Tomoooo

MI Box 4K problem z obrazem 1080p

Recommended Posts

Witam.

Wczoraj kupiłem Boxa i strasznie napaliłem się na obejrzenie całej serii Dragon Ball w 1080. Mam cały materiał na dysku zewnętrznym, podłączam dysk do boxa (dysk ma usb 3.0)i  przez ES explorer widzi całą zawartość. Następnie próbuje otworzyć film MX playerem, kodi z cherryTY i jet problem- obraz raz jest wyświetlany bardzo dobrze a raz zacina się względem dźwięku. Czy jest to problem z odtwarzaczem czy już z samym sprzętem?

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zainstaluj jakiś inny odtwarzacz.
Wypróbuj kilka, jakiś zadziała.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbowałem z MX Playerem w wersji Pro- zauważyłem że jedne pliki MKV odtwarza bez problemu a w drugich występuje zacinanie. Czy może być to spowodowane winą kodeka albo bitrate? Macie jakieś pomysły? Może to wina kodeka wideo? (w załąćzniku zjecie z włąśiwości trzech filmów- pierwsze dwa z lewej chodzą bez problemu osatni po prawej ma przycięcia

 

EDIT:

Zauważyłem także że często wyskakuje mi podczas oglądania ten pasek na gorze z informacja o źródle, czym może być to spowodowane

IMG_20180822_104945.jpg

Bez tytułu.png

Edited by Tomoooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po podłączeniu dysku musisz zaczekać około pół godziny na zindeksowanie plików. Tzn na pierwszy indeks, czas zależy od ilości plików i struktury katalogów na dysku. Później, przy ponownym podłączeniu indeksowanie trwa już kilka minut. W czasie indeksowania może zacinać. Być może to jest przyczyną. Jeżeli dysk ma diodę to zaczekaj aż przestanie mrugać po podłączeniu do boxa. Spróbuj też wrzucić film, który zacina na pendrive i odtworzyć bo czasem prądowo USB w boxie może nie wyrabiać i trzeba hdd podłączać przez aktywny hub i to kablem Y. Pamiętaj, że box ma usb 2.0 czyli 500 mA.

 

Inna sprawa, że ostatni plik ma dźwięk 5.1 i jeśli masz przekazywanie dźwięku przestrzennego do np. amplitunera to może lekko ciąć bo jest bug w sofcie. Mają poprawić, jest na liście do poprawy. Przełącz w ustawieniach boxa dźwięk z "auto" na "PCM" i sprawdź.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.