Jump to content

Anomalie MD5.

ZwalistyŁoś
 Share

Recommended Posts

Witam!

Jeżeli wybrałem zły dział, to proszę o przeniesienie tego tematu. 

Korzystam z Redmi Note 5 - polska dystrybucja, soft fabryczny w wersji global. Dziś tel pobrał aktualizację OTA do wersji 9.6.3.0. Gdy sprawdzam sumę kontrolną MD5 tego pliku, to ona o dziwo nie jest zawsze taka sama: tzn. po reboocie urządzenia już jest inna (choć nie zawsze). 

Sprawdzałem kopiując plik na PC jak i z poziomu tel. 

Czy w MIUI takie zjawisko jest normalne? Pierwszy raz spotykam się z czymś takim i jest do dla mnie co najmniej dziwne. Może ktoś wie coś na ten temat? 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edited by ZwalistyŁoś

• mrosi unlocked this topic

Z tego też powodu pobrałem plik "pełnej" aktualizacji OTA ważący 1.6 GB ze strony MIUI i zrobiłem update manualnie. Wszystko okey ale nadal dziwi mnie ta sytuacja z OTA z 9.5.19.0 do 9.6.3.0. Wygląda to tak jakby cały czas zachodziły zmiany w pobranym pliku. Pytanie tylko co go modyfikuje...

Dodam, że na forum MIUI tym anglojęzycznym pełno ludzi miało problem z tą aktualizacją tj. pobierało im najpierw te 680 MB właściwej OTA (takiej samej jak u mnie) po czym podczas instalacji występował błąd i telefony pobierały od nowa aktualizację z tym, że już tą pełną ważącą 1.6 GB.

Edited by ZwalistyŁoś