Skocz do zawartości

Mi Max 2 vs Mi Max 3 - moje wrażenia po zmianie


enjoymentstudio

Rekomendowane odpowiedzi

A więc dotarł do mnie wczoraj Mi Max 3 :) Jako użytkownik Mi Max 2 mogę trochę się wypowiedzieć na ten temat, więc zapraszam do zadawania pytań :)


EKRAN
Tutaj zaszła największa zmiana. Znacznie lepsza jakość wyświetlacza, większy kontrast, jasność, kąty widoczności w końcu zostały naprawione. Śmiało mogę stwierdzić, że jest to jakość IPS znana z Apple iPhone. Ekran oczywiście większy 6.4 vs 6.9 i wygląda to PRZEGENIALNIE, bo wielkość telefonu się nie zmieniła (ciut większa wysokość) tylko zmniejszono ramki.


BATERIA
Zwiększono pojemność baterii, mam go niecały dzień więc mogę powiedzieć, że spada z prędkością podobną jak Mi Max 2 - w tym aspekcie jest nie do przebicia.


GŁOŚNIKI
Genialna jakość przy słuchaniu muzyki, poprawiono to w stosunku do poprzednika i słuchać nawet przyjemny basik. W filmach gorsze stereo, niestety głośnik do rozmów został wyciszony w stosunku do Mi Max 2 i ogólnie słabsza głośność przy seansach (lub to wina mojego softu.)


DESIGN
Tu nie trzeba nic dodawać - po prostu mistrzostwo. Najwyższa jakość wykonania, nowoczeny wygląd, solidne materiały wykonania i nie ślizga się w dłoni bez futerału tak jak Mi Max 2. Ja zakupiłem wersję złotoą (jedyna dostepna w polsce pobraniowa w 24h na fakturę vat) i niepotrzebnie się bałem, bo biała obwódka ekrany wygląda genialnie :) Znacznie lepiej leży w dłoni.


JACK 3.5mm
Jest i daje radę. To nie to w V30 ale jak na telefon średniej półki jest świetnie.


NFC
Nie ma i nie będzie. Dlaczego? W chinach nikt nie używa NFC, tam używa się kodów QR we współpracy z aplikacją WeChat, szkoda, ale jako posiadacz Mi Max 2 już się przyzwyczaiłem do płacenia BLIKiem i noszenia karty ze sobą ;)


OPROGRAMOWANIE
Przyszedł do mnie z fejkowym globalem, więc pierwsze co zrobiłem to sflashowałem TWRP i zainstalowałem Miui Polska z Miui 10 na Androidzie 8.1
Działa mistrzowsko. Nowe animacje, nowy design systemu, pełna obsługa gestami. Niestety nie udało mi się zainstalować SuperSU (root), próbowałem kilka wersji, instalacja pomyślna ale system tego nie widzi.


DZIELONY EKRAN
Zawsze uważałem to za zabawkę na chwilę, może dlatego że ekran nie dzielił się na dwie części a 3 (+pasek nawigacyjny), ale w obsłudze ekranu 18:9 z gestami bez tego paska to mistrzostwo świata, używam bez przerwy - do góry youtube, na dole mail, przeglądarka, facebook itd - polecam :D


APARAT
Znaczna poprawa. Większa światłoczułość, lepszy interface aparatu, znacznie lepszy autofocus - jako fotograf jestem pod wrażeniem w tej półce cenowej. Brakuje tylko zapisu w rawach, optycznej stabilizacji, ale cieszy skuteczna elektroniczna przy filmowaniu :)


WYDAJNOŚĆ
Dwa razy większa niż w poprzedniku, teraz jest na poziomie Galaxy S7 - wystarczająco do wszystkiego z zapasem - PUBG na wysokich śmiga bardzo dobrze, użyłem tylko jako benchmark nie mam zamiaru grać z botami "online" ;D


To tak na szybko z rana, jeśli coś przegapiłem zapraszam do zadawania pytań - sprawdzę wszystko ;D


 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość moich wrażeń (tym bardziej że porównuję do Mi Maxa pierwszej generacji) jest bardzo zbliżona do powyższej recenzji.
Wykonanie: jeśli po roku używania stan wizualny niewiele się zmieni, to rzeczywiście progres jest ogromny.
Ekran: kolosalna różnica. Ładne kolory i nareszcie przyzwoity poziom kontrastu
Złącza: nareszcie mamy USB-C w średniej półce oraz nie zabrali nam mini jacka :)
Wzornictwo: hmm... zapewne z pewnej odległości wielu pomyli z...
Bateria: wymiata - chciałem zaryzykować że 20% to "zaraz będę ładował", ale nic z tego. Taka "rezerwa" może wystarczyć na cały dzień.
Wydajność: tyle co trzeba (dopiero 2 dni zabawy). Sądzę że Snap 636 to dobry balans między mocą a zużyciem prądu
Audio: na głośniku wciąż średnio, jak to u Xiaomi ale też nie ma co narzekać. Dzwonki i powiadomienia ok., a muzyki chyba nikt tak nie słucha
Słuchawki: każdy telefon lubi inne i nieraz słyszałem słabe efekty mimo podłączenia dobrych słuchawek. Korektor Mi Soud - jak zwykle ratuje sytuację
Łączność: jest wszystko co potrzeba, zasięg WiFi oraz poziom 3G/LTE w normie. Oczywiście jest obsługa LTE+
Aparat: będzie krótko - nareszcie mam Xiaomi, którym mogę robić zdjęcia (i filmy). Nie będę porównywać do S8 czy Huawei P20 bo to zupełnie inna półka.

Wady? - może brak wielobarwnej diody powiadomień, ale to wszędzie tak już jest. Może księgowy zakazał, bo droższa od białej o 0,1$

Nie wiem czy to standard w tym modelu, ale z kilku opinii wynika, że mamy standardowo odblokowany BL, więc instalacja ROMu MIUI.Polska nikomu nie sprawi trudności (max. 15 min pracy). Pozostaje teraz tylko czekać na większą popularność (ilość postów na forum)...

@up - jaki miałeś ten "fejkowy" Global? Bo jak zauważyłem brak blokady BL, to tak szybko wgrałem "nasz" ROM, że nie zdążyłem sprawdzić wersji, choć chwilę się pobawiłem i nie zauważyłem nic złego, nawet nie natknąłem się na braki w tłumaczeniu.

Edytowane przez fido70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady :) Wierzę. Masz roota? Jeśli tak to ściągnij proszę apke network signal guru i zobacz jakie pasma się agregują. Jeśli nie to chociaż net monster, tam będzie też widać, ale nie ma 100% pewności co do jej wskazan

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało... zabawka leży a ja inne sprawy załatwiałem :evil:, Nieważne, roota nie mam więc pierwsza apka nic nie mówi. W drugiej tak to wygląda:

Spoiler

1345191375_LTEplus.thumb.jpg.5643209ce700638c5b042df1ed697684.jpg

Edytowane przez fido70
przeniesienie problemu do innego wątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dzisiaj odebrałem mojego max'a 3.... I już podczas przerzucania danych rzuciła mi się różnica w barwach ekranu. U was też tak jest? 

https___i.imgur.com_a26JrOb.thumb.jpg.b518048798388fb717df92499764d663.jpg

Zdjęcie z xda, ale u mnie wygląda to tam samo. 

 

Ustawienie koloru i kontrastu jest takie same na obu urządzeniach. 

Edytowane przez dasmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolejnych rzeczy to ekran z bliska i lekko pod kątem widać takie jakby mikro kropeczki, widoczne bardzo na białym tle. 

Pytam z ciekawości czy wszystko jest ok, bo niestety w okolicy nie mam drugiego do porównania, a w Mi Max'ie 2, Note 6 Pro czy Xperii Z Ultra coś takiego nie występuje.

 

Edit: co do tych "kropeczek". Zaszalałem z opisem i najprawdopodobniej jest to struktura ekranu.

Edytowane przez dasmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...