałem MIUI 10 i zaczęły się problemy, więc zrobiłem wipe. U mnie to był okres 1,5 roku. Teraz jest lepiej niż było kiedykolwiek wcześniej :)

Moja rada tyczy się głównie osób, które pierdoczą od kilku tygodni, że im ciągle powtarza się ten sam błąd. Zamiast jęczeć i liczyć, że kolejna aktualizacja cokolwiek pomoże lepiej wziąć sprawy w swoje ręce.

Edited by rock'n'rolla

1 godzinę temu, Tartary napisał:

Chcesz spokojnie używać miui to rób wipe co dwa miesiące, lub nie aktualizuj, a będziesz zadowolony.

Luuuuub... soft dev nie jest dla Ciebie i zostań na Stable? To też nie jest tak, że trzeba robić wipe co 2msc, moja Mi5 od ponad roku nie miała wipe (i to tylko dlatego, że grzebiąc coś uwaliłem), Mi5 kuzynki od 2lat jest na Xiaomi.eu i nie miała żadnego wipe, to samo Mi5s, Redmi3 Pro, Redmi4 Pro, Mi4s, które mam w rodzinie. Wipe może pomóc jeżeli problemy się jakieś pojawią, ale nie znaczy to, że jest on panaceum na wszystkie smutki tego świata... Wipe nie jest wymagany przy przejściu z 9 na 10, co nie znaczy, że nie można go zrobić gdyby coś się działo... To jest soft, zawsze coś się może w nim spierdzielić... Także kończymy rozmowę o tym, czy wipe jest konieczny, czy nie...

Guest

Mam problem z wejściem do galerii z poziomu aparatu. 

Czyszczenie cache nic nie daje. Ktoś z Was również ma taki problem? 

IMG_20180825_163001.jpg

Edited by Guest

Pytanko

Jak w MIUI 10 wyłączyć informację o aktualizacjach, w 9 wchodziłem w Ustawienia w Aktualizację a tutaj tego nie ma?

[mention=5935]robi173[/mention] jak się kupuje telefon z notchem to się trzeba z tym liczyć
[mention=1895]simcold[/mention] Ustawienia > Dźwięki > na samym dole
Niestety dla mi6 nie ma mozliwosci wylaczenia tego dzwieku. Z tego co sie dowiedzialem to w przypadku mi6 zrodla sa wypuszczane z tygodniowym opoznienie.. a3fb0edfc7501614a1fb69402e9214c6.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

5 godzin temu, mirecki napisał:

Pytanko

Jak w MIUI 10 wyłączyć informację o aktualizacjach, w 9 wchodziłem w Ustawienia w Aktualizację a tutaj tego nie ma?

Na ten moment musisz wejść w ustawienia belki > powiadomienia aplikacji i wyłączyć przez system powiadomienia dla tej apki.

• Thanks 1

Na szczęście na swoim Mi5s mogę wyłączyć ten irytujący dźwięk!

Tak. Z tego co sie dowiedzialem to mi6 i mi mix2 maja opoznienia w wypuszczaniu aktualizacji. Tzn zrodla sa starsze. Wiec 8.23 w tych urzadxeniach to faktycznie starsze wydanie.

Kolejne podejście. Świeża instalacja, na czysto. Sklep Play mi się w kółko wywala. Czy komuś też się tak podziało i sobie z tym poradził? 

Cytat

New - Always on display scheduler for AMOLED devices.

Gdzie to się znajduje w mi note 2?

21 godzin temu, ZduneX25 napisał:

@robi173 jak się kupuje telefon z notchem to się trzeba z tym liczyć

@simcold Ustawienia > Dźwięki > na samym dole

Ja mam mi8, ale kupując z notchem miałem nadzieję, że dadzą radę to rozwiązać. Tam jest tak dużo miejsca pod i nad zegarem, że zmiescilyby się miniaturowe ikonki, albo kolorowe kropki, ewentualnie można by przesunąć delikatnie w dół zegar i zasięgi i by było miejsce nad by dać ikonki. Marnuje się tam sporo miejsca zwłaszcza ,ze na głównym pulpicie z wigetem zegara tam nic nie ma bo zegarek znika xD

Screenshot_2018-08-26-08-25-22-972_com.android.chrome.pngIMG_20180826_082850.jpg

• Like 1

2 godziny temu, MST napisał:

Gdzie to się znajduje w mi note 2?

Nie ma, mi Note 2 ma słaby OLED LG i nigdy nie dostanie always on display, podczas testów ekran się wypalał. Źródło MIUI forum 

Czym mogą być spowodowane bardzo słabe wibracje w redmi note 5 np przy wiadomości z messengera? Czy to wina telefonu? W diagnostyce wibracje wydają się być normalne 

Mam takie pytanie na RN5P na 8.8.16 w wyszukiwarce w ustawieniach można było wpisać "region" i wybrać np. szwajcarie aby mieć głośniejszy dzwięk na słuchawkach i teraz zauważyłem że usunęli już region. Mam pytanie do moderatorów czy jest szansa żeby zmiana regionu wróciła? Albo żeby ustawić tak aby głośność na słuchawkach była taka na region Polska jak region Szwajcaria? Albo czy da sie to gdzies zmienic w którymś pliku?

P.S w dodatku safety net jest na czerwono w tym romie...

Super na 8.8.16 działał mi safety net a w chwili obecnej na 8.8.16 tez juz nie dziala a przy próbie przywrocenia do 8.8.9 wszystko sie crashuje .

Zawsze broniłem miuipolska ale ostatnio mam wrażenie że coraz więcej błędów i nie przemyślanych rozwiązań pokazuję sie w aktualizacjach..

Od dawna jest pisane o tym ze na regionie Polska w redmi note 5 głośność jest za niska i ze trzeba zmieniac na inny region to oczywiście usunięto te opcje.. a teraz jeszcze safety net nie działa nawet netflixa nie znajdzie w google play...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Redmi 5, S2 i Note 4 MTK dostały update - dostępne na dedyku.

• Like 1

Redmi 6 pro naprawiona opcja Portret mode w Aparacie, działa jak należy, oprócz tego nowe mniejsze ikony na pulpicie, a podczas aktualizacji tym razem nie trzeba było robić restartu systemu, czy teraz robi się samoistnie?

Mało tego, zauważyłem że obecnie czyszczenie w Panelu Sterowania wskazuje na zużycie 38% zasobów, a wcześniej praktycznie nie spadało poniżej 50% :)

Edited by genior

Witam Gdzie mozna pobrac aktualizacje dla redmi note 4 mtk???

Bo to nie dzial   :https://miui.dedyk.gq/8.8.23/xiaomi.eu_multi_HMNote4_8.8.23_v10-6.0.zip

Witam mam pytanie czy ktoś ma też takie zjawisko. Nie wiem czy to było wcześniej na innych wersjach ale... Gdy robię restart telefonu nie mam żadnych aplikacji w tle... A gdy się zrestartuje to nagle pojawia się z 5-6 ...

@michalwhv wywalili z dedyka, jest jakiś problem. na xiaomi.eu walczą z nim.

Edited by Orjon

Witam mam pytanie czy ktoś ma też takie zjawisko. Nie wiem czy to było wcześniej na innych wersjach ale... Gdy robię restart telefonu nie mam żadnych aplikacji w tle... A gdy się zrestartuje to nagle pojawia się z 5-6 ...

Też zauważyłem ze po restarcie apki które były otwarte dalej działały w tle.

@Orjon Dziękuje:grin:

Dziwne ze pisze aktualizacja jest dostepna a nie mozna jej pobrac,ani serwer glowny alternatywny 1,2 tez nie dzialaja...

Edited by michalwhv

Witam.

W ostatnim czasie po aktualizacjach w moim Redmi 3s nie działa GPS i zniknęła z menu opcja odblokowania czytnikiem palca. Zostaje powrót do ustawień fabrycznych?

P.S w dodatku safety net jest na czerwono w tym romie...

Super na 8.8.16 działał mi safety net a w chwili obecnej na 8.8.16 tez juz nie dziala a przy próbie przywrocenia do 8.8.9 wszystko sie crashuje .

Zawsze broniłem miuipolska ale ostatnio mam wrażenie że coraz więcej błędów i nie przemyślanych rozwiązań pokazuję sie w aktualizacjach..

Najnowszy + magisk 16.7 [ukryty w opcjach magiska]

ef3e4b82b1822462bfc2cfca1960fe64.jpg

Co do za cichego grania, nie odbierz tego jako drwinę, ale może idź do laryngologa? Ja nigdy nie słucham na full bo za głośno. Połowa/trzy czwarte to max bo inaczej uszy bolą.

• Like 1

Ten ROM zostawiam na dłużej! Jestem bardzo zadowolony z działania, płynności i żywotności baterii. Weryfikuję u siebie każdy problem jaki tu zgłaszacie i ja ich nie mam, więc moja teoria o wipe się potwierdza :)W AnTuTu 175001 co daje również jakieś tam wyobrażenie na temat wydajności. Pozdro 600!!

• Like 1

Mam pytanie czy działa u was PiP? Bo u mnie RN5P ni działa ani na youtubie ani w przeglądarkach jedynie co działa to mapy google.. jak sprawa u was wygląda?

Nie działa. Ale na samsungach też nie działało nic poza mapami. I w ogóle o ile się orientuję to chyba tylko mapy działają [wiedza z innych for]

Nie działa. Ale na samsungach też nie działało nic poza mapami. I w ogóle o ile się orientuję to chyba tylko mapy działają [wiedza z innych for]
Ale o dziwo jak kupiłem ten telefon to na globalu na początku działało a teraz nie wiem czemu nie działa. Czytałem gdzieś że to zespuli to w którymś wydaniu miui i od tamtej pory nie działa a szkoda..

Ale o dziwo jak kupiłem ten telefon to na globalu na początku działało a teraz nie wiem czemu nie działa. Czytałem gdzieś że to zespuli to w którymś wydaniu miui i od tamtej pory nie działa a szkoda..

Na Chrome działa, jak włączysz tryb pełnoekranowy i po tym wciśniesz przycisk Home. Na YouTube nigdy nie działało.

W google chrome youtube nie działa. Pokazuje sie ikonka na pasku przez sekunde i znika. Sprawdzałem opcj i mam wlaczone pip i wyswietlani nad innymi aplikacjami.

Guest
This topic is now closed to further replies.