Skocz do zawartości

BIP się rozkleił


fake4r

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Dzisiaj zauważyłem że mój bip się rozlkeił. Tak jakby dołem tasiemki wypchały z czasem ekran. Nigdy nie używałem zegarka podczas pływania czy nawet w słonej wodzie. Jedynie nie ściągałem go idąc pod prysznic i przy myciu rąk. Nie był też narażony na nadmiernie złe warunki. Zamówiłem klej t7000 i będę kleił mojego bipa. Kupiłem go w gearbest niecały rok temu za 160zł i nie chce mi się go odsyłać, spróbuję skleić sam.

 

Ktoś mial podobny problem i poradził sobie z tym?

 

4e8f3c2a53fd567a8fd92512059f2c91.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paypalem ale prawie rok temu. Czyli chyba ochrona już nie zadziała... Z tego co wiem to do 6 miesięcy. Ja kupowałem w październiku czyli 10 miesięcy już minęło.

 

Bateria nie puchnie. Odkleił się na dole właśnie tam gdzie tasiemki.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mój ma 10 miesięcy default_wink.png

Super glue wydaje mi się bardzo agresywny. Dam znać jak poszło klejenie klejem t7000, który powinien do mnie dotrzeć na dniach. Jeśli będzie się odklejać to pomyślę nad super glue.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Dotarł dziś do mnie klej T7000. Fajna lepka konsystencja, kolor czarny, dobry aplikator. Skleiłem bipa i ścisnąłem na kilkanaście minut w zacisku stolaraskim. Nadmiar kleju można łatwo usunąć. Na razie się trzyma, a jak długo to czas pokaże. Mam nadzieję że jak najdłużej ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Minęło 10 dni od sklejenia zegarka klejem T7000. Ekran się trzyma. Zegarka nie ściągam do mycia rąk czy idąc pod prysznic. Mam nadzieję że taki stan rzeczy utrzyma się jak najdłużej. Jakby ktoś kleił to tak ja wcześniej wspomniałem, do dobrego spasowania użyłem zacisku stolarskiego aby to wszystko dobrze i mocno ścisnąć i tak zostawiłem może na 30 minut. Kleju dałem po rancie koperty, dookoła dobrą warstwę ok 1-1,5 mm, tyle co z aplikatora wychodzi. Nadmiar który się wylał na zewnątrz można łatwo palcami usunąć najlepiej jeszcze jak jest w miarę świeży. Po zegarku nic nie widać aby było coś klejone. Pozostaje jedynie mały niesmak do Xiaomi, że tak spieprzyło sprawę. Kto się wcześniej zorientował to zdążył to skleić, kto za późno no to prawdopodobnie zalał środek wodą.. Odpukać, mam nadzieję że już więcej nie będę musiał nic kleić. Jeżeli nie będę nic pisał w tym temacie to znaczy, że wszystko jest okej :) w razie czego podzielę się złymi informacjami.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Fake4r dziękuję za instrukcję w wątku o oprogramowaniu.

Teraz pytanie, zegarek kupowany na Gearbest, ponad rok temu. Napisałam, jestem w trakcie procesu reklamacji, proponują częściowy zwrot kosztów. Jak to wygląda, bo nie mogę się doczytać, macie jakieś doświadczenia. Refundacja 10$  starczy na klej. Ale czy nie tam u nich lepszych warunków, czy po roku nic już nie przysługuje,  czy walczyć o więcej? Zaproponowana kwota to 1/6 wartości nowego (25% z mojej pierwotnej ceny), ale jeśli nie ma gwarancji/rękojmi to i tak więcej niż nic. Macie jakieś doświadczenia w tym względzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja rok, ostatnio od nich dostałem zwrot $40 za Pace który padł po pół roku.

Większe zwroty można uzyskać jak nie użytkujesz sprzętu dłużej jak 45 dni.

 

Mi nie poszło wynegocjowanie więcej, choć to drugi zegarek kupiony u nich i drugi który padł. Za pierwszym razem też miałem jakiś tam zwrot.

Towaru nie odsyłałem, oba posiadam.

Ostano padł mi Mi Band 3 kupiony w JD, aby odzyskać kasę to w poniedziałek musiałem nadać paczkę do Chin.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kurcze, czytałem wcześniej ten wątek i dziwiłem się, że komuś się Bip rozkleił.... do wczoraj :(
Niestety, nie jestem szczęściarzem, bo mój niespełna 8 miesięczny Amazfit rozkleił się podczas biegu w deszczu (nawet nie zauważyłem tego faktu) na dodatek dzień wcześniej był ładowany, więc bateria miała prawie 100%.
Gdy skończyłem trening i chciałem zatrzymać rejestrację, zobaczyłem, na ekranie kolorowy szum :( i wówczas dopiero spostrzegłem, że ekran odstaje do korpusu.
W środku zebrało się sporo deszczówki, więc nalepka detektora zalania zrobiła się różowa i pewnie reklamacji mi nie uwzględnią. Po wysuszeniu bilans strat jest następujący: nie działa przycisk, na ekranie jest w dwóch miejscach  plama - ale ogólnie działa.
Nie wiem jakim cudem ekran trzymał się korpusu, bo nie znajduję tam prawie żadnych śladów kleju (przy jednym z dłuższych boków wyświetlacza była cieniuteńka żyłka jakiegoś lepiszcza).

W obecnym stanie zegarek nie nadaje się do dalszej służby, jestem mocno rozczarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, walek75 napisał:

Kurcze, czytałem wcześniej ten wątek i dziwiłem się, że komuś się Bip rozkleił.... do wczoraj :(
Niestety, nie jestem szczęściarzem, bo mój niespełna 8 miesięczny Amazfit rozkleił się podczas biegu w deszczu (nawet nie zauważyłem tego faktu) na dodatek dzień wcześniej był ładowany, więc bateria miała prawie 100%.
Gdy skończyłem trening i chciałem zatrzymać rejestrację, zobaczyłem, na ekranie kolorowy szum :( i wówczas dopiero spostrzegłem, że ekran odstaje do korpusu.
W środku zebrało się sporo deszczówki, więc nalepka detektora zalania zrobiła się różowa i pewnie reklamacji mi nie uwzględnią. Po wysuszeniu bilans strat jest następujący: nie działa przycisk, na ekranie jest w dwóch miejscach  plama - ale ogólnie działa.
Nie wiem jakim cudem ekran trzymał się korpusu, bo nie znajduję tam prawie żadnych śladów kleju (przy jednym z dłuższych boków wyświetlacza była cieniuteńka żyłka jakiegoś lepiszcza).

W obecnym stanie zegarek nie nadaje się do dalszej służby, jestem mocno rozczarowany.

Polska dystrybucja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.11.2018 o 15:46, MarcinB24 napisał:

A czy jest ktos uzywa dkuzej niz rok i mu sie nie rozkleil? Czy wszystkim po ok 6-8mies. sie rozklejaja?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Mój ma rok. Jest w wersji CN. Nie rozkleił się, ale nie pływam w nim. Idać pod prysznic rowniez go ściągam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Posiadam bipa ponad rok kupiłem go używanego na Olx (sorry za reklamę) basen, praca przy windach (smary oleje)budowie sauna, prysznic, słońce, mróz i dalej działa jedynie bateria tak ze 25dni trzyma wcześniej ponad 4 tyg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie, nigdy nie był zamoczony, rozkleił się sam z siebie. Nonstop noszony od marca.

X.

PS. Na szczęście mam drugiego, a tego w sobotę zaniosę do Arkadii i zobaczymy co powiedzą ;)

Edytowane przez Xanth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...