ZduneX25

MIUI 8.8.23

Recommended Posts

MIUI 10 8.8.23

• Dodana opcja używania ikon aplikacji w pasku powiadomień (dla spójności, jak w MIUI9)
  • Bez ROMów dla Redmi 5, Redmi S2, Redmi Pro, Redmi Note 4 (MTK) i Mi MIX 2S
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-08-24-08-55-44-e1535094911786-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

Dla Android 7 root z Magisk 16.3 do instalacji z TWRP.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

MiNote 3, nadal problem ze sklonowanymi aplikacjami systemowymi. Wróciłem na 8.8.9, apki zniknęły, przeskoczyłem od razu na 8.8.23 to samo. Dodatkowo po restarcie crash, Aplikacja Rdzeń systemu przestała działać tak jak w 8.8.16.6d1182169871c49e80b568a0ab0509d3.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

6 minut temu, JacekBB napisał:

safety net nie przechodzi. Nawet w magisku.

W Magisk'u już dość długo "nie odpowiada" - nie tylko na Miui 10.

• Like 1

Sklonowało mi Notatki, Aktualizacje, Mi Wideo i Skaner. Nie da się usunąć ani włączyć.
W Magisku SafetyNet nie odpowiada.
Dalej nie ma ikony Mi Band Tools na pasku powiadomień.
Czasu do końca ładowania na ekranie blokady dalej nie ma.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

• Like 1

xiaomi.eu 8.8.23 MI5 English (US) (przeskok z 8.8.9, pominięcie 8.8.16)

Brak sklonowanych ikon. 

SafetyNet attest - zielone.

Na 8.8.9 powrócił u mnie crash Messengera przy otwieraniu wiadomości która ładowała fejsbukowy filmik. Po instalacji 8.8.23 problem zniknął (ciekawe czy już na zawsze), no i odziwo nie musiałem czyścić danych aplikacji Messenger. 

Edit: W sumie, to jakiś czas temu gdy opisywałem jak wyglądał u mnie problem z ikonkami na wcześniejszych wersjach (kto czytał to wie o co mi chodzi) to zapomniałem dodać jednej informacji, która może ma tutaj jakieś znaczenie. Cały czas korzystam z English (US).

Edited by srgn1

2 godziny temu, rockmonster napisał:

MiNote 3, nadal problem ze sklonowanymi aplikacjami systemowymi. Wróciłem na 8.8.9, apki zniknęły, przeskoczyłem od razu na 8.8.23 to samo. Dodatkowo po restarcie crash, Aplikacja Rdzeń systemu przestała działać tak jak w 8.8.16.

Polecam wipe data w twrp, na 99 % załatwi temat - masz nakrzaczone w systemie po przeskokach ( w szczególności tylnych) systemu oraz aplikacjach.

7 minut temu, weah napisał:

Polecam wipe data w twrp, na 99 % załatwi temat - masz nakrzaczone w systemie po przeskokach ( w szczególności tylnych) systemu oraz aplikacjach.

Nie wiem czy to załatwi sprawę, nie robiłem przeskoków do tyłu a i tak mam sklonowane aplikacje (Mi5SPlus), na Mi8 robiłem czystą instalację 8.8.16 i nic takiego się nie stało (może dlatego, iż nie mam żadnych sklonowanych aplikacji).

• Sad 1

36 minut temu, Heisenberg napisał:

Sklonowało mi Notatki, Aktualizacje, Mi Wideo i Skaner. Nie da się usunąć ani włączyć.

Spróbuj zmienić język systemu na angielski i zobacz co się stanie. Kiedyś miałem takie problemy i te aplikacje po zmianie na angielski mi znikały, potem zmieniałem sobie na polski z powrotem i było ok, z tym że nie pamiętam czy nie restartowałem telefonu po zmianie języka.

Edited by tetris

Na mi6 pojawiły się sklonowane aplikacje systemowe i nie można ich usunąć i pojawia się komunikat "Aplikacja rdzeń systemu przestała działać". Pierwszy raz mam coś takiego, a instaluję wszystko po kolei. 

Screenshot_2018-08-24-19-17-43-948_com.miui.bugreport.png

Edited by Tartary
  • Like 1

Na mi6 jest opcja ekstremalnego oszczedzania bateri?
Oraz czy jest mozliwosc wylaczenia dzwieku usuwania plikow?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

"Dodana opcja używania ikon aplikacji w pasku powiadomień (dla spójności, jak w MIUI9)" Co to dokładnie oznacza, bo szczerze mówiąc nie rozumiem :P

"Dodana opcja używania ikon aplikacji w pasku powiadomień (dla spójności, jak w MIUI9)" Co to dokładnie oznacza, bo szczerze mówiąc nie rozumiem

Od miui 10 system ma swoje ikony powiadomień aplikacji, w miui 9 podstawiał po prostu ikonę apki. Jak na zrzutach :v4ce3a221c8bc5893bbcb107e1c18e06c.jpg74b9384e8c2d5cdcbbae7fb1365b0ce1.jpg 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Zobacz screen w pierwszym poście, masz w lewym górnym ikonki powiadomień i domyślnie są takie, że nie mają wspólnego stylu, włączając opcję ikonki będą jak w MIUI9 przybierały ikonę aplikacji co je ujednolica. 

Oczywiście po włączeniu można te ikony zmieniać motywami.

• Like 1

20 godzin temu, ZduneX25 napisał:

Bez ROMów dla Redmi 5, Redmi S2, Redmi Pro, Redmi Note 4 (MTK) i Mi MIX 2S

Mi8 też chyba jest w tym gronie? 

Z mi8 są opóźnienia u Chińczyków, więc jeszcze może się pojawić. Zacytowanych na pewno nie będzie.

• Thanks 1

Do wszystkich osób, które mają jakieś problemy ze sklonowanymi aplikacjami, itp.

Może już czas na full wipe? A nawet nie może tylko na pewno! Zrobiłem to w swoim telefonie przez przejściem na MIUI 10 i nie mam żadnych problemów. Ba, zniknęły te, które miałem wcześniej. Po prostu od czasu do czasu trzeba to zrobić a zwłaszcza jak już przechodzi się na kolejną wersję nakładki i/lub wersji androida. Dwie godziny roboty i koniec jęczenia. Chyba warto? 

• Like 1
  • Thanks 1

OK tak zrobiłem

Zauważyłem , żę ikonka danych mobilnych jest nieaktywna (nie świeci na niebiesko)

Pomógł reset telefonu

Edited by firefighter

18 minut temu, rock'n'rolla napisał:

I nie przywracajcie danych z kopii zapasowej tylko wszystko instalujcie na świeżo. 

Podpisuję się wszystkimi kończynami. Warto czasem zrobić full wipe bez przywracania z kopii czegokolwiek, oprócz – oczywiście – kontaktów, SMS-ów, połączeń itp.

4 minuty temu, latet napisał:

Podpisuję się wszystkimi kończynami. Warto czasem zrobić full wipe bez przywracania z kopii czegokolwiek, oprócz – oczywiście – kontaktów, SMS-ów, połączeń itp.

Robię co jakiś czas, a jednak mnie to nie ominęło. Problematyczne to się robi w momencie, kiedy masz zainstalowane specjalistyczne aplikacje, które wymagają wielotorowej weryfikacji i nagle człowiek się zaczyna denerwować, że kolejna aktualizacja psuje więcej, niż poprawia.

Moim zdaniem dyskusja o nowych wersjach ROMów jest zupełnie bez sensu w przypadku osób, które nie robiły wipe przed przejściem na MIUI 10. Co tydzień mamy pełen wachlarz problemów, które mogą mieć różne podłoże, niekoniecznie związane z nową wersją. 

5 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Moim zdaniem dyskusja o nowych wersjach ROMów jest zupełnie bez sensu w przypadku osób, które nie robiły wipe przed przejściem na MIUI 10.

Screenshot_2018-08-25-13-07-00-110_com.android.browser.thumb.png.cf96c5e5794a7cd7bc6f9a86aa5c6ce1.png

MI 6 instalacja bezproblemowa jak zawsze. Żadnych skolonowanych APK ani problemów z rdzeniem. Fakt że jakiś czas temu robiłem wipe, więc to może teraz procentuje. Wg mnie bateria lepiej jak wersja 8.8.16 porównywalnie do wersji 8.8.9 . Ogólnie jedeno z lepszych wydań

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

34 minuty temu, Tartary napisał:

Screenshot_2018-08-25-13-07-00-110_com.android.browser.thumb.png.cf96c5e5794a7cd7bc6f9a86aa5c6ce1.png

Teoria to teoria, praktyka pokazuje zupełnie coś innego. Widzę to na swoim przykładzie i kilku innych osób. Choćby płynność działania systemu się poprawia.

27 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Teoria to teoria, praktyka pokazuje zupełnie coś innego.

Tak właśnie mówił budowlaniec, kiedy budował mój dom i zwracałem mu uwagę, że robi coś niezgodnie ze sztuką budowlaną, aż w końcu został zwolniony, bo wszystko było do poprawki. 

Zrobisz wipe i będzie coś nie tak to zaraz ktoś napisze po co robiłeś, skoro wyraźnie jest napisane.

Guru mówi, że nie trzeba to znaczy, że nie trzeba. W końcu się na tym zna i wie, czy może to wpłynąć na klonowanie się systemowych aplikacji , crashowania rdzenia systemu itd. 

Po prostu ten system jest dla tych, którzy lubią co chwilę grzebać w telefonie, usuwać, wgrywać, kombinować. Ja również lubię, ale jestem zdania, że nie powinno być tak, że kolejna aktualizacja naprawia jedno, a psuje dwie inne. 

Ktoś gdzieś tam na górze w Chinach chyba trochę się zagubił, bo pamiętam, że moje początki z miui były bardziej udane.

Edited by Tartary
  • Like 1

2 godziny temu, ZduneX25 napisał:

Zobacz screen w pierwszym poście, masz w lewym górnym ikonki powiadomień i domyślnie są takie, że nie mają wspólnego stylu, włączając opcję ikonki będą jak w MIUI9 przybierały ikonę aplikacji co je ujednolica. 

Oczywiście po włączeniu można te ikony zmieniać motywami.

Czekałem na tą funkcję , niestety na moim mi8se żadne ikony powiadomień się nie pokazują.

Hahaha, porównanie z czapy, nie ma co. Rozumiem też, że tzw. guru jest nieomylny? 

Ja Ciebie czy kogokolwiek innego nie zmuszam do wipe. Mnie i kilku innym osobom wpłynęło to na działanie systemu, obecnie każda kolejna poprawka nie powoduje żadnych problemów. Ale można żyć dalej bo guru tak powiedział, w końcu nie wszyscy muszą samodzielnie wpływać na swoje życie :)

Najnowsza wersja softu, redmi 4x, prawie wszystko działa jak należy. Mam problem z ikonami bo nie wyświetla wszystkich poprawnie na motywie Classic, również jest problem z ikoną LTE bo jak dane komórkowe są wyłączone to też pokazuje ikonę LTE. Ma ktoś może jakieś rozwiązanie?

IMG_20180825_135412.jpg

Edited by Janosik449

@rock'n'rolla Chyba nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi.  Zgadzam się z Tobą jak najbardziej, że wipe to lekarstwo na dolegliwości miui. Bywało nawet, że co jakiś czas czyściłem miflashem, żeby było "lepiej". Ostatni wipe robiłem 2,5 miesiąca temu. Wszystko pięknie, lubię miui, doceniam pracę chłopaków, tylko szkoda, że nie da się tego dłużej używać bez właśnie takich dolegliwości.

Więc potwierdzam. Chcesz spokojnie używać miui to rób wipe co dwa miesiące, lub nie aktualizuj, a będziesz zadowolony. 

Edited by Tartary
  • Thanks 1

Guest
This topic is now closed to further replies.