Kurian

Odblokowanie twarzą

Recommended Posts

Testował ktoś to odblokowywanie twarzą dokładniej? Bo u mnie działa fatalnie - na 4 testy osób postronnych połowę rozpoznało jako mnie i odblokowało ...

Soft: Xiaomi.eu 8.8.16

Dnia 20.08.2018 o 14:49, Kurian napisał:

Testował ktoś to odblokowywanie twarzą dokładniej? Bo u mnie działa fatalnie - na 4 testy osób postronnych połowę rozpoznało jako mnie i odblokowało ...

Soft: Xiaomi.eu 8.8.16

Testowałem na romie China  i potwierdzam - działa fatalnie, bo mogę moją twarzą odblokować Mi 8 mojego ojca...

Edited by johnny1836

Czasami tylko Mi8EE nie ma tego 3DFace, a zwykła Mi8 nie ma zwykłego unlocka po "zdjęciu"(już sam nie wiem, w necie 1000 różnych informacji)? U mnie raczej problemu z odblokowaniem twarzą nie ma, po zdjęciu nie łapie, nikt w rodzinie nie zdołał odblokować.

Tak, tylko EE ma skanowanie 3D, pozostałe mają to zwykłe "na zdjęcie" i to niestety jest bardzo niedopracowane. 

No niestety, nie bez powodu jest ostrzeżenie przy odpalaniu opcji odblokowania twarzą :P.

U mnie jest też słabo. Myślałem że to wina romu xiaomi.eu ale z tego co czytam to wszędzie kiepsko, więc pytam po co zmniejszono notch dla tego skanera podczerwieni czy zwyczajnie jest tam atrapa? W Mix2 działało mi idealnie a tu bardzo słabo. Rozczarowuje mnie ten telefon powoli.

9 godzin temu, MichalAslan87 napisał:

Rozczarowuje mnie ten telefon powoli.

Dopiero teraz? Mnie rozczarował zaraz po premierze, ale obecnie dzięki swojej cenie to chyba jeden z lepszych wyborów. 

Co do odblokowywania twarzą, oficjalnie w Polsce tego chyba jeszcze nie ma, także poczekajcie z opinią aż to wprowadzą "legalnie", a nie przez wymuszenie chińskich wersji czy regionu Indyjskiego. No chyba że już działa na globalu u nas.

11 godzin temu, MichalAslan87 napisał:

Rozczarowuje mnie ten telefon powoli.

Eh... Rozumiesz po co jest ten skaner podczerwieni tak? Bo mam wątpliwości... On ma pomagać w rozpoznawaniu twarzy w słabszych warunkach oświetleniowych, to co jest w podstawowej Mi8, to nie jest to, co jest w wersji EE/Pro... Mi8 ma standardowe rozpoznawanie twarzy z tym, że lepiej sobie radzi w nocy. Co za tym idzie, to nie jest "safe to use", bo takie zabezpieczenie można złamać np zdjęciem (niektórym się udaje) o czym też Xiaomi ostrzega przy włączaniu tej opcji... Nie wiem czego oczekiwałeś od telefonu za ~1600zl (aktualna cena w chinach).

• Like 1

Z tego co pamiętam to ogólnie ta funkcja jest zepsuta w MIUI (pisali o tym na xiaomi . eu), bo przykładowo mój znajomy z Mi Mix 2 ma to samo. Zobaczę jeszcze jak to wygląda na Mi 6, bo tam to spoko działało kiedyś.

Posiadam Xiaomi Mi 8 Explorer Edition z miuipolska  8.10.18, odblokowanie twarzą działa wyśmienicie, żadnych problemów, robiłem test ze zdjęciem, nie da rady odblokować fona w ten sposób pewnie przez skan 3D, niebawem mam zamiar kupić żonie mi 8 to będę miał porównanie.