Skocz do zawartości

Nie działa frontowa kamera mi mix 2s


Miczel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 
Zakupiłem nowy telefon Xiaomi mi mix 2s.  Po uruchomieniu i sprawdzaniu jego wszystkich właściwości okazało się, że nie przełącza mi aparatu na kamerę frontową. Nie ma opcji zrobić zdjęcia, ani przeprowadzić video rozmowy. Niestety proces gwarancyjny i kontakt ze sprzedawcą to porażka. Może ktoś z was miał podobny problem? ewentualnie mógłby polecić sprawdzony serwis, który rozwiązałby ten problem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie też nie przełącza na przód. Myślę, że to problem. Software owy, bo przed aktualizacją pokazywało. Po prostu apki wykrywa ją teleobiektyw jako 2 kamerkę zamiast przodu. Chyba trzeba poczekać do aktualizacji albo zainstalować wersję DEV. 

Dnia 23.08.2018 o 11:54, Nezumi napisał:

A na forum są wróżki... Podaj screen z info o fonie, co dokładnie się dzieje podczas próby przejścia na przedni aparat...

Sęk w tym, że nic się nie dzieje. Przełączasz kamerkę na przód i odpala się tele. Ponownie i masz szeroki. Programy do video rozmowy odpalają na przedniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj zainstalowałem MIUI Polska i aparat dalej nie działa. Apka do odblokowywania telefonu twierdzi, że nie może się połączyć. Aparat nie przełącza na przód mimo, że sugeruje obrócenie. 

 

Edit: Ok, po dogłębnym śledztwie stwierdzam, że kamerka najprawdopodobniej uszkodzona. Bardzo dużo osób zgłasza takie problemy, nie pomaga ani zmiana softu ani żadne kombinacje. Kamerka rusza po zmianie na nową. link  

 

 

Edit2: W zeszył tygodniu trafił do mnie zalany MIMIX2s. Kamerka była sprawna, więc zamontowałem ją u siebie. Działa bez problemu, zatem na 100% była to przyczyna problemu. Przednie kamerki są dostępne w internecie, pasują od MIXA2,  wymiana nie jest trudna i zajęła mi 15 minut, taśma znajduje się pod akumulatorem. Aczkolwiek nie polecam  samodzielnej wymiany  komuś, kto niema doświadczenia. 

Edytowane przez wasabi
Problem rozwiązany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...