Jump to content

Czas działania na baterii.


Grothgar

Recommended Posts

Czas działania na baterii w największym stopniu uzależniony jest od ustawionej jasności ekranu.

Korzystając na dworze w słońcu, z jasnością ustawioną na 100% osiągnąłem 7h 40m włączonego ekranu.

Dokładnie tyle SoT mam aktualnie przy 10% jasności (która w pełni wystacza do korzystania w domu), tyle że pozostało jeszcze 50% baterii. 

Spoiler

Screenshot_2018-08-21-14-05-37-227_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-08-21-14-05-49-490_com.miui.securitycenter.png

Myślę, że 15-16 godzin to żaden problem dla tego urządzenia.

2 godziny czytania e-booka kosztowały mnie 8% baterii, czyli na ebooki wystarczy nawet na ponad 20h SoT.

Link to comment
Share on other sites

Nówka, świeżo po zakupie, ale już widzę że bateria jest nie do zajechania... Szybki unboxing, sprawdzenie (był Global + MIUI 9) i odblokowany BL - miłe zaskoczenie. Zajęło jakieś 30 min. Ponieważ połowa roboty odpadła (uzyskanie zgody od Xiaomi), od razu instalka TWRP i MIUI POLSKA ( 8.8.9), więc kolejny kwadrans. Potem 3h konfiguracji i zabawy (głównie WiFi, ekran 30% jasności). Ubyło 12%. SZOK!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tylko na koniec podaj czasy SoT, rozmów, rodzaj sieci (WiFi/LTE), gry itp. Bez tego statystyka baterii na jednym ładowaniu niewiele mówi.

Wystarczy że na godzinkę włączę nawigację Google i mam takie wyniki, że lepiej się nie chwalić :shock: (inny telefon, nie Mi Max3).

PS. Czy ktoś sprawdzał na co dokładnie wpływa włączenie oszczędzania baterii?

Edited by fido70
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
39 minut temu, dzidexx napisał:

Wyjmij baterię

Jak wyjąć baterię zamontowaną na stałe?

39 minut temu, dzidexx napisał:

Te 5128 ci wyszło bo smartfon był włączony - część poszła na aktualne zużycie. 

Ładowany był na wyłączonym. Gdyby był włączony to powinno być grubo ponad 5500mAh :)

RN4X naładowany na maksa dobija ponad 4100mAh.

Edited by BÓLterier
Link to comment
Share on other sites

Co mądrzejszy producent telefonu ustawia progi bezpieczeństwa nadmiernego rozładowania i przeładowania akumulatora żeby za szybko go nie zdygać i nie wymieniać w unibody lub nie spowodować pożaru licząc na to że producent ogniw je należycie zabezpieczył :D 
Litowe niby tylko zdychają pod wpływem ilości cykli ładowania/rozładowania ale nadmierne rozładowanie i ładowanie pod korek też im szkodzi. 
Nigdy świadomie nie rozładowywałem telefonu poniżej 10% i nie ładowałem bardziej niż 95%, z wyjątkiem pierwszego ładowania co chyba i tak jest bajką, i aku potrafiło trzymać jak nowe przez cały okres gwarancji a zdychać zaczynało rok może dwa po gwarancji. 
Choć rok temu wyciągnąłem kucającą litówkę wyprodukowaną w bodajże 2007 i o ile pamięć mnie nie myli to faktycznie mogła pracować 10 lat bez przerwy... No ale to stara poczciwa Nokia :P 

Link to comment
Share on other sites

Macie jakieś dziwne te Maxy... Mi wytrzymuje krócej niż pierwszy Max przy takim samym użytkowaniu. Net, wiufiu, przeglądarka, trochę fot, kilkanaście połączeń i esemesów, jakaś ułomna gierka w układanie kryształów i koło 22giej stary Max miał ponad 30-40%, Max3 ma koło maks 26%. I to zużycie na 10tce wzrosło prądu. 

Muszę zrzut zrobić z wieczora. 

Link to comment
Share on other sites

@BÓLterier Mierzyłem w ten sposób wiele telefonów i tabletów, oczywiście od 0 do 100%. W każdym przypadku  pomiar końcowy był niższy o 5-10% od deklarowanej pojemności. Czemu tak jest - nie wiadomo. Fakt nr1, że jak wspomina wiele źródeł - przy pokazywaniu 0% przez telefon, faktycznie ogniwo ma jeszcze rezerwę aby nie zostało uszkodzone. Ale fakt nr2 (logika) jest taki, że teoretycznie sam proces ładowania nie jest zjawiskiem o 100% sprawności - przecież część energii idzie na straty, np. ciepło. Również same "mierniki" :-D USB też niekoniecznie są aż tak wiarygodne... szczególnie w trybie QC, kiedy to pokazują zaniżone wartości o dobre 40%. Muszę dorwać jakiegoś iPhona - ciekawe jak tam będą wyglądały "pomiary".

@dzidexx Nie sądzę aby "aktualne zużycie" - jak piszesz - pochłonęło podczas procesu ładowania (zakładam że nie dotykamy telefonu przez 4h) więcej kilkanaście mAh.

Edited by fido70
Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, fido70 napisał:

szczególnie w trybie QC, kiedy to pokazują zaniżone wartości o dobre 40%

Ładowałem zwykłą 5V/2A bo na QC jest tak jak mówisz no i tak jak pisałem wcześniej do RN4X miernik pokazuje ponad 4100mAh czyli tyle ile teoretycznie ma pojemności ta bateria. Biorąc na logikę jeżeli MM3 ma 5500mAh to miernik powinien wskazywać ponad 5500mAh, a jak widać jednak trochę brakuje i bliżej mu do 5k mAh.

Link to comment
Share on other sites

Tak, to też wiem i jest to zaskakujące.... a może RN4X ma magicznie większe ogniwo?

Poza tym, to jest jeszcze inaczej - przecież nas bardziej interesuje ile bateria (tzn. akumulator) ODDA energii zasilając podzespoły (procesor, ekran, etc.) - a tu sytuacja jest patowa, bo liczenie tego poprzez sumowanie statystyk nigdy nie zbilansuje wartości - nie wszystkie są uwzględniane. Pomijam też dedykowane aplikacje, bo one raczej same nic nie mierzą, tylko wyciągają dane z Androida.

@dzidexx Mierzyłem zarówno na włączonych jak i wyłączonych urządzeniach. Różnice w granicach błędu pomiarowego. Oczywiście nie mam na myśli całej nocy, tylko rzeczywisty czas procesu ładowania. Wyniki dla mojego Max'a 3  to 5150-5200 mAh

Edited by fido70
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nie wiem czy to nie jakiś problem z kalibracją wskaźnika baterii ale schodzi nieziemsko powoli.

Jestem świeżo po aktualizacji z 8.11.15 (oreo) na najnowszy 8.12.13 (PIE) i bateria po prostu nie chce schodzić. Na poprzednim sofcie przy 73% miałbym może 2,5h sot

Screenshot_2018-12-16-19-37-46-299_com.miui.securitycenter.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tak bateria na pie działa dużo lepiej, u mnie po 5dniach 11h sot, ale za to ładowanie ostatnich aplikacji to porażka laguje to strasznie kupiłem do porównania pocophone f1 i stwierdzam, że snap 636 to trochę za mało dla andka 9 i miui

Edited by regssau
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Porusze tutaj kwestię baterii. Ogólnie zauważyłem, że po restarcie bateria do jakiegoś czasu działa lepiej i pasek wybudzony nie jest na zielony jak leży. Jak miałem go ostatnio przed to był bez cały czas na zielono i bateria szybko z chodziła. Nie mam kompletnie pomysłu dlaczego po restarcie wybudzenie się wyłącza, a później już jest aktywne bez cały czas. Robi to ogromną różnicę w rozładowaniu baterii.

 

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

68333f0dfa8db8cbe286804d85122b82.jpg

Link to comment
Share on other sites

Od tego Stable 10.2.1.0 na andku 9, przez Deva 9.3.28 żywotność baterii to totalna porażka i nieporozumienie... SoT spadł o połowę... 

Po prostu taka porażka, że się w głowie nie mieści.... 

Link to comment
Share on other sites

A jak wygląda u Ciebie ten screen co jak w poprzedni poście wysłałem? U mnie po restarcie np. Telefonu dużo lepiej trzyma bateria, bo wcześniej ten pasek wzbudzenie był na zielono bez cały czas i system Android duży procent baterii jadł, teraz jest lepiej znacznie. Nie wiem o co chodzi.

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...