Skocz do zawartości

Odblokowanie twarzą


Kurian

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.08.2018 o 14:49, Kurian napisał:

Testował ktoś to odblokowywanie twarzą dokładniej? Bo u mnie działa fatalnie - na 4 testy osób postronnych połowę rozpoznało jako mnie i odblokowało ...

Soft: Xiaomi.eu 8.8.16

Testowałem na romie China  i potwierdzam - działa fatalnie, bo mogę moją twarzą odblokować Mi 8 mojego ojca...

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie jest też słabo. Myślałem że to wina romu xiaomi.eu ale z tego co czytam to wszędzie kiepsko, więc pytam po co zmniejszono notch dla tego skanera podczerwieni czy zwyczajnie jest tam atrapa? W Mix2 działało mi idealnie a tu bardzo słabo. Rozczarowuje mnie ten telefon powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MichalAslan87 napisał:

Rozczarowuje mnie ten telefon powoli.

Dopiero teraz? Mnie rozczarował zaraz po premierze, ale obecnie dzięki swojej cenie to chyba jeden z lepszych wyborów. 

Co do odblokowywania twarzą, oficjalnie w Polsce tego chyba jeszcze nie ma, także poczekajcie z opinią aż to wprowadzą "legalnie", a nie przez wymuszenie chińskich wersji czy regionu Indyjskiego. No chyba że już działa na globalu u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MichalAslan87 napisał:

Rozczarowuje mnie ten telefon powoli.

Eh... Rozumiesz po co jest ten skaner podczerwieni tak? Bo mam wątpliwości... On ma pomagać w rozpoznawaniu twarzy w słabszych warunkach oświetleniowych, to co jest w podstawowej Mi8, to nie jest to, co jest w wersji EE/Pro... Mi8 ma standardowe rozpoznawanie twarzy z tym, że lepiej sobie radzi w nocy. Co za tym idzie, to nie jest "safe to use", bo takie zabezpieczenie można złamać np zdjęciem (niektórym się udaje) o czym też Xiaomi ostrzega przy włączaniu tej opcji... Nie wiem czego oczekiwałeś od telefonu za ~1600zl (aktualna cena w chinach).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja miałem Mi8, teraz mam Mi8 EE, na EE zdjęciem nie odblokujesz no chyba że wybierzesz wariant 2D, na  3D, nie da rady.  Na Mi8 jest odblokowanie 2D i na 10 prób ze zdjęciem udało mi się odblokować telefon 7 razy. Jak widać mało to bezpieczne, aczkolwiek wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam mi 8.

I mam wrażenie że po przejściu z globala na miui polska jest gorzej :/

Jak na samym globalu świetnie nie było, to teraz praktycznie każdy mój znajomy może odblokować mój telefon bez problemu.

wedlug mnie skan ten powinien być bardziej rygortkytyczny, jak sprawdzałem na honor 10 który robi to zwykła kamera to mało komu się udało odblokować twarzą która nie należy do właściciela.

Rozumiem że chodzi o prędkość odblokowania ale jeśli ma każdy mi odblokować telefon to lepiej usunąć tą funkcję całkowicie.

według mnie można było by zrobić hybrydowe odblokowanie wykorzystując obydwa zestawy sensorów, zarówno doświetlenie i kamerę IR jak i zwykła kamerę przednia, zajęło by to chwilę dłużej ale naprawdę było by to 10x lepsze niż brak jakiego kolejek zabiezpejczenia jak aktualnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam  pytanie mam MI8 Exploerer edition wgrałem TWRP i rom do mi8 pro ale nie działa odblokowanie twarza ( nie można dodać twarzy) gdy che wgrać rom od explorer niestety pojawia się błąd co muszę zrobić aby wgrać nowy rom od wersji explorer edition ? Czy ta zmiana spowoduje że o 100 mb większy soft możne mieć na to wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaudii Czy w nowym sofcie 8.12.27 działa Ci odblokowanie 3d twarzą? mam dziwny problem ze zgadzam sie na regulamin, wyswietla mi sie ramka w ktora mam "włozyc" twarz i dalej nic. nie zapisuje sie. Dodatkowo nie działa Voice Match... :( Dodatkowo po graniu tego TWRP nie moge przejsc do Recovery przyciskiem + i PWR. :( co z tym telefonem? wczesniej flashowalem na jakims chinskim recovery :(

Edytowane przez porferalfa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zrobiłem właśnie i na czystym systemie nie bangla, ale ok pokombinuję jeszcze, dzięki.

Może nagraj ekran jak to robisz, bo ja niestety nie mogę tego wykonać, przekręcam głowę raz tak raz tak i nic.

Edytowane przez Kaudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, u ciebie ramka zmienia się w okrąg i masz instrukcję jak przechylać głowę, u mnie nie, cały czas mam pulsującą ramkę, nie przechodzi do dalszego etapu, tak było u mnie wcześniej teraz niestety

edit.

użyłbym MiFlash ale nie znajduję Romu niestety, ktoś ma jakiś namiar, no chyba,że takowego nie ma

Edit 2:

U mnie problem rozwiązany, po zdjęciu szkła hartowanego wszystko wróciło do normy.

Edytowane przez Kaudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja powiem dziwną rzecz, bo mam Mi8 128GB i moi znajomi nie są w stanie odblokować mojego telefonu twarzą, a nawet ja sam jeśli mam zamknięte oczy.
Z tymi oczami testowane przeze mnie i moją dziewczynę, która była zawiedziona, że jak śpię, to nie może "na śpioszka" odblokować mojego telefonu za pomocą face id. Nie wiem od czego to zależy. Raz dosłownie udało mi się odblokować telefon moim zdjęciem, ale było to typowe zdjęcie twarzy w odbitce 10x15 w bdb jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...